Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 61  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^božie muky^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom vo Vyšnej Revúcej 001-02

  murovaná konštrukcia, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, božie muky, hospodárske stavby
  Obytný dom č. 472 trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkmi, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Presah strechy vytvára krytý podstienok využívaný na odkladanie dreva. Pred domom sú postavené božie muky s nikou, ktoré majú ochrannú funkciu. Na obytný dom priamo nadväzujú hospodárske objekty - maštaľ a chliev. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom vo Vyšnej Revúcej 001-02
 2. Pridať záložky   Obytný dom vo Vyšnej Revúcej 001-03

  pôdorys domu, murovaná konštrukcia, zrubová konštrukcia, božie muky, maštaľ, chliev
  Obytný dom č. 472 trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkmi, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Presah strechy vytvára krytý podstienok využívaný na odkladanie dreva. Pred domom sú postavené božie muky s nikou, ktoré majú ochrannú funkciu. Na obytný dom priamo nadväzujú hospodárske objekty - maštaľ a chliev. Pôdorys.
  Obytný dom vo Vyšnej Revúcej 001-03
 3. Pridať záložky   Prícestný kríž v Okružnej 001-03

  kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
  Prícestný betónový kríž stojaci pri liečivom prameni, umučenie je byzantského obradu (dvojrozmerné - maľba na plech). Dala ho postaviť na mieste svojho pozemku vdova Helena Hradovská v roku 1933. Dôvodom jeho postavenia bola bezdetnosť jej manželstva. Nápis v preklade: "Slava Isusu Christu! Pamätník vdovy Heleny a jej muža Juraja Hradovského. 1933." Nápis v cirkevnoslovanskom jazyku na podstavci na prícestnom kríži pri liečivom prameni.
  Prícestný kríž v Okružnej 001-03
 4. Pridať záložky   Prícestný kríž v Okružnej 002-01

  kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
  Prícestný kríž byzantského obradu. "Kačmaruch križ" sa nachádza asi 1 km západne od centra obce Okružná v tesnej blízkosti polí a chotárnej časti Starý Kereštvej. Kríž dal postaviť na mieste svojho pozemku (poľa) Ján Kačmar s manželkou v roku 1927. Hornú časť kríža tvorí plechová strieška zo strešného prefabrikátu, plechový titulus s cyrilským nápisom a plechové umučenie - "razpjaťje", vyhotovené podľa zvyklostí byzantského obradu. Nápis na podstavci je v cyrilike a v slovenskom jazyku v preklade: "Slava Isusu Christu Fundator Jan Kačmar i z manželkou Annu Fedorovu 1927 R". Celkový pohľad v prostredí.
  Prícestný kríž v Okružnej 002-01
 5. Pridať záložky   Prícestný kríž v Okružnej 002-02

  kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
  Prícestný kríž byzantského obradu. "Kačmaruch križ" sa nachádza asi 1 km západne od centra obce Okružná v tesnej blízkosti polí a chotárnej časti Starý Kereštvej. Kríž dal postaviť na mieste svojho pozemku (poľa) Ján Kačmar s manželkou v roku 1927. Hornú časť kríža tvorí plechová strieška zo strešného prefabrikátu, plechový titulus s cyrilským nápisom a plechové umučenie - "razpjaťje", vyhotovené podľa zvyklostí byzantského obradu. Nápis na podstavci je v cyrilike a v slovenskom jazyku v preklade: "Slava Isusu Christu Fundator Jan Kačmar i z manželkou Annu Fedorovu 1927 R". Celkový pohľad.
  Prícestný kríž v Okružnej 002-02
 6. Pridať záložky   Prícestný kríž v Okružnej 002-03

  kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
  Prícestný kríž byzantského obradu. "Kačmaruch križ" sa nachádza asi 1 km západne od centra obce Okružná v tesnej blízkosti polí a chotárnej časti Starý Kereštvej. Kríž dal postaviť na mieste svojho pozemku (poľa) Ján Kačmar s manželkou v roku 1927. Hornú časť kríža tvorí plechová strieška zo strešného prefabrikátu, plechový titulus s cyrilským nápisom a plechové umučenie - "razpjaťje", vyhotovené podľa zvyklostí byzantského obradu. Nápis na podstavci je v cyrilike a v slovenskom jazyku v preklade: "Slava Isusu Christu Fundator Jan Kačmar i z manželkou Annu Fedorovu 1927 R". Horná časť kríža.
  Prícestný kríž v Okružnej 002-03
 7. Pridať záložky   Prícestný kríž v Okružnej 002-04

  kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
  Prícestný kríž byzantského obradu. "Kačmaruch križ" sa nachádza asi 1 km západne od centra obce Okružná v tesnej blízkosti polí a chotárnej časti Starý Kereštvej. Kríž dal postaviť na mieste svojho pozemku (poľa) Ján Kačmar s manželkou v roku 1927. Hornú časť kríža tvorí plechová strieška zo strešného prefabrikátu, plechový titulus s cyrilským nápisom a plechové umučenie - "razpjaťje", vyhotovené podľa zvyklostí byzantského obradu. Nápis na podstavci je v cyrilike a v slovenskom jazyku v preklade: "Slava Isusu Christu Fundator Jan Kačmar i z manželkou Annu Fedorovu 1927 R". Pohľad na nápis na podstavci.
  Prícestný kríž v Okružnej 002-04
 8. Pridať záložky   Prícestný kríž v Okružnej 003-01

  kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
  Prícestný kríž byzantského obradu. Nachádza asi 0,7 km severne od centra obce Okružná popri štátnej ceste do Trnkova v blízkosti dvoch asi 80-ročných líp. Kríž dal postaviť člen cirkevnej rady Juraj Jankanič s rodinou na mieste svojho pozemku v roku 1930. Okolo kríža je čiernou farbou natretá kovová ohrada. Celkový pohľad v prostredí.
  Prícestný kríž v Okružnej 003-01
 9. Pridať záložky   Prícestný kríž v Okružnej 003-02

  kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
  Prícestný kríž byzantského obradu. Nachádza asi 0,7 km severne od centra obce Okružná popri štátnej ceste do Trnkova v blízkosti dvoch asi 80-ročných líp. Kríž dal postaviť člen cirkevnej rady Juraj Jankanič s rodinou na mieste svojho pozemku v roku 1930. Okolo kríža je čiernou farbou natretá kovová ohrada. Celkový pohľad.
  Prícestný kríž v Okružnej 003-02
 10. Pridať záložky   Prícestný kríž v Okružnej 003-03

  kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
  Prícestný kríž byzantského obradu. Nachádza asi 0,7 km severne od centra obce Okružná popri štátnej ceste do Trnkova v blízkosti dvoch asi 80-ročných líp. Kríž dal postaviť člen cirkevnej rady Juraj Jankanič s rodinou na mieste svojho pozemku v roku 1930. Okolo kríža je čiernou farbou natretá kovová ohrada. Nápis na podstavci kríža je v zmiešanom cirkevnoslovanskom jazyku a šarišskom nárečí a v cyrilike - v prepise: "Fundator Juraj Jankanič a jeho žena jak potomci zosn. Jána Sučku gk. kuratora 1930".
  Prícestný kríž v Okružnej 003-03

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.