Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 72  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^brána^"
 1. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 003-02

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, brána, plot, hospodárske stavby
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Nákres, čelný pohľad.
  Obytné domy v Likavke 003-02
 2. Pridať záložky   Obytný dom vo Vyšnej Boci 002-04

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, brána
  Obytný dvojdom č. 35 trojpriestorový, zrubový, v zadnej časti obitý doskami, kamenná podmurovka, strecha polvalbová s dymníkom, doskový štít s vetracími okienkami, podlomenicou a hálkou (stĺpikom), krytina šindľová. Strecha je asymetricky položená na vytŕčajúcich zhlaviach trámov, čím sa vytvára krytý podstienok. Žľab bol odstránený. Okná sú lemované širokými doskovými šambránami. Vstupuje sa z bočnej strany domu do spoločného pitvora, z neho vedú vstupy do samostatných častí a schody do podkrovia. Komora jedného z domov bola sekundárne predelená priečkou, čím vznikol priestor vyhradený pre výmenok. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom vo Vyšnej Boci 002-04
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, humno, slama, brána
  Obytný dom č. 148, dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkom, položená na obielených zhlaviach trámov, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. V zadnej časti je pristavané humno s masívnou bránou so vzdušným latkovaním slúžiacim na vetranie. Strecha humna je sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina slamená. Podkrovie slúži ako priestor na ukladanie sena a slamy. Na tráme sa zachoval nápis: "Dum tento s pomoci Boží wystawil Matej Klučka a Eva Kuna Roku 1804 Maj Mesysy". Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-02
 4. Pridať záložky   Obytný dom vo Vyšnej Boci 002-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, brána
  Obytný dvojdom č. 35 trojpriestorový, zrubový, v zadnej časti obitý doskami, kamenná podmurovka, strecha polvalbová s dymníkom, doskový štít s vetracími okienkami, podlomenicou a hálkou (stĺpikom), krytina šindľová. Strecha je asymetricky položená na vytŕčajúcich zhlaviach trámov, čím sa vytvára krytý podstienok. Žľab bol odstránený. Okná sú lemované širokými doskovými šambránami. Vstupuje sa z bočnej strany domu do spoločného pitvora, z neho vedú vstupy do samostatných častí a schody do podkrovia. Komora jedného z domov bola sekundárne predelená priečkou, čím vznikol priestor vyhradený pre výmenok. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Detail nárožia.
  Obytný dom vo Vyšnej Boci 002-03
 5. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, humno, slama, brána
  Obytný dom č. 148, dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkom, položená na obielených zhlaviach trámov, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. V zadnej časti je pristavané humno s masívnou bránou so vzdušným latkovaním slúžiacim na vetranie. Strecha humna je sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina slamená. Podkrovie slúži ako priestor na ukladanie sena a slamy. Na tráme sa zachoval nápis: "Dum tento s pomoci Boží wystawil Matej Klučka a Eva Kuna Roku 1804 Maj Mesysy". Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-01
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Osade 003-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, brána, predzáhradka
  Obytný dom č. 44 zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s presahom, štít s ozdobne vykladanými doskami do tvaru opačného písmena V s výzorníkmi, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Do priečelia je umiestnená komora so štrbinovým okienkom. Dvor je od ulice oddelený žŕdkovým plotom a latkovou bránou. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Liptovskej Osade 003-01
 7. Pridať záložky   Obytné domy v Jasenovej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, brána, predzáhradka
  Obytné domy zrubové, okožované a obielené, strechy sedlové, doskové štíty s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom), niekedy aj so stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Do dvora sa vstupuje cez bránu s bráničkou. Predzáhradky sú ohraničené plotmi. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Jasenovej 001-01
 8. Pridať záložky   Obytné domy v Ludrovej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, brána
  Uličná zástavba obytných domov. Obytné domy zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové, doskové štíty s výzorníkom a podlomenicou, niekedy aj s kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Do prvého dvora sa vchádza dvojkrídlovou bránou a bráničkou, ktoré sú kryté sedlovou strieškou so šindľovou krytinou. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Ludrovej 001-01
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Pohronskej Polhore

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, brána
  Roľnícky dom č. 166, v strednej časti rozdelený veľkou drevenou bránou. Zrubový, na jednej strane okožovaný a namaľovaný vápnom na bielo, mohutná valbová strecha, krytina šindľová. Obe časti majú po dve okná, vpredu latkový plot s predzáhradkou. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Pohronskej Polhore
 10. Pridať záložky   Obytný dom v Ladzanoch 001-01

  murovaná konštrukcia, nabíjaná stena, strecha, slama, predzáhradka, plot, brána
  Obytný dom č. 7, trojpriestorový, hlinený, postavený technikou nabíjania, bielený vápnom, na priečelí dve okná zvýraznené plastickými hlinenými šambránami modrej farby, strecha valbová, krytina slamená. Vstup do domu je zosilnený výpustkom. Pred domom predzáhradka ohraničená latkovým plotom. Do dvora sa vstupuje cez menšiu dvojkrídlovú doštenú bránu. Dom patril majetnejšiemu gazdovi. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Ladzanoch 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.