Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 15  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^detský účes^"
 1. Pridať záložky   Dievčenský odev z Príbeliec

  detský odev, detský účes, šatka na hlavu, pančuchy, sukňa, živôtik, vreckovka, blúza, rukávce
  Tri dievčatá pri vití vencov z púpavy v tradičných príbelských odevoch. Dievča vľavo má účes "na víkruti", na hlave "krepinu" (ozdobná čelenka), na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku). Oblečenú má "košieľku" (rukávce), "lajblík" (živôtik), krepovú sukňu a "listavie štrimfle" (pančuchy). Dievča v strede má na hlave šatku, oblečenú má "sabatku" (blúza), krepovú sukňu a "listavie štrimfle". Dievča vpravo je oblečená tak ako dievča vľavo a za pásom má "ručníčok" (vreckovku). Celkový pohľad spredu.
  Dievčenský odev z Príbeliec
 2. Pridať záložky   Detský odev z Príbeliec

  detský odev, lajblík, mužská zástera, gate, detský účes, sukňa, pančuchy, šatka na plecia, mužská košeľa, blúza, náhrdelník
  Celkový pohľad spredu na deti v tradičnom odeve. Zľava väčší chlapec, ktorý má oblečenú košeľu, "lajblík" (vesta), "gati" (gate) so strapcami a čiernu zásteru. Dievča vedľa neho má účes "na víkruti", "grólik" (ozdoba tesne na krku), "granátki" (viacradový náhrdelník), šatku cez plecia so strapcami, krepovú sukňu, "hrčkavie štrimfle" (pančuchy) a "celie topaňe" (topánky). Menší chlapec má na hlave klobúk, oblečenú má košeľu, "lajblík", bielu zásteru a "gati" so strapcami. Menšie dievča má "čepčok" (detský čepček), "sabatku" (blúza), krepovú sukňu, pod ňou "spoňňiu sukňu" (spodnú sukňu) a "štrimfle" (pančuchy).
  Detský odev z Príbeliec
 3. Pridať záložky   Účes na gudri z Príbeliec 001-02

  dievocký účes, detský účes
  Pohľad zozadu na mladé dievča učesané "na gudri". Vlasy sú rozdelené v strede celej hlavy pútcom na "choňňík" (chodník), zapletené do dvoch vrkočov, ktoré sú na zátylku prichytené do oblúka, na hlave je pripevnená "krepina" (ozdobná čelenka).
  Účes na gudri z Príbeliec 001-02
 4. Pridať záložky   Účes na gudri z Príbeliec 001-03

  dievocký účes, detský účes
  Pohľad zhora na mladé dievča učesané "na gudri". Vlasy sú vpredu rozstrapatené, rozdelené pútcom cez stred hlavy na "choňňík" (chodník), na vrchu hlavy je pripevnená "krepina" (ozdobná čelenka).
  Účes na gudri z Príbeliec 001-03
 5. Pridať záložky   Účes na gudri z Príbeliec 001-01

  dievocký účes, detský účes, náhrdelník, šatka na plecia
  Pohľad spredu na mladé dievča učesané "na gudri". Vlasy sú rozdelené v strede pútcom na dve polovice na "choňňík" (chodník), vpredu sú rozstrapatené, na hlave je založná "krepina" (ozdobná čelenka). Dievča má na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku), pod ním "granátke" (viacradový náhrdelník) a ručník "s vlňeníma strapci" nazývaný "merinovaní ručňík".
  Účes na gudri z Príbeliec 001-01
 6. Pridať záložky   Účes na víkruti z Príbeliec 001-01

  dievocký účes, ženský účes, detský účes
  Postup úpravy hlavy dievčaťa - česanie "na víkruti". Dievča sedí na lavici s rozpustenými vlasmi, staršia žena ju začína zapletať. Vytvorenie "choňňíka" (pútca) a príprava vlasov na zapletanie.
  Účes na víkruti z Príbeliec 001-01
 7. Pridať záložky   Účes na víkruti z Príbeliec 001-02

  dievocký účes, ženský účes, detský účes
  Postup úpravy hlavy dievčaťa - česanie "na víkruti". Staršia žena upravuje dievčaťu vlasy - robí jej "víkruti". Jedna strana je pripravená, druhú zapletá.
  Účes na víkruti z Príbeliec 001-02
 8. Pridať záložky   Účes na víkruti z Príbeliec 001-03

  dievocký účes, ženský účes, detský účes
  Postup úpravy hlavy dievčaťa - česanie "na víkruti". Staršia žena upevňuje upravené vlasy "víkruti" stužkou "tkaňicou".
  Účes na víkruti z Príbeliec 001-03
 9. Pridať záložky   Účes na víkruti z Príbeliec 001-04

  dievocký účes, ženský účes, detský účes
  Postup úpravy hlavy dievčaťa - česanie "na víkruti". Staršia žena dokončuje účes "na víkruti", vzadu upevňuje "tkaňicu". Na "tkaňici" je pripevnená "krepina". Tri "bombouce" (ružičky) pribudli na "krepiňe" v neskoršom období.
  Účes na víkruti z Príbeliec 001-04
 10. Pridať záložky   Účes na víkruti z Príbeliec 001-05

  dievocký účes, ženský účes, detský účes
  Postup úpravy hlavy dievčaťa - česanie "na víkruti". Pohľad spredu na dievča s účesom "na víkruti" a staršiu ženu, ktorá ju česala.
  Účes na víkruti z Príbeliec 001-05

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.