Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 25  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^gánok^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, štít, gánok, komín
  Jančulov dvor, obytný dom č. 134. Dom zrubový, strecha sedlová, šindľová krytina, doskový štít s podlomenicou a bubníkom. Podstrešie z chrbtovej strany domu obité doskami, na štíte typický latkový motív slovenskej architektúry - slniečko. Vstup tvorí malý gánok, vyložený kameňmi a podopretý stĺpikmi, ktorý rámuje priečelie. Technický nákres.
  Obytný dom v Novej Bystrici 002-01
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 002-02

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, komín, pec, gánok
  Jančulov dvor, obytný dom č. 134. Dom zrubový, strecha sedlová, šindľová krytina, doskový štít s podlomenicou a bubníkom. Podstrešie z chrbtovej strany domu obité doskami, na štíte typický latkový motív slovenskej architektúry - slniečko. Vstup tvorí malý gánok, vyložený kameňmi a podopretý stĺpikmi, ktorý rámuje priečelie. Technický nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Novej Bystrici 002-02
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Oščadnici 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, komín, pec, jata, gánok
  Obytný dom č. 265. Zrubová konštrukcia, strecha sedlová, šindľová krytina, bočná prístavba. Predĺžená strecha nad vstupom, podstrešie obité doskami. Pod domom pivnica. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Oščadnici 002-01
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Lome nad Rimavicou 003-01

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, štít, šindeľ, gánok, základy stavby
  Obytný dom č. 97 zrubový, hrubo omazaný a obielený, vysoká kamenná podmurovka, podpivničený, strecha sedlová, štít s podlomenicou, ktorá je podopretá vzperami, krytina šindľová. Podstrešie kryje drevený gánok podopretý vzperami. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Lome nad Rimavicou 003-01
 5. Pridať záložky   Obytný dom v Záhorskej Bystrici 003-02

  viacrodinný dom, pôdorys domu, murovaná konštrukcia, výpustok, gánok
  Obytný dom č. 2 trojpriestorový, murovaný, strecha sedlová, murovaný štít. Do domu sa vstupuje z bočnej strany cez gánok. Vstup je zosilnený výpustkom. Konštrukcia domu je posilnená podopierajúcim pilierom. Interiér je klenutý viacerými tehlovými klenbami. K zadnej časti domu je pristavaný ďalší obytný dom. Nákres, pôdorys.
  Obytný dom v Záhorskej Bystrici 003-02
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 002-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, gánok, plot
  Jančulov dvor, obytný dom č. 134. Dom zrubový, strecha sedlová, šindľová krytina, doskový štít s podlomenicou a bubníkom. Podstrešie z chrbtovej strany domu obité doskami, na štíte typický latkový motív slovenskej architektúry - slniečko. Vstup tvorí malý gánok, vyložený kameňmi a podopretý stĺpikmi, ktorý rámuje priečelie. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Novej Bystrici 002-03
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Liskovej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, gánok
  Obytný dvojdom č. 206 so spoločným pitvorom. Dvojdom je trojpriestorový, zrubový, omazaný, obielený, podpivničený, vysoká kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. Presah strechy podopiera stĺpová konštrukcia, čím sa vytvoril gánok. Pod gánkom je vytvorený úložný priestor. Podlaha v dome je hlinená, v izbách dosková, podložená hranolmi. Súčasťou domu je kurín umiestnený v jeho zadnej časti. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Liskovej 001-01
 8. Pridať záložky   Obytné domy v Nižnej Boci 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, gánok
  Uličná zástavba obytných domov. Domy zrubové, vysoká kamenná podmurovka, podpivničené klenutou pivnicou, strechy sedlové, štíty zväčša s podlomenicou, krytina šindľová. Presah strechy je podopretý konštrukciou, čím sa vytvára gánok. Podkrovie a priestor pod gánkom slúžia ako úložný priestor. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Nižnej Boci 002-01
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Liskovej 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, gánok
  Obytný dvojdom č. 206 so spoločným pitvorom. Dvojdom je trojpriestorový, zrubový, omazaný, obielený, podpivničený, vysoká kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. Presah strechy podopiera stĺpová konštrukcia, čím sa vytvoril gánok. Pod gánkom je vytvorený úložný priestor. Podlaha v dome je hlinená, v izbách dosková, podložená hranolmi. Súčasťou domu je kurín umiestnený v jeho zadnej časti. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Liskovej 001-02
 10. Pridať záložky   Obytný dom v Liskovej 001-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, gánok, kurín
  Obytný dvojdom č. 206 so spoločným pitvorom. Dvojdom je trojpriestorový, zrubový, omazaný, obielený, podpivničený, vysoká kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. Presah strechy podopiera stĺpová konštrukcia, čím sa vytvoril gánok. Pod gánkom je vytvorený úložný priestor. Podlaha v dome je hlinená, v izbách dosková, podložená hranolmi. Súčasťou domu je kurín umiestnený v jeho zadnej časti. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Liskovej 001-03

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.