Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 47  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^hospodárske stavby^"
 1. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 003-02

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, brána, plot, hospodárske stavby
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Nákres, čelný pohľad.
  Obytné domy v Likavke 003-02
 2. Pridať záložky   Usadlosť v Oravskej Polhore

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, plot, hospodárske stavby
  Roľnícka usadlosť. Dom zrubový, na kamennej podmurovke, strecha valbová, krytina šindľová. Za obytnou časťou nasledujú hospodárske budovy - stodola a maštaľ. Celá usadlosť je ohraničená plotom z drevených brvien.
  Usadlosť v Oravskej Polhore
 3. Pridať záložky   Obytný dom vo Vyšnej Revúcej 001-02

  murovaná konštrukcia, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, božie muky, hospodárske stavby
  Obytný dom č. 472 trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkmi, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Presah strechy vytvára krytý podstienok využívaný na odkladanie dreva. Pred domom sú postavené božie muky s nikou, ktoré majú ochrannú funkciu. Na obytný dom priamo nadväzujú hospodárske objekty - maštaľ a chliev. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom vo Vyšnej Revúcej 001-02
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Lentvore 001-01

  murovaná konštrukcia, hospodárske stavby, strecha, slama
  Obytný dom č. 32, hlinený, postavený z nepálenej tehly, obielený, strecha valbová s vikierom používaným na uskladnenie sena a krmiva a s dymníkom slúžiacim na odvádzanie dymu, krytina slamená. Okná sú orámované plastickými šambránami. V zadnej časti domu sú umiestnené hospodárske objekty. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Lentvore 001-01
 5. Pridať záložky   Usadlosť v Liptovskej Lúžnej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, hospodárske stavby
  Obytný dom č. 420 trojpriestorový, zrubový, strecha sedlová s presahom, doskový štít s malým vetracím otvorom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálka), krytina šindľová. Okná domu sú lemované tvarovanými šambránami. Bezprostredne za domom je postavený dvojpriestorový obytný dom. Hospodárska časť vľavo (pravdepodobne maštaľ) je rovnako zrubová, jej strecha je sedlová s malým štítom, krytina šindľová. Usadlosť je ohraničená latkovým a žŕdkovým plotom.
  Usadlosť v Liptovskej Lúžnej 001-01
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Turzovke 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, hospodárske stavby
  Obytný dom č. 52, zrubový, strecha sedlová, doskový štít s dvoma vetracími okienkami, s podlomenicou, hálkou a bubníkom, krytina šindľová. Za domom sú umiestnené hospodárske objekty. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Turzovke 002-01
 7. Pridať záložky   Obytný dom vo Východnej 003-02

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, hospodárske stavby
  Obytný dom č. 427 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, podpivničený, strecha sedlová, asymetricky položená, s dymníkom a vikierom slúžiacim na uskladnenie sena a krmiva, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. V zadnej časti domu sú umiestnené hospodárske objekty. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom vo Východnej 003-02
 8. Pridať záložky   Obytný dom vo Východnej 003-04

  pôdorys domu, zrubová konštrukcia, pec, ohnisko, hospodárske stavby
  Obytný dom č. 427 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, podpivničený, strecha sedlová, asymetricky položená, s dymníkom a vikierom slúžiacim na uskladnenie sena a krmiva, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. V zadnej časti domu sú umiestnené hospodárske objekty. Nákres, pôdorys.
  Obytný dom vo Východnej 003-04
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Kyjove

  obydlie, zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, štít, krytina, hospodárske stavby, základy stavby
  Obytný dom trojpriestorový zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkmi, krytina eternitová, pôvodne šindľová. Okolie vstupu do domu a podmurovka sú potreté vápenným náterom so svetličkou. Okná sú osadené v ráme krytom šambránou. V zadnej časti je umiestnený murovaný hospodársky objekt, pravdepodobne kôlňa.
  Obytný dom v Kyjove
 10. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Tepličke 002-05

  pôdorys domu, zrubová konštrukcia, hospodárske stavby, hnojisko, chliev, sad
  Obytný dom č. 52 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkom, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. V zadnej časti dvora sú umiestnené hnojisko, kôlňa, chlievy a ovocný sad. Pôdorys usadlosti.
  Obytný dom v Liptovskej Tepličke 002-05

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.