Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 30  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^humno^"
 1. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 003-05

  pôdorys domu, zrubová konštrukcia, humno, maštaľ, chliev, hnojisko
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Pôdorys hospodárskych dvorov.
  Obytné domy v Likavke 003-05
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, humno, slama, brána
  Obytný dom č. 148, dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkom, položená na obielených zhlaviach trámov, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. V zadnej časti je pristavané humno s masívnou bránou so vzdušným latkovaním slúžiacim na vetranie. Strecha humna je sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina slamená. Podkrovie slúži ako priestor na ukladanie sena a slamy. Na tráme sa zachoval nápis: "Dum tento s pomoci Boží wystawil Matej Klučka a Eva Kuna Roku 1804 Maj Mesysy". Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-02
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, humno, slama
  Obytný dom č. 148, dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkom, položená na obielených zhlaviach trámov, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. V zadnej časti je pristavané humno s masívnou bránou so vzdušným latkovaním slúžiacim na vetranie. Strecha humna je sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina slamená. Podkrovie slúži ako priestor na ukladanie sena a slamy. Na tráme sa zachoval nápis: "Dum tento s pomoci Boží wystawil Matej Klučka a Eva Kuna Roku 1804 Maj Mesysy". Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-03
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-04

  zrubová konštrukcia, strecha, humno
  Obytný dom č. 148, dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkom, položená na obielených zhlaviach trámov, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. V zadnej časti je pristavané humno s masívnou bránou so vzdušným latkovaním slúžiacim na vetranie. Strecha humna je sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina slamená. Podkrovie slúži ako priestor na ukladanie sena a slamy. Na tráme sa zachoval nápis: "Dum tento s pomoci Boží wystawil Matej Klučka a Eva Kuna Roku 1804 Maj Mesysy". Nákres, pozdĺžny rez.
  Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-04
 5. Pridať záložky   Humno a sýpka v Ladzanoch 001-01

  humno, sýpka, murovaná konštrukcia, strecha, slama
  Hospodársky objekt pozostávajúci z humna a zo sýpky. Murovaná konštrukcia, strecha valbová, krytina slamená, spevnená inverznou väzbou slamy. Do humna sa vchádza dvojkrídlovou zrubovou bránou. Na pravej strane vstup do sýpky, ktorý je spevnený výpustkom. Pohľad z dvora.
  Humno a sýpka v Ladzanoch 001-01
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Likavke 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, predzáhradka, plot, humno
  Obytný štvordom č. 238-239 rozdelený na štyri dvojpriestorové domy. Dom je zrubový, omazaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. Konštrukciu strechy nesú predĺžené záhlavia trámov. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty, pričom humno prevyšuje dom. Predzáhradka je ohraničená žŕdkovým a latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Likavke 001-01
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, humno, slama, brána
  Obytný dom č. 148, dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkom, položená na obielených zhlaviach trámov, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. V zadnej časti je pristavané humno s masívnou bránou so vzdušným latkovaním slúžiacim na vetranie. Strecha humna je sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina slamená. Podkrovie slúži ako priestor na ukladanie sena a slamy. Na tráme sa zachoval nápis: "Dum tento s pomoci Boží wystawil Matej Klučka a Eva Kuna Roku 1804 Maj Mesysy". Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-01
 8. Pridať záložky   Humno v Strednej Revúcej 001-01

  humno, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Humno zrubové, kamenná podmurovka, strecha sedlová, malý štít s vysokou podlomenicou, krytina šindľová. V strede je umiestnená prechodná holohumnica, priestor určený na mlátenie. Mlátilo sa na umytej hladkej ploche, aby zrno neunikalo. Do holohumnice sa vstupuje vrátami dostatočne širokými na vtiahnutie voza. Po stranách sú umiestnené dve maštale, ktoré pravdepodobne patria dvom majiteľom. Maštale majú znížený strop, aby sa zvieratám zaistila vyššia tepelná izolácia. Tenké vzpery v podkroví sú položené na stropný trám a nesú základ strechy. Nákres, čelný pohľad.
  Humno v Strednej Revúcej 001-01
 9. Pridať záložky   Humno v Strednej Revúcej 001-02

  humno, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Humno zrubové, kamenná podmurovka, strecha sedlová, malý štít s vysokou podlomenicou, krytina šindľová. V strede je umiestnená prechodná holohumnica, priestor určený na mlátenie. Mlátilo sa na umytej hladkej ploche, aby zrno neunikalo. Do holohumnice sa vstupuje vrátami dostatočne širokými na vtiahnutie voza. Po stranách sú umiestnené dve maštale, ktoré pravdepodobne patria dvom majiteľom. Maštale majú znížený strop, aby sa zvieratám zaistila vyššia tepelná izolácia. Tenké vzpery v podkroví sú položené na stropný trám a nesú základ strechy. Nákres, bočný pohľad.
  Humno v Strednej Revúcej 001-02
 10. Pridať záložky   Humno v Strednej Revúcej 001-03

  humno, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Humno zrubové, kamenná podmurovka, strecha sedlová, malý štít s vysokou podlomenicou, krytina šindľová. V strede je umiestnená prechodná holohumnica, priestor určený na mlátenie. Mlátilo sa na umytej hladkej ploche, aby zrno neunikalo. Do holohumnice sa vstupuje vrátami dostatočne širokými na vtiahnutie voza. Po stranách sú umiestnené dve maštale, ktoré pravdepodobne patria dvom majiteľom. Maštale majú znížený strop, aby sa zvieratám zaistila vyššia tepelná izolácia. Tenké vzpery v podkroví sú položené na stropný trám a nesú základ strechy. Nákres, priečny rez.
  Humno v Strednej Revúcej 001-03

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.