Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 530  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^maľba na nábytku^"
 1. Pridať záložky   Truhlica z Liptovskej Sielnice 001-01

  truhla na šaty, odkladací nábytok, rezbárstvo, rastlinná ornamentika, tulipán, maľba na nábytku
  Drevená truhlica určená na ukladanie odevu a textilu. Telo truhlice nesú tvarované hranolovité nohy. Čelná plocha je zdobená maľovaným štylizovaným rastlinným ornamentom. Zo všetkých štyroch rohov vychádzajú kytice tulipánového kvetu, ktorý je dominantný aj uprostred plochy. V oblasti zámku je umiestnené vročenie: "1888". Nákres.
  Truhlica z Liptovskej Sielnice 001-01
 2. Pridať záložky   Truhlica zo Sokolčí 001-01

  truhla na šaty, odkladací nábytok, rezbárstvo, rastlinná ornamentika, tulipán, maľba na nábytku
  Drevená truhlica určená na ukladanie odevu a textilu. Telo truhlice je nesené hranolovitými nohami. Čelná plocha je zdobená maľovaným štylizovaným rastlinným ornamentom. Zo všetkých štyroch rohov vychádzajú kytice tulipánového kvetu, ktorý je dominantný aj uprostred plochy. Na obidvoch stranách čelnej plochy sú ohraničené dve štvorcové polia, v ktorých je maľba štylizovanej popínavej rastliny. Po ľavej aj pravej strane zámku je umiestnené vročenie "1880". Nákres.
  Truhlica zo Sokolčí 001-01
 3. Pridať záložky   Ohnisko vo Vajnoroch 001-01

  ohnisko, maľba stien domu, rastlinná ornamentika, maľba na nábytku, pitvor, keramika, maľba na keramike
  Maľované ohnisko zdobené rastlinnou ornamentikou, ktoré je súčasťou pitvora obytného domu. Na stene visia maľované keramické taniere a džbány. Interiér dopĺňajú lavice s maľovanými operadlami.
  Ohnisko vo Vajnoroch 001-01
 4. Pridať záložky   Truhlica z Veľkého Krtíša 001-08

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom, po bokoch s kovovými držadlami. V dvoch tretinách truhly je vložená ozdobná reliéfna latka, pod ňou datovanie "1845" rozdelené výzdobou na dve polovice. Na vrchnáku sú reliéfne latky v tvare obdĺžnikového rámu, kopírujúce tvar vrchnáka, priklincované drevenými kolíkmi. Základný tmavohnedý náter je zdobený maľbou. Rastlinné ornamenty v červenej, žltej a zelenej farbe sú na čelnej strane a na vrchnáku. Bočné steny s držadlami sú bez maľby, zadná strana je zo surového dreva bez náteru. Rozmery: šírka 112 cm, hĺbka 59,5 cm, výška 51 cm, vnútorná výška 44 cm. Celkový pohľad spredu.
  Truhlica z Veľkého Krtíša 001-08
 5. Pridať záložky   Truhlica z Veľkého Krtíša 001-02

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom, po bokoch s kovovými držadlami. V dvoch tretinách truhly je vložená ozdobná reliéfna latka, pod ňou datovanie "1845" rozdelené výzdobou na dve polovice. Na vrchnáku sú reliéfne latky v tvare obdĺžnikového rámu, kopírujúce tvar vrchnáka, priklincované drevenými kolíkmi. Základný tmavohnedý náter je zdobený maľbou. Rastlinné ornamenty v červenej, žltej a zelenej farbe sú na čelnej strane a na vrchnáku. Bočné steny s držadlami sú bez maľby, zadná strana je zo surového dreva bez náteru. Rozmery: šírka 112 cm, hĺbka 59,5 cm, výška 51 cm, vnútorná výška 44 cm. Pohľad na maľbu na čelnej strane - motív tulipánu v strede, dve veľké ruže po bokoch a ďalšie menšie rastlinné ornamenty okolo. Nad tulipánom kovanie okolo zámku.
  Truhlica z Veľkého Krtíša 001-02
 6. Pridať záložky   Truhlica z Veľkého Krtíša 001-03

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom, po bokoch s kovovými držadlami. V dvoch tretinách truhly je vložená ozdobná reliéfna latka, pod ňou datovanie "1845" rozdelené výzdobou na dve polovice. Na vrchnáku sú reliéfne latky v tvare obdĺžnikového rámu, kopírujúce tvar vrchnáka, priklincované drevenými kolíkmi. Základný tmavohnedý náter je zdobený maľbou. Rastlinné ornamenty v červenej, žltej a zelenej farbe sú na čelnej strane a na vrchnáku. Bočné steny s držadlami sú bez maľby, zadná strana je zo surového dreva bez náteru. Rozmery: šírka 112 cm, hĺbka 59,5 cm, výška 51 cm, vnútorná výška 44 cm. Pohľad na prvú polovicu datovania a maľbu pod reliéfnou latkou.
  Truhlica z Veľkého Krtíša 001-03
 7. Pridať záložky   Truhlica z Veľkého Krtíša 001-04

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom, po bokoch s kovovými držadlami. V dvoch tretinách truhly je vložená ozdobná reliéfna latka, pod ňou datovanie "1845" rozdelené výzdobou na dve polovice. Na vrchnáku sú reliéfne latky v tvare obdĺžnikového rámu, kopírujúce tvar vrchnáka, priklincované drevenými kolíkmi. Základný tmavohnedý náter je zdobený maľbou. Rastlinné ornamenty v červenej, žltej a zelenej farbe sú na čelnej strane a na vrchnáku. Bočné steny s držadlami sú bez maľby, zadná strana je zo surového dreva bez náteru. Rozmery: šírka 112 cm, hĺbka 59,5 cm, výška 51 cm, vnútorná výška 44 cm. Pohľad na časti truhlice zdobené maľbou - čelo a vrchnák.
  Truhlica z Veľkého Krtíša 001-04
 8. Pridať záložky   Truhlica z Veľkého Krtíša 001-05

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom, po bokoch s kovovými držadlami. V dvoch tretinách truhly je vložená ozdobná reliéfna latka, pod ňou datovanie "1845" rozdelené výzdobou na dve polovice. Na vrchnáku sú reliéfne latky v tvare obdĺžnikového rámu, kopírujúce tvar vrchnáka, priklincované drevenými kolíkmi. Základný tmavohnedý náter je zdobený maľbou. Rastlinné ornamenty v červenej, žltej a zelenej farbe sú na čelnej strane a na vrchnáku. Bočné steny s držadlami sú bez maľby, zadná strana je zo surového dreva bez náteru. Rozmery: šírka 112 cm, hĺbka 59,5 cm, výška 51 cm, vnútorná výška 44 cm. Pohľad šikmo zľava.
  Truhlica z Veľkého Krtíša 001-05
 9. Pridať záložky   Truhlica z Veľkého Krtíša 001-06

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom, po bokoch s kovovými držadlami. V dvoch tretinách truhly je vložená ozdobná reliéfna latka, pod ňou datovanie "1845" rozdelené výzdobou na dve polovice. Na vrchnáku sú reliéfne latky v tvare obdĺžnikového rámu, kopírujúce tvar vrchnáka, priklincované drevenými kolíkmi. Základný tmavohnedý náter je zdobený maľbou. Rastlinné ornamenty v červenej, žltej a zelenej farbe sú na čelnej strane a na vrchnáku. Bočné steny s držadlami sú bez maľby, zadná strana je zo surového dreva bez náteru. Rozmery: šírka 112 cm, hĺbka 59,5 cm, výška 51 cm, vnútorná výška 44 cm. Pohľad zhora na vrchnák s reliéfnymi latkami a rastlinnú ornamentiku.
  Truhlica z Veľkého Krtíša 001-06
 10. Pridať záložky   Truhlica z Veľkého Krtíša 001-07

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom, po bokoch s kovovými držadlami. V dvoch tretinách truhly je vložená ozdobná reliéfna latka, pod ňou datovanie "1845" rozdelené výzdobou na dve polovice. Na vrchnáku sú reliéfne latky v tvare obdĺžnikového rámu, kopírujúce tvar vrchnáka, priklincované drevenými kolíkmi. Základný tmavohnedý náter je zdobený maľbou. Rastlinné ornamenty v červenej, žltej a zelenej farbe sú na čelnej strane a na vrchnáku. Bočné steny s držadlami sú bez maľby, zadná strana je zo surového dreva bez náteru. Rozmery: šírka 112 cm, hĺbka 59,5 cm, výška 51 cm, vnútorná výška 44 cm. Pohľad zboku na kovové držadlo.
  Truhlica z Veľkého Krtíša 001-07

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.