Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 53  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^maľba stien domu^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom v Hlaviciach 001-07

  zrubová konštrukcia, maľba stien domu, geometrická ornamentika
  Obytný dom č. 1387. Zrubová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová, krytá komora a predĺžená strecha nad vstupom. Nákres, detail nárožia maľovaného geometrickým ornamentom. Najvyššie položené trámy sú vysunuté, aby uniesli konštrukciu strechy, ostatné vysunuté trámy chránili dom pred nepriaznivými vplyvmi počasia.
  Obytný dom v Hlaviciach 001-07
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Čičmanoch 003-01

  zrubová konštrukcia, maľba stien domu, geometrická ornamentika, plot
  Obytný dom č. 90 zrubový, postavený na kamennej podmurovke. Vonkajšie steny domu sú vápnom maľované s abstraktnými geometrickými ornamentmi. Ornamenty sú najmä hranaté, zriedkavejšie majú podobu zatočených volút. Dvor je od ulice oddelený plotom.
  Obytný dom v Čičmanoch 003-01
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Ždiari 002-01

  zrubová konštrukcia, maľba stien domu, strecha, šindeľ, predzáhradka, plot
  Obytný dom č. 169 zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít s podlomenicou a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Zrubové steny sú medzi trámami vyškárované a nafarbené vápnom namodro. Dom je zdobený maľovanými ornamentmi najmä v oblasti okien. Bielenie na nárožiach trámov ochraňuje trámy pred vlhkosťou. Pred domom predzáhradka ohraničená latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Ždiari 002-01
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Čičmanoch 002-01

  poschodový dom, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, maľba stien domu
  Obytný dom č. 149 trojpriestorový, zrubový, sčasti omazaný a obielený vápnom, strecha sedlová s dymníkom, štít s podlomenicou, krytina šindľová. Neomazané miesta zrubu sú maľované abstraktnými ornamentmi. Z bočnej strany domu sa vstupuje do pitvora s čiernou kuchyňou, na ľavej strane sa nachádza izba, na pravej studená komora. V podkroví je umiestnená obytná komora. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Čičmanoch 002-01
 5. Pridať záložky   Obytný dom v Litmanovej

  obydlie, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, krytina, maľba stien domu
  Obytný dom č. 98 dvojpriestorový, zrubový, miestami olíčený zmesou vápna a svetličky, kamenná podmurovka olíčená míniom, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, ozdobným šindľovým ukončením strechy a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová, sčasti nahradená plechom. Okno v priečelí je vsadené do masívneho rámu, ktorý tvorí šambránu. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Litmanovej
 6. Pridať záložky   Obytné domy v Kyjove

  obydlie, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, krytina, maľba stien domu
  Obytné domy trojpriestorové, zrubové, kamenné podmurovky s valenou pivnicou maľované zmesou vápna a svetličky. Strecha domu naľavo sedlová, doskový štít s výzorníkmi a s podlomenicou, krytina šindľová. Strecha domu napravo valbová, pôvodne pravdepodobne sedlová, krytina eternitová, pôvodne pravdepodobne šindľová. Okná v priečelí sú zasadené do jedného otvoru a umiestnené v profilovaných šambránach. Vzadu novší, murovaný dom. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Kyjove
 7. Pridať záložky   Obytné domy v Obručnom

  obydlie, viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, strecha, štít, krytina, maľba stien domu, humno
  Obytné domy pre veľkorodiny, viacpriestorové, zrubové, kamenná podmurovka omazaná, pri dome vpredu aj obielená, strechy sedlové, doskové štíty s výzorníkmi a podlomenicou, krytina plechová, pôvodne šindľová alebo slamená. Okná sú lemované šambránami. Maľovanie vápenným bodkovaním má ochranný charakter. Domy sú spojené hospodárskym objektom, pravdepodobne kôlňou, ktorá slúžila obom rodinám. V zadnej časti dvoru sa nachádzajú hospodárske objekty, viditeľné je humno.
  Obytné domy v Obručnom
 8. Pridať záložky   Okná v Ždiari 001-01

  zrubová konštrukcia, maľba stien domu, geometrická ornamentika, strecha, šindeľ
  Okná obytného domu vykladané doskovými šambránami, ktoré sú zdobené maľovanými geometrickými ornamentmi. Ornamenty sú pravdepodobne biele, maľované na červenom podklade. Zrub je vyšpárovaný a obielený vápnom.
  Okná v Ždiari 001-01
 9. Pridať záložky   Ohnisko vo Viničnom 001-01

  ohnisko, maľba stien domu, rastlinná ornamentika, pitvor, keramika
  Maľované ohnisko zdobené rastlinnou ornamentikou, ktoré je súčasťou pitvora v obytnom dome č. 147. Na ohnisku sú položené maľované keramické taniere a džbány.
  Ohnisko vo Viničnom 001-01
 10. Pridať záložky   Obytné domy v Čičmanoch 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, štít, maľba stien domu
  Prízemné domy zrubové, vpravo dvojosový so sedlovou strechou, doskovým štítom, prístupným z podkrovia, vľavo s valbovou strechou, tvrdá krytina, nástenná výzdoba.
  Obytné domy v Čičmanoch 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.