Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 26  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^mlyn^"
 1. Pridať záložky   Mlyn v Tomášikove 001-01

  mlyn, stĺpiková konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ
  Kolový mlyn na Malom Dunaji postavil okolo roku 1900 Ján Matica na mieste bývalého mlyna. Postavený je na ostrohu medzi dvoma ramenami Malého Dunaja. S brehom, na ktorom stojí obytný dom a hospodársky dvor mlynára, je spojený drevenou lavicou uloženou na kolovej konštrukcii. Mlyn má jednoduchú obdĺžnikovú dispozíciu o reozmeroch 4 x 8 m. Budova stĺpkovej konštrukcie obitá doskami je zastrešená sedlovou strechou, ktorá bola pôvodne krytá šindľom. Vnútorný priestor obsahuje najjednoduchšiu mlynársku technológiu s mlynským zložením, kvôli ktorému bolo treba vytvoriť v interiéri zvýšenie podlahy. Vodné spodkové koleso o priemere 5,5 m, so šírkou cca 2 m, má hriadeľ uložený na masívnej kolovej konštrukcii osadenej vo vodnom prúde Malého Dunaja. Mlyn Jána Maticu dokonale harmonizuje s prírodou dunajských lužných lesov. Pohľad na mlyn s vodným kolesom.
  Mlyn v Tomášikove 001-01
 2. Pridať záložky   Mlyn v Tomášikove 001-02

  mlyn, stĺpiková konštrukcia
  Kolový mlyn na Malom Dunaji postavil okolo roku 1900 Ján Matica na mieste bývalého mlyna. Postavený je na ostrohu medzi dvoma ramenami Malého Dunaja. S brehom, na ktorom stojí obytný dom a hospodársky dvor mlynára, je spojený drevenou lavicou uloženou na kolovej konštrukcii. Mlyn má jednoduchú obdĺžnikovú dispozíciu o reozmeroch 4 x 8 m. Budova stĺpkovej konštrukcie obitá doskami je zastrešená sedlovou strechou, ktorá bola pôvodne krytá šindľom. Vnútorný priestor obsahuje najjednoduchšiu mlynársku technológiu s mlynským zložením, kvôli ktorému bolo treba vytvoriť v interiéri zvýšenie podlahy. Vodné spodkové koleso o priemere 5,5 m, so šírkou cca 2 m, má hriadeľ uložený na masívnej kolovej konštrukcii osadenej vo vodnom prúde Malého Dunaja. Mlyn Jána Maticu dokonale harmonizuje s prírodou dunajských lužných lesov. Vodné koleso a jeho uloženie.
  Mlyn v Tomášikove 001-02
 3. Pridať záložky   Mlyn v Tomášikove 001-03

  mlyn, stĺpiková konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ
  Kolový mlyn na Malom Dunaji postavil okolo roku 1900 Ján Matica na mieste bývalého mlyna. Postavený je na ostrohu medzi dvoma ramenami Malého Dunaja. S brehom, na ktorom stojí obytný dom a hospodársky dvor mlynára, je spojený drevenou lavicou uloženou na kolovej konštrukcii. Mlyn má jednoduchú obdĺžnikovú dispozíciu o reozmeroch 4 x 8 m. Budova stĺpkovej konštrukcie obitá doskami je zastrešená sedlovou strechou, ktorá bola pôvodne krytá šindľom. Vnútorný priestor obsahuje najjednoduchšiu mlynársku technológiu s mlynským zložením, kvôli ktorému bolo treba vytvoriť v interiéri zvýšenie podlahy. Vodné spodkové koleso o priemere 5,5 m, so šírkou cca 2 m, má hriadeľ uložený na masívnej kolovej konštrukcii osadenej vo vodnom prúde Malého Dunaja. Mlyn Jána Maticu dokonale harmonizuje s prírodou dunajských lužných lesov. Objekt mlyna s prístupovou lavicou.
  Mlyn v Tomášikove 001-03
 4. Pridať záložky   Mlyn v Tomášikove 001-04

  mlyn, stĺpiková konštrukcia
  Kolový mlyn na Malom Dunaji postavil okolo roku 1900 Ján Matica na mieste bývalého mlyna. Postavený je na ostrohu medzi dvoma ramenami Malého Dunaja. S brehom, na ktorom stojí obytný dom a hospodársky dvor mlynára, je spojený drevenou lavicou uloženou na kolovej konštrukcii. Mlyn má jednoduchú obdĺžnikovú dispozíciu o reozmeroch 4 x 8 m. Budova stĺpkovej konštrukcie obitá doskami je zastrešená sedlovou strechou, ktorá bola pôvodne krytá šindľom. Vnútorný priestor obsahuje najjednoduchšiu mlynársku technológiu s mlynským zložením, kvôli ktorému bolo treba vytvoriť v interiéri zvýšenie podlahy. Vodné spodkové koleso o priemere 5,5 m, so šírkou cca 2 m, má hriadeľ uložený na masívnej kolovej konštrukcii osadenej vo vodnom prúde Malého Dunaja. Mlyn Jána Maticu dokonale harmonizuje s prírodou dunajských lužných lesov. Pôdorys objektu.
  Mlyn v Tomášikove 001-04
 5. Pridať záložky   Habánsky mlyn v Sobotišti 001-01

  mlyn, murovaná konštrukcia
  Veľký poschodový kamenný mlyn s obývateľným podkrovím postavený v 18. storočí, obecný mlyn. Bol súčasťou habánskeho opevnenia.
  Habánsky mlyn v Sobotišti 001-01
 6. Pridať záložky   Habánsky mlyn v Sobotišti 001-02

  mlyn, murovaná konštrukcia
  Veľký poschodový kamenný mlyn s obývateľným podkrovím postavený v 18. storočí, obecný mlyn. Bol súčasťou habánskeho opevnenia. Pohľad na objekt mlyna so vstupom.
  Habánsky mlyn v Sobotišti 001-02
 7. Pridať záložky   Habánsky mlyn v Sobotišti 001-03

  mlyn, murovaná konštrukcia
  Veľký poschodový kamenný mlyn s obývateľným podkrovím postavený v 18. storočí, obecný mlyn. Bol súčasťou habánskeho opevnenia. Technická dokumentácia objektu.
  Habánsky mlyn v Sobotišti 001-03
 8. Pridať záložky   Mlyn v Poriadí 001-01

  mlyn, murovaná konštrukcia, usadlosť
  Matejákov mlyn v Poriadí pochádza cca zo začiatku 17. storočia. Základnou dispozičnou jednotkou pôvodného objektu, ktorý bol postavený z lomového kameňa, bol dvojpriestor: mlynica a izba, ku ktorým v neskoršom čase pribúdali ďalšie, až sa postupnými dostavbami vytvorila uzavretá mlynská usadlosť s dvorom uprostred. Tento objekt je príkladom postupnej adície priestorov - pri zachovaní pôvodného objektu bez zmeny. V mlyne sa nachádza pôvodné mlynské zloženie i mlynská múčna truhla s pytlovacím zariadením, ozdobená vyrezávaným ornamentom s vtáčími motívmi. Pohľad na mlynskú usadlosť.
  Mlyn v Poriadí 001-01
 9. Pridať záložky   Mlyn v Poriadí 001-02

  mlyn
  Matejákov mlyn v Poriadí pochádza cca zo začiatku 17. storočia. Základnou dispozičnou jednotkou pôvodného objektu, ktorý bol postavený z lomového kameňa, bol dvojpriestor: mlynica a izba, ku ktorým v neskoršom čase pribúdali ďalšie, až sa postupnými dostavbami vytvorila uzavretá mlynská usadlosť s dvorom uprostred. Tento objekt je príkladom postupnej adície priestorov - pri zachovaní pôvodného objektu bez zmeny. V mlyne sa nachádza pôvodné mlynské zloženie i mlynská múčna truhla s pytlovacím zariadením, ozdobená vyrezávaným ornamentom s vtáčími motívmi. Mlynské zloženie.
  Mlyn v Poriadí 001-02
 10. Pridať záložky   Mlyn v Poriadí 001-03

  mlyn, murovaná konštrukcia
  Matejákov mlyn v Poriadí pochádza cca zo začiatku 17. storočia. Základnou dispozičnou jednotkou pôvodného objektu, ktorý bol postavený z lomového kameňa, bol dvojpriestor: mlynica a izba, ku ktorým v neskoršom čase pribúdali ďalšie, až sa postupnými dostavbami vytvorila uzavretá mlynská usadlosť s dvorom uprostred. Tento objekt je príkladom postupnej adície priestorov - pri zachovaní pôvodného objektu bez zmeny. V mlyne sa nachádza pôvodné mlynské zloženie i mlynská múčna truhla s pytlovacím zariadením, ozdobená vyrezávaným ornamentom s vtáčími motívmi. Pohľad na vodné koleso.
  Mlyn v Poriadí 001-03

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.