Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 11  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^nabíjaná stena^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom v Búči 001-02

  murovaná konštrukcia, sochová konštrukcia krovu, strecha, krytina, nabíjaná stena, nožnicová konštrukcia krovu
  Obytný dom č. 331. Dom hlinený, postavený technikou nabíjania, pravdepodobne omazaný a obielený, nožnicová konštrukcia krovu, strecha sedlová, doskový štít s vetracím okienkom, krytina trstinová. Pred priečelím domu stojí socha, ktorá nesie váhu strechy. Technický nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Búči 001-02
 2. Pridať záložky   Obytné domy v Imeli 001-02

  murovaná konštrukcia, strecha, krytina, nabíjaná stena, sochová konštrukcia krovu, nožnicová konštrukcia krovu
  Zástavba obytných domov. Domy hlinené, postavené technikou nabíjania, sochové, nožnicová konštrukcia krovu, pravdepodobne omazané a obielené, strecha sedlová, krytina trstinová. Strecha domu napravo má štít, ktorý sa rozkladá v dvoch pásmach - zadný štít je z omazanej trstiny, ktorú držia prikované žrďky, predný je vyrezávaný. Dom naľavo má štít vypletaný z prútia. Nákres, čelný pohľad.
  Obytné domy v Imeli 001-02
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Ladzanoch 001-01

  murovaná konštrukcia, nabíjaná stena, strecha, slama, predzáhradka, plot, brána
  Obytný dom č. 7, trojpriestorový, hlinený, postavený technikou nabíjania, bielený vápnom, na priečelí dve okná zvýraznené plastickými hlinenými šambránami modrej farby, strecha valbová, krytina slamená. Vstup do domu je zosilnený výpustkom. Pred domom predzáhradka ohraničená latkovým plotom. Do dvora sa vstupuje cez menšiu dvojkrídlovú doštenú bránu. Dom patril majetnejšiemu gazdovi. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Ladzanoch 001-01
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Strekove 001-01

  obydlie, murovaná konštrukcia, nabíjaná stena, strecha, sochová konštrukcia krovu, krytina, štít
  Obydlie, ktoré pozostáva z obytného domu č. 155 a hospodárskych objektov umiestnených v zadnej časti dvora. Dom je trojpriestorový, murovaný, postavený kombináciou nepálených tehál a techniky nabíjania, omazaný, kamenná podmurovka, vpredu sochová, vzadu nožnicová konštrukcia krovu, strecha sedlová, vpredu doskový štít s výzorníkmi a podlomenicou, vzadu vypletaný štít, krytina trstinová. Štít v priečelí je umiestnený v kryte zdobenom zuborezom a slniečkovým motívom. Presah strechy vytvára krytý podstienok. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Strekove 001-01
 5. Pridať záložky   Obytný dom v Červeňanoch 001-01

  murovaná konštrukcia, nabíjaná stena, strecha, slama
  Obytný dom hlinený, v prednej časti obielený vápnom, kamenná podmurovka, strecha valbová s vikierom slúžiacim na skladovanie sena a krmiva, krytina slamená. Vstup do domu je zosilnený výpustkom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Červeňanoch 001-01
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Dobroči 001-01

  nabíjaná stena, strecha, slama, komín, plot
  Obytný dom dvojpriestorový, hlinený, postavený technikou nabíjania, obielený vápnom, strecha valbová s komínom, krytina slamená. Vchod do domu je z jeho bočnej strany a je spevnený výpustkom. V zadnej časti domu sa nachádzajú výmenok a hospodárske objekty. Dvor je ohradený jednoduchým vypletaným plotom z ohybného štiepaného dreva. Dom patril chudobným lazníkom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Dobroči 001-01
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Búči 001-03

  murovaná konštrukcia, sochová konštrukcia krovu, strecha, krytina, nabíjaná stena, nožnicová konštrukcia krovu
  Obytný dom č. 331. Dom hlinený, postavený technikou nabíjania, pravdepodobne omazaný a obielený, nožnicová konštrukcia krovu, strecha sedlová, doskový štít s vetracím okienkom, krytina trstinová. Pred priečelím domu stojí socha, ktorá nesie váhu strechy. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Búči 001-03
 8. Pridať záložky   Obytný dom v Martovciach 001-01

  murovaná konštrukcia, strecha, krytina, brána, plot, nabíjaná stena, sochová konštrukcia krovu, nožnicová konštrukcia krovu
  Gazdovský obytný dom hlinený, postavený technikou nabíjania, sochový, pravdepodobne omazaný a obielený, nožnicová konštrukcia krovu, strecha sedlová s podlomenicou, krytina trstinová. Štít strechy sa rozkladá v dvoch pásmach - zadný štít je doskový a jeho súčasťou je okno a ozdobne vyrezávaný vetrací otvor, predný štít je vyrezávaný. Dvor je od uličnej časti oddelený dreveným plotom s bránou a bráničkou. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Martovciach 001-01
 9. Pridať záložky   Obytné domy v Imeli 001-01

  murovaná konštrukcia, strecha, krytina, nabíjaná stena, sochová konštrukcia krovu, nožnicová konštrukcia krovu
  Zástavba obytných domov. Domy hlinené, postavené technikou nabíjania, sochové, nožnicová konštrukcia krovu, pravdepodobne omazané a obielené, strecha sedlová, krytina trstinová. Strecha domu napravo má štít, ktorý sa rozkladá v dvoch pásmach - zadný štít je z omazanej trstiny, ktorú držia prikované žrďky, predný je vyrezávaný. Dom naľavo má štít vypletaný z prútia. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Imeli 001-01
 10. Pridať záložky   Obytný dom v Búči 001-01

  murovaná konštrukcia, sochová konštrukcia krovu, strecha, krytina, nabíjaná stena, nožnicová konštrukcia krovu
  Obytný dom č. 331. Dom hlinený, postavený technikou nabíjania, pravdepodobne omazaný a obielený, nožnicová konštrukcia krovu, strecha sedlová, doskový štít s vetracím okienkom, krytina trstinová. Pred priečelím domu stojí socha, ktorá nesie váhu strechy. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Búči 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.