Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 27  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^obydlie^"
 1. Pridať záložky   Obytné domy v Údoli

  obydlie, zrubová konštrukcia, strecha, štít, krytina
  Obytné domy trojpriestorové, zrubové, kamenná podmurovka okožovaná a obielená, strechy sedlové, doskové štíty s podlomenicou, krytina eternitová a škridlová, pôvodne šindľová. Okná v priečelí sú zasadené do jedného otvoru a umiestnené v profilovanej šambráne. Domy sú postavené vo svahu, ktorý spadá do zadnej časti parceli, preto sú pivnice umiestnené v zadnej časti domu. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Údoli
 2. Pridať záložky   Obytné domy v Ruskej Voli

  obydlie, zrubová konštrukcia, strecha, štít, krytina, plot
  Obytné domy trojpriestorové, zrubové, podpivničené, kamenná podmurovka okožovaná a olíčená zmesou vápenného mlieka a svetličky, strechy sedlové, doskové štíty s podlomenicou, krytina eternitová, pôvodne šindľová. Okná v priečelí sú zasadené do jedného otvoru a umiestnené v profilovaných šambránach. Dvory sú od ulice oddelené plotmi. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Ruskej Voli
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Litmanovej

  obydlie, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, krytina, maľba stien domu
  Obytný dom č. 98 dvojpriestorový, zrubový, miestami olíčený zmesou vápna a svetličky, kamenná podmurovka olíčená míniom, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, ozdobným šindľovým ukončením strechy a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová, sčasti nahradená plechom. Okno v priečelí je vsadené do masívneho rámu, ktorý tvorí šambránu. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Litmanovej
 4. Pridať záložky   Obytné domy v Kyjove

  obydlie, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, krytina, maľba stien domu
  Obytné domy trojpriestorové, zrubové, kamenné podmurovky s valenou pivnicou maľované zmesou vápna a svetličky. Strecha domu naľavo sedlová, doskový štít s výzorníkmi a s podlomenicou, krytina šindľová. Strecha domu napravo valbová, pôvodne pravdepodobne sedlová, krytina eternitová, pôvodne pravdepodobne šindľová. Okná v priečelí sú zasadené do jedného otvoru a umiestnené v profilovaných šambránach. Vzadu novší, murovaný dom. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Kyjove
 5. Pridať záložky   Obytné domy v Obručnom

  obydlie, viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, strecha, štít, krytina, maľba stien domu, humno
  Obytné domy pre veľkorodiny, viacpriestorové, zrubové, kamenná podmurovka omazaná, pri dome vpredu aj obielená, strechy sedlové, doskové štíty s výzorníkmi a podlomenicou, krytina plechová, pôvodne šindľová alebo slamená. Okná sú lemované šambránami. Maľovanie vápenným bodkovaním má ochranný charakter. Domy sú spojené hospodárskym objektom, pravdepodobne kôlňou, ktorá slúžila obom rodinám. V zadnej časti dvoru sa nachádzajú hospodárske objekty, viditeľné je humno.
  Obytné domy v Obručnom
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Starine

  obydlie, zrubová konštrukcia, strecha, štít, krytina, predzáhradka, plot
  Obytný dom č. 78 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, podpivničený, strecha sedlová s presahom, štít vykladaný doskami do tvaru opačného písmena V s podlomenicou, krytina plechová, pôvodne šindľová. Rám dvojice okien v priečelí kryje drevená šambrána. Predĺžená strecha pred vchodom vytvára ochranu pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Pred domom je umiestnená predzáhradka. Dvor oplotený žŕdkovým a latkovým plotom.
  Obytný dom v Starine
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Kyjove

  obydlie, zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, štít, krytina, hospodárske stavby, základy stavby
  Obytný dom trojpriestorový zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkmi, krytina eternitová, pôvodne šindľová. Okolie vstupu do domu a podmurovka sú potreté vápenným náterom so svetličkou. Okná sú osadené v ráme krytom šambránou. V zadnej časti je umiestnený murovaný hospodársky objekt, pravdepodobne kôlňa.
  Obytný dom v Kyjove
 8. Pridať záložky   Obytný dom v Šarišskom Jastrabí 002-01

  obydlie, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Obytný dom trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít s výzorníkmi, vykladaný doskami do tvaru opačného písmena V, krytina šindľová. Dvojica okien v priečelí je osadená v drevenom ráme a v šambráne.
  Obytný dom v Šarišskom Jastrabí 002-01
 9. Pridať záložky   Vyhňa v Muránskej Zdychave 001-04

  obydlie, vyhňa
  Kováčska vyhňa zrubová, strecha strmá valbová s komínom, krytina šindľová. Zrub tvoria hrubé guláče. V interiéri sú umiestnené ohnisko a mech. Vyhňa je súčasťou hospodárskeho dvora. Nákres, situácia.
  Vyhňa v Muránskej Zdychave 001-04
 10. Pridať záložky   Obytný dom v Martovciach 002-01

  obydlie, murovaná konštrukcia, vykladaná stena, strecha, sochová konštrukcia krovu, krytina, štít, komín
  Obytný dom č. 101 trojpriestorový, hlinený, postavený technikou vykladania, kamenná podmurovka, sochová konštrukcia krovu, strecha sedlová s komínom, vypletaný štít s výzorníkmi v drevenom kryte, krytina trstinová. V zadnej časti domu sú umiestnené hospodárske objekty. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Martovciach 002-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.