Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 100  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^odev ženícha^"
 1. Pridať záložky   Svadobný odev z Príbeliec 001-03

  mladucha, ženích, odev ženícha, odev mladuchy, sviatočný odev, obradový odev, ženský odev, mužský odev, veniec mladuchy, náhrdelník, šatka na plecia, sukňa, pančuchy, mužská košeľa, lajblík, nohavice, pierko
  Celkový pohľad spredu na ženícha a mladuchu v tradičnom svadobnom odeve. Ženích má na hlave klobúk s "pierom", "magočkavú košeľu", "malí kabáťik" (lajblík), "pantalôni" (nohavice) a čižmy s "tvrdíma sárami". Mladucha má na hlave svadobný veniec, na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku), pod ním "granátke-mliekovke" (viacradový kaskádovitý náhrdelník), cez plecia malú "pigľuvanú" šatku a "veľkí pigľuvaní ručník" so širokou čipkou ozdobený rozmarínom, "madérku" (vrchnú sukňu), "srcavie štrimfle" (pančuchy) a "celie topaňe" (topánky).
  Svadobný odev z Príbeliec 001-03
 2. Pridať záložky   Svadobný odev z Príbeliec 001-01

  mladucha, ženích, družba, družica, sviatočný odev, obradový odev, odev svadobných funkcionárov, odev ženícha, odev mladuchy, mužský odev, ženský odev
  Celkový pohľad spredu na osem postáv v tradičnom svadobnom odeve. V strede je mladucha so ženíchom, po stranách družice a družbovia.
  Svadobný odev z Príbeliec 001-01
 3. Pridať záložky   Odev ženícha z Vajnôr 001-01

  mužský odev, sviatočný odev, obradový odev, odev ženícha, mužská košeľa, lajblík, nohavice, čižmy, klobúk, pierko
  Celkový pohľad spredu na postavu ženícha vo sviatočnom odeve. Na hlave má "širák s pérkem", na krku dve mašle, oblečený má "pruclek" (vesta) a "košelu" vyšívanú na okrajoch rukávov, čierne "gaťe ze šnúrkama" a čižmy.
  Odev ženícha z Vajnôr 001-01
 4. Pridať záložky   Odev ženícha z Vajnôr 001-02

  mužský odev, sviatočný odev, odev ženícha, obradový odev, mužská košeľa, lajblík, nohavice, čižmy, klobúk, pierko
  Celkový pohľad na postavu ženícha vo sviatočnom odeve. Na hlave má "širák s pérkem", na krku dve mašle, oblečený má "pruclek" (vesta) a "košelu" vyšívanú na okrajoch rukávov, čierne "gaťe ze šnúrkama" a čižmy.
  Odev ženícha z Vajnôr 001-02
 5. Pridať záložky   Odev ženícha z Vajnôr 001-06

  mužský odev, sviatočný odev, obradový odev, odev ženícha, klobúk, pierko
  Pohľad na "širák s pérkem". Súčasťou "pérka" sú "perečko" (ozdoba zo slamy), "kosírki" - "husací", kohúťí" a "bažanťí pérka". Na širáku sú ozdobné mašle.
  Odev ženícha z Vajnôr 001-06
 6. Pridať záložky   Odev ženícha z Vajnôr 001-07

  mužský odev, sviatočný odev, klobúk, obradový odev, odev ženícha, pierko
  Pohľad zozadu na "širák s pérkem". Súčasťou "pérka" sú "perečko" (ozdoba zo slamy), "kosírki" - "husací", kohúťí" a "bažanťí pérka". Na širáku sú ozdobné mašle.
  Odev ženícha z Vajnôr 001-07
 7. Pridať záložky   Odev ženícha z Vajnôr 001-08

  mužský odev, sviatočný odev, obradový odev, odev ženícha, klobúk, pierko
  Pohľad na "širák s pérkem". Súčasťou "pérka" sú "perečko" (ozdoba zo slamy), "kosírki" - "husací", kohúťí" a "bažanťí pérka". Na širáku sú ozdobné mašle.
  Odev ženícha z Vajnôr 001-08
 8. Pridať záložky   Odev ženícha z Prenčova 001-01

  mužský odev, sviatočný odev, obradový odev, odev ženícha, mužská košeľa, lajblík, gate, mužská zástera, čižmy, halena, pierko, klobúk, pozamentárstvo
  Celkový pohľad spredu na ženícha v "širici" (halene). Oblečenú má bielu košeľu vpredu na rukávoch a golieri s výšivkou. Ku košeli patria biele "gati", na spodnom okraji zdobené drobnými zámikmi, "mreškou" a nitkovým prešívaným vzorom. Na košeli je čierny zamatový lajblík, vpredu zdobený čiernymi šnúrkami a gombíkmi. Okolo pása má uviazanú slávnostnú jednopolovú zamatovú "fjertuchu" (zásteru), zdobenú našívanými "pozamenťierskimi" kvetmi. Obuté má čižmy s tvrdou sárou. Na pleciach má spustenú dlhú súkennú bledú "širicu" lemovanú červeným súknom, vpredu s koženou výšivkou. Predné časti "širice" sú v hornej časti, pri krku, spojené remeňom. Na ľavej strane má pripevnený vyšívaný ručník a pierko so spustenou farebnou stuhou. Keď "širicu" zloží, vyšívaný ručník a pierko so stuhou sa pripne na lajblík. Hlavu mu zdobí klobúk s ozdobným pierkom.
  Odev ženícha z Prenčova 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.