Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 15  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^ohnisko^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom v Hlaviciach 001-05

  pec, ohnisko
  Obytný dom č. 1387. Zrubová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová, krytá komora a predĺžená strecha nad vstupom. Pec s otvoreným ohniskom slúžiaca na varenie, vyhrievanie priestoru a sušenie vecí. Dym sa odvádza cez dymník sopúchom. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Hlaviciach 001-05
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Hlaviciach 001-06

  pec, ohnisko
  Obytný dom č. 1387. Zrubová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová, krytá komora a predĺžená strecha nad vstupom. Pec s otvoreným ohniskom slúžiaca na varenie, vyhrievanie priestoru a sušenie vecí. Dym sa odvádza cez dymník sopúchom. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Hlaviciach 001-06
 3. Pridať záložky   Obytný dom vo Vyšnej Revúcej 001-04

  murovaná konštrukcia, strecha, ohnisko
  Obytný dom č. 472 trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkmi, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Presah strechy vytvára krytý podstienok využívaný na odkladanie dreva. Pred domom sú postavené božie muky s nikou, ktoré majú ochrannú funkciu. Na obytný dom priamo nadväzujú hospodárske objekty - maštaľ a chliev. Nákres, naľavo pohľad a pôdorys ohniska s pekárnou pecou, napravo priečny rez domu.
  Obytný dom vo Vyšnej Revúcej 001-04
 4. Pridať záložky   Obytný dom vo Východnej 003-03

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, ohnisko
  Obytný dom č. 427 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, podpivničený, strecha sedlová, asymetricky položená, s dymníkom a vikierom slúžiacim na uskladnenie sena a krmiva, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. V zadnej časti domu sú umiestnené hospodárske objekty. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom vo Východnej 003-03
 5. Pridať záložky   Obytný dom vo Východnej 003-04

  pôdorys domu, zrubová konštrukcia, pec, ohnisko, hospodárske stavby
  Obytný dom č. 427 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, podpivničený, strecha sedlová, asymetricky položená, s dymníkom a vikierom slúžiacim na uskladnenie sena a krmiva, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. V zadnej časti domu sú umiestnené hospodárske objekty. Nákres, pôdorys.
  Obytný dom vo Východnej 003-04
 6. Pridať záložky   Obytný dom vo Východnej 004-03

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, ohnisko
  Obytný dvojdom č. 388-389 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, podpivničený z jednej strany, strecha sedlová s dymníkmi a komínom, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. K štítu je pripevnená žrď, ktorej účelom je zhodiť strechu v prípade požiaru. Do jedného z domov sa vchádza krytým vstupom - tento dom má až dve pece. Nákres, priečny rez domu č. 389.
  Obytný dom vo Východnej 004-03
 7. Pridať záložky   Obytný dom vo Východnej 004-06

  pôdorys domu, zrubová konštrukcia, pec, ohnisko
  Obytný dvojdom č. 388-389 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, podpivničený z jednej strany, strecha sedlová s dymníkmi a komínom, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. K štítu je pripevnená žrď, ktorej účelom je zhodiť strechu v prípade požiaru. Do jedného z domov sa vchádza krytým vstupom - tento dom má až dve pece. Nákres, pôdorys.
  Obytný dom vo Východnej 004-06
 8. Pridať záložky   Obytný dom v Strednej Revúcej 002-04

  pôdorys domu, viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, pec, ohnisko
  Obytný trojdom č. 269-271 zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkom, štít s ozdobne vykladanými doskami do tvaru opačného písmena V, s výzorníkmi a podlomenicou, krytina šindľová. Konštrukciu strechy nesú vytŕčajúce zhlavia trámov. Presah strechy vytvára krytý podstienok. Časť podkrovia funguje ako úložný priestor. Trojdom pravdepodobne pozostáva z dvoch dvojpriestorových domov so spoločným pitvorom a z jedného trojpriestorového domu. Jedna miestnosť v dome je sekundárne predelená priečkami, čím vzniká priestor pre výmenky alebo hospodárske objekty. Pôdorys.
  Obytný dom v Strednej Revúcej 002-04
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Strednej Revúcej 002-06

  ohnisko
  Obytný trojdom č. 269-271 zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkom, štít s ozdobne vykladanými doskami do tvaru opačného písmena V, s výzorníkmi a podlomenicou, krytina šindľová. Konštrukciu strechy nesú vytŕčajúce zhlavia trámov. Presah strechy vytvára krytý podstienok. Časť podkrovia funguje ako úložný priestor. Trojdom pravdepodobne pozostáva z dvoch dvojpriestorových domov so spoločným pitvorom a z jedného trojpriestorového domu. Jedna miestnosť v dome je sekundárne predelená priečkami, čím vzniká priestor pre výmenky alebo hospodárske objekty. Otvorené ohnisko s pekárnou pecou.
  Obytný dom v Strednej Revúcej 002-06
 10. Pridať záložky   Ohnisko vo Viničnom 001-01

  ohnisko, maľba stien domu, rastlinná ornamentika, pitvor, keramika
  Maľované ohnisko zdobené rastlinnou ornamentikou, ktoré je súčasťou pitvora v obytnom dome č. 147. Na ohnisku sú položené maľované keramické taniere a džbány.
  Ohnisko vo Viničnom 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.