Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 28  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^pančuchy^"
 1. Pridať záložky   Dievčenský odev z Príbeliec

  detský odev, detský účes, šatka na hlavu, pančuchy, sukňa, živôtik, vreckovka, blúza, rukávce
  Tri dievčatá pri vití vencov z púpavy v tradičných príbelských odevoch. Dievča vľavo má účes "na víkruti", na hlave "krepinu" (ozdobná čelenka), na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku). Oblečenú má "košieľku" (rukávce), "lajblík" (živôtik), krepovú sukňu a "listavie štrimfle" (pančuchy). Dievča v strede má na hlave šatku, oblečenú má "sabatku" (blúza), krepovú sukňu a "listavie štrimfle". Dievča vpravo je oblečená tak ako dievča vľavo a za pásom má "ručníčok" (vreckovku). Celkový pohľad spredu.
  Dievčenský odev z Príbeliec
 2. Pridať záložky   Detský odev z Príbeliec

  detský odev, lajblík, mužská zástera, gate, detský účes, sukňa, pančuchy, šatka na plecia, mužská košeľa, blúza, náhrdelník
  Celkový pohľad spredu na deti v tradičnom odeve. Zľava väčší chlapec, ktorý má oblečenú košeľu, "lajblík" (vesta), "gati" (gate) so strapcami a čiernu zásteru. Dievča vedľa neho má účes "na víkruti", "grólik" (ozdoba tesne na krku), "granátki" (viacradový náhrdelník), šatku cez plecia so strapcami, krepovú sukňu, "hrčkavie štrimfle" (pančuchy) a "celie topaňe" (topánky). Menší chlapec má na hlave klobúk, oblečenú má košeľu, "lajblík", bielu zásteru a "gati" so strapcami. Menšie dievča má "čepčok" (detský čepček), "sabatku" (blúza), krepovú sukňu, pod ňou "spoňňiu sukňu" (spodnú sukňu) a "štrimfle" (pančuchy).
  Detský odev z Príbeliec
 3. Pridať záložky   Zakladanie čepca z Príbeliec 001-13

  sviatočný odev, ženský odev, čepiec, rukávce, blúza, sukňa, pančuchy, šatka na hlavu, šatka na plecia, náhrdelník
  Postup zakladania príbelského čepca. Mladá nevesta v tradičnom sviatočnom odeve s príbelským čepcom na hlave. Oblečené má "tenkô oplecko" (rukávce), "grólik" (ozdoba na krku) a pod ním na prsiach "granátke" (viacradový kaskádovitý náhrdelník), cez plecia "strapcaví ručňík", sukňu, na nohách "srcavie štrimfle" (pančuchy) a "celie topaňe". Vedľa nej stojí jej matka, oblečená takisto v tradičnom sviatočnom odeve. Na krku má "grólik" a pod ním "granátke", oblečenú má "sabatku" (modrá blúza), na hlave ručník, sukňu, na nohách "srcavie štrimfle" a "celie topaňe".
  Zakladanie čepca z Príbeliec 001-13
 4. Pridať záložky   Svadobný odev z Príbeliec 001-03

  mladucha, ženích, odev ženícha, odev mladuchy, sviatočný odev, obradový odev, ženský odev, mužský odev, veniec mladuchy, náhrdelník, šatka na plecia, sukňa, pančuchy, mužská košeľa, lajblík, nohavice, pierko
  Celkový pohľad spredu na ženícha a mladuchu v tradičnom svadobnom odeve. Ženích má na hlave klobúk s "pierom", "magočkavú košeľu", "malí kabáťik" (lajblík), "pantalôni" (nohavice) a čižmy s "tvrdíma sárami". Mladucha má na hlave svadobný veniec, na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku), pod ním "granátke-mliekovke" (viacradový kaskádovitý náhrdelník), cez plecia malú "pigľuvanú" šatku a "veľkí pigľuvaní ručník" so širokou čipkou ozdobený rozmarínom, "madérku" (vrchnú sukňu), "srcavie štrimfle" (pančuchy) a "celie topaňe" (topánky).
  Svadobný odev z Príbeliec 001-03
 5. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Príbeliec 003-01

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik, šatka na hlavu, šatka na plecia, blúza, náhrdelník, uterák, pančuchy, zástera, obradový koláč
  Celkový pohľad spredu na štyri staršie ženy vo sviatočných odevoch. Prvá zľava má na hlave hodvábny ručník, cez plecia veľký ručník, na krku "granátke" (viacradový kaskádovitý náhrdelník), "hrubô oplecko" (rukávce), uterák pripnutý v ráme, "srcavie štrimfle" (pančuchy), "celie topaňe" (topánky), v rukách drží svadobý koláč. Druhá žena má na hlave "merinovaní ručňík", oblečenú má "sabatku" (blúza), na krku "granátke", na sukni "merinovanú fertušku" (zástera) , "listavie štrimfle", "celie topaňe". Tretia žena je oblečená podobne ako druhá, ale má "svetlie" (modré) "guľkovie srcavie štrimfle". Štvrtá žena má na hlave hodvábny ručník.
  Ženský sviatočný odev z Príbeliec 003-01
 6. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Príbeliec 005-01

  ženský odev, sviatočný odev, šatka na hlavu, šatka na plecia, rukávce, náhrdelník, sukňa, pančuchy
  Dve staršie a dve mladšie ženy v tradičnom sviatočnom odeve. Prvá žena zľava (staršia) má na hlave hodvábny ručník, cez plecia veľký ručník, na krku "granátke" (viacradový kaskádovitý náhrdelník), "hrubô oplecko" (rukávce), sukňu, v ruke malý "ručňíčok" (vreckovka), "srcavie štrimfle" (pančuchy), "celie topaňe" (topánky). Druhá žena zľava bez pokrývky hlavy (mladé dievča), má na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku), "granátke", "tenkô oplecko", cez plecia "ručňík strapcaví", v ruke malý "ručňíčok", sukňu, "štrimfle na véčko", "celie topaňe". Tretia žena zľava (staršia) má na hlave hodvábny ručník, na krku "granátke", oblečenú má "sabatku" (blúza) , v ruke malý "ručňíčok", sukňu, "srcavie štrimfle" a "celie topaňe". Žena vpravo (mladé dievča) je oblečená podobne ako druhá, ale má "srcavie štrimfle". Celkový pohľad spredu.
  Ženský sviatočný odev z Príbeliec 005-01
 7. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Príbeliec 004-01

  ženský odev, sviatočný odev, šatka na hlavu, čepiec, rukávce, šatka na plecia, náhrdelník, sukňa, pančuchy, vreckovka
  Celkový pohľad spredu na dve ženy (matka s dcérou) v tradičných sviatočných odevoch. Staršia žena vľavo (matka) má na hlave "delinoví ručňík", na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku) a "granátke" (viacradový kaskádovitý náhrdelník), cez plecia červený "strapcaví ručňík", oblečené má "hrubô oplecko" (rukávce), v rukách malý "ručňíčok" (vreckovku), sukňu, "štrimfle na véčka" (pančuchy), "celie topaňe". Mladá žena vpravo má na hlave plachtinský, takzvaný "rúrkaví" čepiec, na krku "grólik" a "granátke", "ťenkô oplecko", cez plecia veľký ručník s "lacetovíma strapci", v rukách malý "ručňíčok", sukňu, "srcavie štrimfle" a "celie topaňe".
  Ženský sviatočný odev z Príbeliec 004-01
 8. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Príbeliec 001-01

  ženský odev, sviatočný odev, šatka na hlavu, blúza, sukňa, pančuchy, vreckovka
  Celkový pohľad spredu na ženu vo sviatočnom odeve. Na hlave má "delínoví ručňík", na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku), oblečená je v "sabatke" (blúza) s golierikom, v rukách drží malý "ručňíčok" (vreckovku), má sukňu, "srcavie štrimfle" (pančuchy) a "celie topaňe".
  Ženský sviatočný odev z Príbeliec 001-01
 9. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Príbeliec 002-01

  ženský odev, sviatočný odev, šatka na hlavu, rukávce, živôtik, sukňa, vreckovka, pančuchy
  Žena má na hlave "delínoví ručňík", na krku "grólik" (ozdoba tesne okolo krku), oblečené má "hrubô oplecko" (rukávce), "lajblík" (živôtik), v rukách drží malý "ručňíčok" (vreckovku), má sukňu, "hrčkavie štrimfle" (pančuchy) a "celie topaňe". Celkový pohľad spredu.
  Ženský sviatočný odev z Príbeliec 002-01
 10. Pridať záložky   Pančuchy hrčkavie z Príbeliec

  pančuchy, ženský odev
  "Hrčkavie štrimfle", druh ženských pančúch z Príbeliec.
  Pančuchy hrčkavie z Príbeliec

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.