Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 51  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^pec^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom vo Vlkolínci 001-03

  zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, pec
  Obytný dom č. 7 trojpriestorový, murovaný so zrubovou časťou v priečelí, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Z bočnej strany domu sa vstupuje do pitvora s čiernou kuchyňou, zľava sa vchádza do izby, sprava do komory, odkiaľ vedú schody do zaklenutého podkrovia. Nákres, pozdĺžny rez.
  Obytný dom vo Vlkolínci 001-03
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 003-01

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, štít, krytina, komín, pec
  Obytný dvojdom č. 439-440 so samostatnými vstupmi a oddelenými pitvormi, dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínom, doskový štít s podlomenicou zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. V interiéri dominuje vykurovacie teleso s plynulým napojením na komín. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Novej Bystrici 003-01
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 002-02

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, komín, pec, gánok
  Jančulov dvor, obytný dom č. 134. Dom zrubový, strecha sedlová, šindľová krytina, doskový štít s podlomenicou a bubníkom. Podstrešie z chrbtovej strany domu obité doskami, na štíte typický latkový motív slovenskej architektúry - slniečko. Vstup tvorí malý gánok, vyložený kameňmi a podopretý stĺpikmi, ktorý rámuje priečelie. Technický nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Novej Bystrici 002-02
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Oščadnici 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, komín, pec, jata, gánok
  Obytný dom č. 265. Zrubová konštrukcia, strecha sedlová, šindľová krytina, bočná prístavba. Predĺžená strecha nad vstupom, podstrešie obité doskami. Pod domom pivnica. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Oščadnici 002-01
 5. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 003-04

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, pec, komín
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Nákres, priečny rez.
  Obytné domy v Likavke 003-04
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Hlaviciach 001-05

  pec, ohnisko
  Obytný dom č. 1387. Zrubová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová, krytá komora a predĺžená strecha nad vstupom. Pec s otvoreným ohniskom slúžiaca na varenie, vyhrievanie priestoru a sušenie vecí. Dym sa odvádza cez dymník sopúchom. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Hlaviciach 001-05
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Hlaviciach 001-06

  pec, ohnisko
  Obytný dom č. 1387. Zrubová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová, krytá komora a predĺžená strecha nad vstupom. Pec s otvoreným ohniskom slúžiaca na varenie, vyhrievanie priestoru a sušenie vecí. Dym sa odvádza cez dymník sopúchom. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Hlaviciach 001-06
 8. Pridať záložky   Pec v Strednej Revúcej 001-02

  pec
  Hlinená bahríková pec s otvoreným ohniskom v dome č. 246. V spodnej časti sa nachádzajú otvory na uloženie dreva. Za dvierka pod "šparhetom" sa vkladá drevo na varenie, za horné dvierka drevo na vykurovanie. Nákres, pohľad na vykurovaciu časť.
  Pec v Strednej Revúcej 001-02
 9. Pridať záložky   Pec v Strednej Revúcej 001-03

  pec
  Hlinená bahríková pec s otvoreným ohniskom v dome č. 246. V spodnej časti sa nachádzajú otvory na uloženie dreva. Za dvierka pod "šparhetom" sa vkladá drevo na varenie, za horné dvierka drevo na vykurovanie. Nákres, celkový pohľad.
  Pec v Strednej Revúcej 001-03
 10. Pridať záložky   Pec v Strednej Revúcej 001-04

  pec
  Hlinená bahríková pec s otvoreným ohniskom v dome č. 246. V spodnej časti sa nachádzajú otvory na uloženie dreva. Za dvierka pod "šparhetom" sa vkladá drevo na varenie, za horné dvierka drevo na vykurovanie. Pôdorys.
  Pec v Strednej Revúcej 001-04

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.