Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 41  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^poschodový dom^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom v Dolnej Marikovej 001-01

  poschodový dom, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Obytný dom č. 378, trojpriestorový, zrubový, podpivničený, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít zdobený latovaním, s výzorníkom a s podlomenicou. Pivnica domu je klenutá valenou klenbou. V bočnej časti domu je umiestnená malá pavlač. Komora je umiestnená do dvoch podlaží, pričom komora na poschodí je obytná. Nákres, čelný a bočný pohľad.
  Obytný dom v Dolnej Marikovej 001-01
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Dolnej Marikovej 001-02

  poschodový dom, zrubová konštrukcia, strecha, štít
  Obytný dom č. 378, trojpriestorový, zrubový, podpivničený, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít zdobený latovaním, s výzorníkom a s podlomenicou. Pivnica domu je klenutá valenou klenbou. V bočnej časti domu je umiestnená malá pavlač. Komora je umiestnená do dvoch podlaží, pričom komora na poschodí je obytná. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Dolnej Marikovej 001-02
 3. Pridať záložky   Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 002-01

  zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, štít, sýpka, základy stavby, poschodový dom
  Zemianska kúria Országhovcov (dom č. 69). Poschodový dom, prízemie pravdepodobne murované. Asimetricky postavené poschodie, zo severu kryté predĺženou strechou. Poschodie zrubové, pavlač z dvoch strán, strecha sedlová, malý doskový štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom na vrchole, krytina šindľová. Nápis v komore: "Aedificare Deo Juvante tempore quo curavet pro se Iones Ivanovic". Vľavo sýpka pravdepodobne zrubová na kamennej podmurovke, okožovaná, strecha valbová, krytina šindľová. V pozadí ďalšie hospodárske objekty.
  Usadlosť vo Vyšnom Kubíne 002-01
 4. Pridať záložky   Obytný dom vo Valči 001-01

  remeselnícky dom, poschodový dom, murovaná konštrukcia, strecha, štít, brána, plot
  Remeselnícky obytný dom bohatého olejkára. Dom je murovaný, omietnutý a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít s plastickými ornamentmi znázorňujúcimi ginko. Prízemie domu je obytné, na poschodí je umiestnená dielňa, v podkroví sušiareň byliniek. Priečelie domu je zdobené plastickými lizénami, ktoré vychádzajú z klasicizmu. Dvor je od ulice oddelený masívnou bránou s bráničkou a latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom vo Valči 001-01
 5. Pridať záložky   Obytný dom v Dolnej Lehote 001-01

  remeselnícky dom, poschodový dom, murovaná konštrukcia, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, predzáhradka
  Poschodový remeselnícky obytný dom s pavlačou č. 21. Pohľad z ulice. Murované prízemie, zrubové poschodie, strecha polvalbová, krytina šindľová, doskový štít s podlomenicou. Valbu na čelnej strane domu nazývali "polkoňovka". Dom patril rodine farbiara. Na prízemí sa nachádzala farbiareň, poschodie slúžilo na obytné účely. Povala sa využívala ako priestor na sušenie látok, preto sú na štíte dve vetracie okienka. Pred domom sa nachádza predzáhradka ohraničená latkovým plotom.
  Obytný dom v Dolnej Lehote 001-01
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Kremnických Baniach 001-01

  poschodový dom, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, záhrada
  Banícky dom č. 134, zrubový, omietnutý, kamenná podmurovka, strecha valbová s dymníkom. V dome žilo viac rodín. Na prízemí sa nachádzali vykurované obytné kuchyne a dlhý pitvor, na poschodí boli izby, podkrovie slúžilo ako priestor na uskladnenie vecí. Súčasťou domu je úžitková pavlač na poschodí. Vedľa domu sa vysadila zeleninová záhrada. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Kremnických Baniach 001-01
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Kremnici 001-01

  poschodový dom, murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, predzáhradka, plot
  Banícky dom č. 362, pravdepodobne murovaný, omazaný a omietnutý, kamenná podmurovka, strecha polvalbová, doskový štít s podlomenicou, krytina šindľová. Súčasťou domu je úžitková pavlač na poschodí. V dome žilo viac rodín. Podkrovie slúžilo ako priestor na uskladnenie vecí. Pred domom sa nachádza oplotená predzáhradka. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Kremnici 001-01
 8. Pridať záložky   Obytný dom v Kremnických Baniach 002-01

  poschodový dom, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, komín
  Banícky dom č. 66, zrubový, omietnutý, kamenná podmurovka, strecha valbová s komínom. V dome žilo viac rodín. Na prízemí sa nachádzali vykurované obytné kuchyne a dlhý pitvor, na poschodí boli izby, podkrovie slúžilo ako priestor na uskladnenie vecí. Súčasťou domu je úžitková pavlač na poschodí. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Kremnických Baniach 002-01
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Čičmanoch 002-01

  poschodový dom, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, maľba stien domu
  Obytný dom č. 149 trojpriestorový, zrubový, sčasti omazaný a obielený vápnom, strecha sedlová s dymníkom, štít s podlomenicou, krytina šindľová. Neomazané miesta zrubu sú maľované abstraktnými ornamentmi. Z bočnej strany domu sa vstupuje do pitvora s čiernou kuchyňou, na ľavej strane sa nachádza izba, na pravej studená komora. V podkroví je umiestnená obytná komora. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Čičmanoch 002-01
 10. Pridať záložky   Obytný dom v Čičmanoch 002-02

  poschodový dom, zrubová konštrukcia, strecha
  Obytný dom č. 149 trojpriestorový, zrubový, sčasti omazaný a obielený vápnom, strecha sedlová s dymníkom, štít s podlomenicou, krytina šindľová. Neomazané miesta zrubu sú maľované abstraktnými ornamentmi. Z bočnej strany domu sa vstupuje do pitvora s čiernou kuchyňou, na ľavej strane sa nachádza izba, na pravej studená komora. V podkroví je umiestnená obytná komora. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Čičmanoch 002-02

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.