Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 53  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^prícestný kríž byzantského obradu^"
  1. Pridať záložky   Prícestný kríž v Kobylniciach 001-03

    kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
    Prícestný kríž byzantského obradu. Betónový kríž so starým plechovým umučením z roku 1887 (uvádza to biely nápis na čele podstavca na šedom pozadí) pri chráme v Kobylniciach. Hore je hrdzavá biela tabuľka s čiernym nápisom „INRI“. Kamenný podstavec, s mierne zdobenými hranami, natretý na hnedo s letopočtom 1887.
    Prícestný kríž v Kobylniciach 001-03
  2. Pridať záložky   Prícestný kríž v Kobylniciach 001-02

    kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
    Prícestný kríž byzantského obradu. Betónový kríž so starým plechovým umučením z roku 1887 (uvádza to biely nápis na čele podstavca na šedom pozadí) pri chráme v Kobylniciach. Hore je hrdzavá biela tabuľka s čiernym nápisom „INRI“. Bližší pohľad na umučenie.
    Prícestný kríž v Kobylniciach 001-02
  3. Pridať záložky   Prícestný kríž v Kobylniciach 001-01

    kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
    Prícestný kríž byzantského obradu. Betónový kríž so starým plechovým umučením z roku 1887 (uvádza to biely nápis na čele podstavca na šedom pozadí) pri chráme v Kobylniciach. Hore je hrdzavá biela tabuľka s čiernym nápisom „INRI“. Celkový pohľad.
    Prícestný kríž v Kobylniciach 001-01
  4. Pridať záložky   Prícestný kríž v Chmeľove 001-04

    kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
    Prícestný kríž byzantského obradu pri gréckokatolíckom chráme v Chmeľove. Betónový kríž z roku 1934. Umučenie nie je pôvodné, je vyrobené z plechu podobne ako tabuľka s nápisom „ІНЦІ“ nad ním. Navrchu troch kratších ramien je plechová strieška s piatimi kvetmi – klampiarska práca. Na pätke zvislého ramena je citát zo Svätého písma v cirkevnom jazyku a v cyrilike. Na čele podstavca je kresťanský pozdrav gréckokatolíkov v cyrilike a text pokračuje v latinke. Kríž dal postaviť Michal Sučka, pôvodom z Okružnej. Detail pätky zvislého ramena kríža, na ktorom sa nachádza nápis - citát zo svätého písma v cyrilike a cirkevnoslovanskom jazyku v preklade: „LEBO BOH TAK MILOVAL SVET.“
    Prícestný kríž v Chmeľove 001-04
  5. Pridať záložky   Prícestný kríž v Chmeľove 001-03

    kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
    Prícestný kríž byzantského obradu pri gréckokatolíckom chráme v Chmeľove. Betónový kríž z roku 1934. Umučenie nie je pôvodné, je vyrobené z plechu podobne ako tabuľka s nápisom „ІНЦІ“ nad ním. Navrchu troch kratších ramien je plechová strieška s piatimi kvetmi – klampiarska práca. Na pätke zvislého ramena je citát zo Svätého písma v cirkevnom jazyku a v cyrilike. Na čele podstavca je kresťanský pozdrav gréckokatolíkov v cyrilike a text pokračuje v latinke. Kríž dal postaviť Michal Sučka, pôvodom z Okružnej. Podstavec prícestneho kríža, na ktorom sa nachádza nápis - kresťanský pozdrav v cyrilike a informácia o fundátoroch v latinke: „SLAVA ISUSU CHRISTU! FUNDATORE: MICHAIL SUČKOV a žena HELENA SUČKOVÁ rodz. SUKOVSKY. 1934.“.
    Prícestný kríž v Chmeľove 001-03
  6. Pridať záložky   Prícestný kríž v Chmeľove 001-02

    kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
    Prícestný kríž byzantského obradu pri gréckokatolíckom chráme v Chmeľove. Betónový kríž z roku 1934. Umučenie nie je pôvodné, je vyrobené z plechu podobne ako tabuľka s nápisom „ІНЦІ“ nad ním. Navrchu troch kratších ramien je plechová strieška s piatimi kvetmi – klampiarska práca. Na pätke zvislého ramena je citát zo Svätého písma v cirkevnom jazyku a v cyrilike. Na čele podstavca je kresťanský pozdrav gréckokatolíkov v cyrilike a text pokračuje v latinke. Kríž dal postaviť Michal Sučka, pôvodom z Okružnej. Pohľad na hornú časť prícestneho kríža (plechová strieška, plechové umučenie a titulus).
    Prícestný kríž v Chmeľove 001-02
  7. Pridať záložky   Prícestný kríž v Chmeľove 001-01

    kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
    Prícestný kríž byzantského obradu pri gréckokatolíckom chráme v Chmeľove. Betónový kríž z roku 1934. Umučenie nie je pôvodné, je vyrobené z plechu podobne ako tabuľka s nápisom „ІНЦІ“ nad ním. Navrchu troch kratších ramien je plechová strieška s piatimi kvetmi – klampiarska práca. Na pätke zvislého ramena je citát zo Svätého písma v cirkevnom jazyku a v cyrilike. Na čele podstavca je kresťanský pozdrav gréckokatolíkov v cyrilike a text pokračuje v latinke. Kríž dal postaviť Michal Sučka, pôvodom z Okružnej. Celkový pohľad.
    Prícestný kríž v Chmeľove 001-01
  8. Pridať záložky   Prícestný kríž v Matiaške 002-03

    kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
    Prícestný kríž byzantského obradu pri štátnej ceste z Matiašky do Ruskej Vole. Drevený kríž s plechovým "razpjaťím" (umučenie) natretý na červeno, vložený do betónového základu, s plechovou strieškou – typom, aký robil v Ruskej Voli Andrej Sabol. Tabuľka s červeným nápisom „ІНЦІ“, dole na päte zvislého ramena medzi rastlinnou ozdobou (zhora a zdola) je kalich s eucharistiou, pod ním tŕňová koruna, pod ňou vložená malá hliníková platnička, v ktorej je vyrazený text: „TENTO SV. KRÍŽ NA SLÁVU BOŽSKU OFEROVALA MÁRIA SAMBRONSKA Z PREŠOVA 1949.“ Spodná pätka zvislého ramena.
    Prícestný kríž v Matiaške 002-03
  9. Pridať záložky   Prícestný kríž v Matiaške 002-02

    kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
    Prícestný kríž byzantského obradu pri štátnej ceste z Matiašky do Ruskej Vole. Drevený kríž s plechovým "razpjaťím" (umučenie) natretý na červeno, vložený do betónového základu, s plechovou strieškou – typom, aký robil v Ruskej Voli Andrej Sabol. Tabuľka s červeným nápisom „ІНЦІ“, dole na päte zvislého ramena medzi rastlinnou ozdobou (zhora a zdola) je kalich s eucharistiou, pod ním tŕňová koruna, pod ňou vložená malá hliníková platnička, v ktorej je vyrazený text: „TENTO SV. KRÍŽ NA SLÁVU BOŽSKU OFEROVALA MÁRIA SAMBRONSKA Z PREŠOVA 1949.“ Pohľad na hornú časť kríža.
    Prícestný kríž v Matiaške 002-02
  10. Pridať záložky   Prícestný kríž v Matiaške 002-01

    kríž, božie muky, prícestný kríž byzantského obradu
    Prícestný kríž byzantského obradu pri štátnej ceste z Matiašky do Ruskej Vole. Drevený kríž s plechovým "razpjaťím" (umučenie) natretý na červeno, vložený do betónového základu, s plechovou strieškou – typom, aký robil v Ruskej Voli Andrej Sabol. Tabuľka s červeným nápisom „ІНЦІ“, dole na päte zvislého ramena medzi rastlinnou ozdobou (zhora a zdola) je kalich s eucharistiou, pod ním tŕňová koruna, pod ňou vložená malá hliníková platnička, v ktorej je vyrazený text: „TENTO SV. KRÍŽ NA SLÁVU BOŽSKU OFEROVALA MÁRIA SAMBRONSKA Z PREŠOVA 1949.“ Celkový pohľad.
    Prícestný kríž v Matiaške 002-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.