Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 29  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^predzáhradka^"
 1. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 003-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, predzáhradka
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Nákres, bočný pohľad.
  Obytné domy v Likavke 003-03
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Turzovke 001-01

  murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, predzáhradka, jata
  Obytný dom č. 261, pravdepodobne murovaný, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom, krytina šindľová. Pod predĺženou strechou je vstavaná jata, ktorá slúžila aj na ochranu zvierat pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Pred domom sa nachádza predzáhradka. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Turzovke 001-01
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Ladzanoch 001-01

  murovaná konštrukcia, nabíjaná stena, strecha, slama, predzáhradka, plot, brána
  Obytný dom č. 7, trojpriestorový, hlinený, postavený technikou nabíjania, bielený vápnom, na priečelí dve okná zvýraznené plastickými hlinenými šambránami modrej farby, strecha valbová, krytina slamená. Vstup do domu je zosilnený výpustkom. Pred domom predzáhradka ohraničená latkovým plotom. Do dvora sa vstupuje cez menšiu dvojkrídlovú doštenú bránu. Dom patril majetnejšiemu gazdovi. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Ladzanoch 001-01
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Čiernom Balogu

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, štít, šindeľ, predzáhradka, plot
  Obytný dom č. 393. Trojpriestorový zrubový dom, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít ozdobne vykladaný doskami do tvaru obráteného písmena V s vetracími okienkami, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálka), krytina šindľová. Bielenie vápnom na nárožiach a v oblasti okolo okien má ochrannú funkciu. V zadnej časti domu sa nachádzajú hospodárske objekty. Okno na bočnej strane je vyložené drevom na kúrenie. Pred domom sa nachádza predzáhradka ohraničená doskovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Čiernom Balogu
 5. Pridať záložky   Obytné domy v Liskovej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, predzáhradka
  Obytné domy č. 221 a 222 zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová, pri dome napravo sčasti nahradená eternitom. Okná sú lemované latkovými šambránami. Dom naľavo je trojpriestorový, s výmenkom umiestneným v zadnej časti. Predzáhradky sú ohradené latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Liskovej 001-01
 6. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, predzáhradka
  Uličná zástavba domov. Obytné domy č. 230 a 237 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenné podmurovky, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. Konštrukciu strechy nesú predĺžené záhlavia trámov. V priečelí sú umiestnené združené okná. Parcelácia pokračovala do chotára, čo rodine umožňovalo postaviť si v zadnej časti ďalší trojpriestorový dom. Predzáhradky sú ohraničené žŕdkovým, čiastočne latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Likavke 002-01
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Likavke 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, predzáhradka, plot, humno
  Obytný štvordom č. 238-239 rozdelený na štyri dvojpriestorové domy. Dom je zrubový, omazaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. Konštrukciu strechy nesú predĺžené záhlavia trámov. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty, pričom humno prevyšuje dom. Predzáhradka je ohraničená žŕdkovým a latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Likavke 001-01
 8. Pridať záložky   Obytný dom v Žaškove 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, štít, plot, predzáhradka
  Obytný dom č. 90, trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová, krytina šindľová, štít so slniečkovým motívom s podlomenicou, bubníkom a hálkou, vpredu predzáhradka ohraničená latkovým plotom. Pohľad z ulice. V podkroví sa nachádzajú vetracie štrbiny.
  Obytný dom v Žaškove 001-01
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Dolnej Lehote 001-01

  remeselnícky dom, poschodový dom, murovaná konštrukcia, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, predzáhradka
  Poschodový remeselnícky obytný dom s pavlačou č. 21. Pohľad z ulice. Murované prízemie, zrubové poschodie, strecha polvalbová, krytina šindľová, doskový štít s podlomenicou. Valbu na čelnej strane domu nazývali "polkoňovka". Dom patril rodine farbiara. Na prízemí sa nachádzala farbiareň, poschodie slúžilo na obytné účely. Povala sa využívala ako priestor na sušenie látok, preto sú na štíte dve vetracie okienka. Pred domom sa nachádza predzáhradka ohraničená latkovým plotom.
  Obytný dom v Dolnej Lehote 001-01
 10. Pridať záložky   Obytný dom v Dolnej Lehote 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, predzáhradka
  Obytný dom č. 28. Zrubová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová s doskovým štítom, podlomenicou, hálkou a bubníkom, krytina šindľová. Pohľad z ulice. Na čelnej strane dvojokno a samostatné okno s ozdobne vyrezávaným rámom a vstup do pivnice. Vstup do domu z bočnej strany. Pred domom sa nachádza predzáhradka ohraničená latkovým plotom. Dom patril rodine majetnejšieho roľníka.
  Obytný dom v Dolnej Lehote 002-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.