Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 29  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^predzáhradka^"
 1. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 003-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, predzáhradka
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Nákres, bočný pohľad.
  Obytné domy v Likavke 003-03
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Turzovke 001-01

  murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, predzáhradka, jata
  Obytný dom č. 261, pravdepodobne murovaný, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom, krytina šindľová. Pod predĺženou strechou je vstavaná jata, ktorá slúžila aj na ochranu zvierat pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Pred domom sa nachádza predzáhradka. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Turzovke 001-01
 3. Pridať záložky   Obytný dom vo Vyšnej Boci 003-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, predzáhradka
  Obytný dom č. 3 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha valbová s presahom, krytina šindľová. Predzáhradka je ohraničená latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom vo Vyšnej Boci 003-01
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Osade 003-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, brána, predzáhradka
  Obytný dom č. 44 zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s presahom, štít s ozdobne vykladanými doskami do tvaru opačného písmena V s výzorníkmi, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Do priečelia je umiestnená komora so štrbinovým okienkom. Dvor je od ulice oddelený žŕdkovým plotom a latkovou bránou. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Liptovskej Osade 003-01
 5. Pridať záložky   Obytné domy v Jasenovej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, brána, predzáhradka
  Obytné domy zrubové, okožované a obielené, strechy sedlové, doskové štíty s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom), niekedy aj so stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Do dvora sa vstupuje cez bránu s bráničkou. Predzáhradky sú ohraničené plotmi. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Jasenovej 001-01
 6. Pridať záložky   Obytný dom vo Veľkej Lehote 003-01

  zrubová konštrukcia, strecha, slama, predzáhradka, plot
  Obytný dom č. 72, dvojpriestorový, zrubový, omazaný, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina slamená. Nárožia strechy sú zosilnené väčšími strapcami. Pred domom sa nachádza oplotená predzáhradka. Pohľad z ulice.
  Obytný dom vo Veľkej Lehote 003-01
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Kremnici 001-01

  poschodový dom, murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, predzáhradka, plot
  Banícky dom č. 362, pravdepodobne murovaný, omazaný a omietnutý, kamenná podmurovka, strecha polvalbová, doskový štít s podlomenicou, krytina šindľová. Súčasťou domu je úžitková pavlač na poschodí. V dome žilo viac rodín. Podkrovie slúžilo ako priestor na uskladnenie vecí. Pred domom sa nachádza oplotená predzáhradka. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Kremnici 001-01
 8. Pridať záložky   Obytný dom v Ladzanoch 001-01

  murovaná konštrukcia, nabíjaná stena, strecha, slama, predzáhradka, plot, brána
  Obytný dom č. 7, trojpriestorový, hlinený, postavený technikou nabíjania, bielený vápnom, na priečelí dve okná zvýraznené plastickými hlinenými šambránami modrej farby, strecha valbová, krytina slamená. Vstup do domu je zosilnený výpustkom. Pred domom predzáhradka ohraničená latkovým plotom. Do dvora sa vstupuje cez menšiu dvojkrídlovú doštenú bránu. Dom patril majetnejšiemu gazdovi. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Ladzanoch 001-01
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Čiernom Balogu

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, štít, šindeľ, predzáhradka, plot
  Obytný dom č. 393. Trojpriestorový zrubový dom, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít ozdobne vykladaný doskami do tvaru obráteného písmena V s vetracími okienkami, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálka), krytina šindľová. Bielenie vápnom na nárožiach a v oblasti okolo okien má ochrannú funkciu. V zadnej časti domu sa nachádzajú hospodárske objekty. Okno na bočnej strane je vyložené drevom na kúrenie. Pred domom sa nachádza predzáhradka ohraničená doskovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Čiernom Balogu
 10. Pridať záložky   Obytné domy v Liskovej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, predzáhradka
  Obytné domy č. 221 a 222 zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová, pri dome napravo sčasti nahradená eternitom. Okná sú lemované latkovými šambránami. Dom naľavo je trojpriestorový, s výmenkom umiestneným v zadnej časti. Predzáhradky sú ohradené latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Liskovej 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.