Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 13  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^prejazd^"
 1. Pridať záložky   Obytné domy v Šuňave 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, prejazd, brána
  Zástavba obytných domov v Šuňave. Domy zrubové, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom, krytina šindľová. Krajné domy omazané hlinou a obielené vápnom. Pohľad z ulice. Dva domy majú z čelnej strany vstup do pivníc. Vstup do domov z bočnej strany. Strecha domu uprostred je predĺžená tak, aby prekrývala aj dvor. Takto vytvorený priestor sa nazýva dufart. K domu patria aj dve brány, menšia pre človeka, väčšia pre povozy.
  Obytné domy v Šuňave 002-01
 2. Pridať záložky   Obytné domy v Kravanoch 001-01

  murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, prejazd, brána
  Zástavba obytných domov v Kravanoch. Domy murované, biele s farebnými soklami, strecha sedlová, doskový štít s ozdobnými výrezmi s podlomenicou, hálkou a bubníkom, krytina šindľová. Súčasťou domov uprostred je dufart, krytý vjazd do dvora za bránou, ktorý je vmurovaný do konštrukcie domu. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Kravanoch 001-01
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Kravanoch 001-01

  murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, prejazd, brána, studňa
  Obytný dom, murovaný, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom, krytina šindľová. Súčasťou domu je dufart, krytý vjazd do dvora za vysokou drevenou bránou pre človeka aj pre povozy. Pred domom zastrešená rumpálová studňa. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Kravanoch 001-01
 4. Pridať záložky   Obytné domy v Spišskej Belej 001-01

  remeselnícky dom, rámová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, prejazd
  Radová zástavba garbiarskych domov č. 3-6. Domy sú viacpriestorové, murované, postavené nemeckou technikou, ktorá spočíva v rámovej konštrukcii, omazané, obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s výzorníkmi, podlomenicou (v niektorých prípadoch s dvojitou podlomenicou), kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Domy majú spojené úžľabia tak, aby voda tiekla na ulicu, nie na podstienok. Do domov sa vstupuje cez krytý prejazd dufart umiestnený za bránou s bráničkou. Dufart sa využíva ako pracovný a obchodný priestor. Podkrovie domov slúži ako priestor na sušenie kože. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Spišskej Belej 001-01
 5. Pridať záložky   Obytný dom vo Švedlári 003-01

  remeselnícky dom, zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, prejazd
  Remeselnícky obytný dom č. 291, ktorý patrí rodine garbiara. Dom viacpriestorový, zrubový s murovanou časťou, kamenná podmurovka, podpivničený, obytná časť domu je okožovaná a obielená, strecha sedlová s vikierom na uskladnenie sena a krmiva, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou a kužeľovitou strieškou (bubníkom), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje cez dufart, krytý priestor za bránou, ktorý slúži na pracovné a obchodné účely. V dufarte je umiestnená pec a schody do podkrovia. V dome sú obytné iba dve izby. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom vo Švedlári 003-01
 6. Pridať záložky   Obytný dom vo Švedlári 003-02

  remeselnícky dom, zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, prejazd
  Remeselnícky obytný dom č. 291, ktorý patrí rodine garbiara. Dom viacpriestorový, zrubový s murovanou časťou, kamenná podmurovka, podpivničený, obytná časť domu je okožovaná a obielená, strecha sedlová s vikierom na uskladnenie sena a krmiva, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou a kužeľovitou strieškou (bubníkom), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje cez dufart, krytý priestor za bránou, ktorý slúži na pracovné a obchodné účely. V dufarte je umiestnená pec a schody do podkrovia. V dome sú obytné iba dve izby. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom vo Švedlári 003-02
 7. Pridať záložky   Obytný dom vo Švedlári 003-03

  remeselnícky dom, zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, prejazd
  Remeselnícky obytný dom č. 291, ktorý patrí rodine garbiara. Dom viacpriestorový, zrubový s murovanou časťou, kamenná podmurovka, podpivničený, obytná časť domu je okožovaná a obielená, strecha sedlová s vikierom na uskladnenie sena a krmiva, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou a kužeľovitou strieškou (bubníkom), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje cez dufart, krytý priestor za bránou, ktorý slúži na pracovné a obchodné účely. V dufarte je umiestnená pec a schody do podkrovia. V dome sú obytné iba dve izby. Nákres, pozdĺžny rez.
  Obytný dom vo Švedlári 003-03
 8. Pridať záložky   Obytný dom vo Švedlári 002-01

  remeselnícky dom, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, prejazd, brána, predzáhradka, plot
  Obytný remeselnícky dom č. 376, zrubový a okožovaný, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom, krytina šindľová. Dom patril rodine garbiara, priestory povaly slúžili na sušenie kože. Strecha je ukončená okrasným zúbkovaním. Súčasťou domu je dufart, krytý vjazd do dvora za vysokou drevenou bránou pre človeka aj pre povozy. Pred domom predzáhradka ohraničená latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom vo Švedlári 002-01
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Sklabini

  murovaná konštrukcia, strecha, krytina, humno, prejazd
  Dom prízemný murovaný s priechodom do dvora, strecha polvalbová, tvrdá krytina. Obytný dom a humno.
  Obytný dom v Sklabini
 10. Pridať záložky   Obytné domy v Gelnici 001-01

  strecha, krytina, šindeľ, štít, murovaná konštrukcia, prejazd
  Prízemné domy murované, vpredu dom s krytým prejazdom "dufartom", strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou a kuklou, krytina šindľová.
  Obytné domy v Gelnici 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.