Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 43  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^rámová konštrukcia^"
 1. Pridať záložky   Kostol svätej Alžbety v Zábreži 001-01

  kostol, drevené kostoly, zrubová konštrukcia, rámová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Rímskokatolícky, pôvodne evanjelický kostol zrubový, čiastočne obitý doskami, postavený na kamennom základe, strecha v priečelí so stĺpikom (hálkou) a s dvoma krížmi v zadnej časti, krytina šindľová. Kostol tvorí loď, presbytérium a malá sakristia. Do priečelia je situovaná veža rámovej konštrukcie s dvojicou striech, ktoré majú stanový tvar. Zvonová izbica má veľké otvory, aby sa zvuk šíril na všetky strany. V podveží sa vytvoril krytý babinec. Loď má štvorcový pôdorys, presbytérium polygonálny. Oba priestory majú ploché stropy, bez klenby. V interiéri je vstavaný chór na drevených podperách. Celý interiér je farebne vymaľovaný. Nákres, bočný pohľad.
  Kostol svätej Alžbety v Zábreži 001-01
 2. Pridať záložky   Kostol svätej Alžbety v Zábreži 001-02

  kostol, drevené kostoly, zrubová konštrukcia, rámová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Rímskokatolícky, pôvodne evanjelický kostol zrubový, čiastočne obitý doskami, postavený na kamennom základe, strecha v priečelí so stĺpikom (hálkou) a s dvoma krížmi v zadnej časti, krytina šindľová. Kostol tvorí loď, presbytérium a malá sakristia. Do priečelia je situovaná veža rámovej konštrukcie s dvojicou striech, ktoré majú stanový tvar. Zvonová izbica má veľké otvory, aby sa zvuk šíril na všetky strany. V podveží sa vytvoril krytý babinec. Loď má štvorcový pôdorys, presbytérium polygonálny. Oba priestory majú ploché stropy, bez klenby. V interiéri je vstavaný chór na drevených podperách. Celý interiér je farebne vymaľovaný. Nákres, priečny rez.
  Kostol svätej Alžbety v Zábreži 001-02
 3. Pridať záložky   Chrám svätého Michala archanjela v Ruskom Potoku 001-01

  kostol, drevené kostoly, zrubová konštrukcia, rámová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Cerkev bojkovského typu. Chrám s trojpriestorovým pôdorysom (babinec, loď, svätyňa) je zrubový, postavený na kamennom základe, poschodová strecha sleduje tvar nepravej klenby v interiéri a v nižšej polohe vytvára prístrešok. Strechy aj priestor medzi nimi sú zašindľované. Svätyňa má 5-uholníkový záver, loď a babinec sú štvorcového pôdorysu. Veža rámovej konštrukcie s priestorom pre zvony a otvormi na zvonenie je pokrytá barokovo sformovanou vežičkou. Veža aj sanktusník sú ukončené cibuľovitým tvarom a krížom. Schodisko do zvonice vedie z lode. Nákres, bočný pohľad.
  Chrám svätého Michala archanjela v Ruskom Potoku 001-01
 4. Pridať záložky   Chrám svätého Michala archanjela v Ruskom Potoku 001-02

  kostol, drevené kostoly, zrubová konštrukcia, rámová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Cerkev bojkovského typu. Chrám s trojpriestorovým pôdorysom (babinec, loď, svätyňa) je zrubový, postavený na kamennom základe, poschodová strecha sleduje tvar nepravej klenby v interiéri a v nižšej polohe vytvára prístrešok. Strechy aj priestor medzi nimi sú zašindľované. Svätyňa má 5-uholníkový záver, loď a babinec sú štvorcového pôdorysu. Veža rámovej konštrukcie s priestorom pre zvony a otvormi na zvonenie je pokrytá barokovo sformovanou vežičkou. Veža aj sanktusník sú ukončené cibuľovitým tvarom a krížom. Schodisko do zvonice vedie z lode. Nákres, pozdĺžny rez.
  Chrám svätého Michala archanjela v Ruskom Potoku 001-02
 5. Pridať záložky   Kostol svätého Juraja v Trnovom 001-01

  kostol, drevené kostoly, zrubová konštrukcia, rámová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Rímskokatolícky kostol zrubový, v interiéri obitý doskami, postavený na kamennej podmurovke. Do priečelia je umiestnená veža rámovej konštrukcie, ktorá nesie zvonovú izbicu, celá veža je kónického tvaru, je obitá doskami, ukončená je stanovou strieškou a krížom. V podveží sa vytvoril babinec, ktorý je z veľkej časti otvorený. Loď aj presbytérium majú štvorcový pôdorys a ploché stropy bez klenby. V interiéri je vsunutý malý chór, do ktorého je prístup schodiskom, do veže vedie rebríkové schodisko, ktoré slúži len na prípadné opravy, zvoní sa z prízemia. Jednotlivé krokvy majú vzperové zarovnávanie. Nákres, bočný pohľad.
  Kostol svätého Juraja v Trnovom 001-01
 6. Pridať záložky   Kostol svätého Juraja v Trnovom 001-02

  kostol, drevené kostoly, zrubová konštrukcia, rámová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Rímskokatolícky kostol zrubový, v interiéri obitý doskami, postavený na kamennej podmurovke. Do priečelia je umiestnená veža rámovej konštrukcie, ktorá nesie zvonovú izbicu, celá veža je kónického tvaru, je obitá doskami, ukončená je stanovou strieškou a krížom. V podveží sa vytvoril babinec, ktorý je z veľkej časti otvorený. Loď aj presbytérium majú štvorcový pôdorys a ploché stropy bez klenby. V interiéri je vsunutý malý chór, do ktorého je prístup schodiskom, do veže vedie rebríkové schodisko, ktoré slúži len na prípadné opravy, zvoní sa z prízemia. Jednotlivé krokvy majú vzperové zarovnávanie. Nákres, pozdĺžny rez.
  Kostol svätého Juraja v Trnovom 001-02
 7. Pridať záložky   Artikulárny kostol v Leštinách 001-02

  kostol, drevené kostoly, zrubová konštrukcia, rámová konštrukcia
  Evanjelický artikulárny kostol, ktorého pôdorys má charakter gréckeho kríža. Kostol je zrubový, doskami obitý, valbová strecha rešpektuje pôdorys, krytina šindľová. Kryté schodisko vedie do zvonice, ktorá je obitá doskami a krytá dvoma strechami so šindľovou krytinou. Strecha zvonice aj kostola je ukončená krížom. V interiéri sú druhotne pridané stĺpy, ktoré podopierajú strop. Nákres, pôdorys.
  Artikulárny kostol v Leštinách 001-02
 8. Pridať záložky   Artikulárny kostol v Paludzi 001-01

  kostol, drevené kostoly, zrubová konštrukcia, rámová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Evanjelický artikultárny kostol, ktorého pôdorys má charakter gréckeho kríža. Kostol je zrubový, obitý doskami, postavený na kamennom základe, strecha sleduje tvar pôdorysu, krytina šindľová. Pri kostole sa nachádza zvonica rámovej konštrukcie s masívnym murovaným základom. V jej hornej časti je umiestnená zvonová izbica so zvonmi. Ukončená je strieškou s cibuľovitým tvarom a krížom. Kostol má štyri vstupy. Strop je klenutý drevenou klenbou. Vďaka poschodovým chórom má kostol veľkú kapacitu, pričom vyššie položený chór bol určený pre mužov, nižšie položený pre ženy. Z veže sa prechádza rovno na chór.
  Artikulárny kostol v Paludzi 001-01
 9. Pridať záložky   Studňa v Hybiach

  studňa, zrubová konštrukcia, rámová konštrukcia, šindeľ
  Obecná rumpálová studňa so zrubovým základom, stĺpikovou rámovou konštrukciou a strieškou krytou šindľom. Situovaná na dedinskej návsi v blízkosti kováčskej vyhne.
  Studňa v Hybiach
 10. Pridať záložky   Studňa v Malej Bytči

  studňa, rámová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Obecná rumpálová studňa rámovej konštrukcie. V rámovej konštrukcii je vsadený hriadeľ s reťazou s vedrom, pričom reťaz sa navíja kolesom. Studňa je ukončená zašindľovanou sedlovou strieškou.
  Studňa v Malej Bytči

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.