Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 6  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^remeň^"
 1. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev z Kojšova 001-02

  mužský odev, sviatočný odev, nohavice, mužská košeľa, lajblík, odevné doplnky, remeň, krížiková výšivka
  Starší variant mužského sviatočného odevu z Kojšova. Celkový pohľad spredu. Muž má oblečené nohavice "chološňe" s červenou obrankou tkané z postavu (ovčia vlna). Okolo pása má na dva razy opásaný dlhý kožený opasok "remeň", na jeho vrchnej časti má prevesenú vzorovanú šnúrku "šnorku" z lacetu. Biela košeľa je podomácky tkaná z bavlneného "pamutového" plátna. Košeľa sa na vrchnej časti zapína na gombíky a je zdobená výšivkou. Na košeli má súkenný "cifrovaný lajblík" s harasovou výzdobou. Výzdoba predstavuje geometrické motívy a číslo 1935, ktoré odkazuje na rok výroby lajblíka. Na nohách má muž obuté čierne kožené topánky šité na mieru.
  Mužský sviatočný odev z Kojšova 001-02
 2. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev z Kojšova 001-03

  mužský odev, sviatočný odev, nohavice, mužská košeľa, lajblík, odevné doplnky, remeň
  Starší variant mužského sviatočného odevu z Kojšova. Celkový pohľad zozadu. Muž má oblečené nohavice "chološňe" s červenou obrankou tkané z postavu (ovčia vlna). Okolo pása má na dva razy opásaný dlhý kožený opasok "remeň". Biela košeľa je podomácky tkaná z bavlneného "pamutového" plátna. Na košeli má oblečený súkenný "cifrovaný lajblík" s harasovou výzdobou. Výzdoba predstavuje geometrické motívy a číslo 1935, ktoré odkazuje na rok výroby lajblíka. Na nohách má muž obuté čierne kožené topánky šité na mieru.
  Mužský sviatočný odev z Kojšova 001-03
 3. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev z Kojšova 001-06

  mužský odev, sviatočný odev, nohavice, mužská košeľa, lajblík, odevné doplnky, remeň
  Starší variant mužského sviatočného odevu z Kojšova. Bližší pohľad zozadu. Muž má oblečené nohavice "chološňe" s červenou obrankou tkané z postavu (ovčia vlna). Okolo pása má na dva razy opásaný dlhý kožený opasok "remeň". Biela košeľa je podomácky tkaná z bavlneného "pamutového" plátna. Na košeli má súkenný "cifrovaný lajblík" s harasovou výzdobou. Výzdoba predstavuje geometrické motívy a číslo 1935, ktoré odkazuje na rok výroby lajblíka.
  Mužský sviatočný odev z Kojšova 001-06
 4. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev z Kojšova 001-07

  mužský odev, sviatočný odev, nohavice, mužská košeľa, lajblík, huňa, odevné doplnky, remeň
  Starší variant mužského sviatočného odevu z Kojšova. Celkový pohľad spredu. Muž má oblečené nohavice "chološňe" s červenou obrankou tkané z postavu (ovčia vlna). Okolo pása má na dva razy opásaný dlhý kožený opasok "remeň", na jeho vrchnej časti má prevesenú vzorovanú šnúrku "šnorku" z lacetu. Biela košeľa je podomácky tkaná z bavlneného "pamutového" plátna. Košeľa sa na vrchnej časti zapína na gombíky a je zdobená krížikovou výšivkou. Na košeli má oblečený súkenný "cifrovaný lajblík" s harasovou výzdobou. Výzdoba predstavuje geometrické motívy a číslo 1935, ktoré odkazuje na rok výroby lajblíka. Cez plece má prehodenú a okolo krku šnúrou uviazanú vlnenú huňu bez výzdoby, ktorá sa nosila v zimnom období. Na nohách má obuté čierne kožené topánky šité na mieru.
  Mužský sviatočný odev z Kojšova 001-07
 5. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev z Kojšova 001-01

  mužský odev, sviatočný odev, nohavice, mužská košeľa, lajblík, odevné doplnky, remeň, krížiková výšivka
  Starší variant mužského sviatočného odevu z Kojšova. Muž má na sebe oblečené nohavice "chološňe" s červenou obrankou tkané z postavu (ovčia vlna). Okolo pása má opásané kožené opasky "remeňe", cez jeden z nich má prevesenú vzorovanú šnúrku "šnorku" z lacetu. Biela košeľa je podomácky tkaná z bavlneného "pamutového" plátna. Košeľa sa na vrchnej časti zapína na gombíky a je zdobená výšivkou. Na košeli má muž oblečený súkenný "cifrovaný lajblík" s harasovou výzdobou. Výzdoba predstavuje geometrické motívy a číslo 1935, ktoré odkazuje na rok výroby lajblíka. Na nohách má muž obuté čierne kožené topánky šité na mieru.
 6. Pridať záložky   Rozprávanie o mužských odevoch v Rybníku

  pracovný odev, sviatočný odev, halena, nohavice, remeň, čižmy, klobúk, čiapka, baranica
  Rozprávanie o mužských pracovných a sviatočných odevoch a odevných súčiastkach. Ženské hovorené slovo bez hudobného sprievodu.

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.