Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 11  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^sochová konštrukcia krovu^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom v Búči 001-02

  murovaná konštrukcia, sochová konštrukcia krovu, strecha, krytina, nabíjaná stena, nožnicová konštrukcia krovu
  Obytný dom č. 331. Dom hlinený, postavený technikou nabíjania, pravdepodobne omazaný a obielený, nožnicová konštrukcia krovu, strecha sedlová, doskový štít s vetracím okienkom, krytina trstinová. Pred priečelím domu stojí socha, ktorá nesie váhu strechy. Technický nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Búči 001-02
 2. Pridať záložky   Obytné domy v Imeli 001-02

  murovaná konštrukcia, strecha, krytina, nabíjaná stena, sochová konštrukcia krovu, nožnicová konštrukcia krovu
  Zástavba obytných domov. Domy hlinené, postavené technikou nabíjania, sochové, nožnicová konštrukcia krovu, pravdepodobne omazané a obielené, strecha sedlová, krytina trstinová. Strecha domu napravo má štít, ktorý sa rozkladá v dvoch pásmach - zadný štít je z omazanej trstiny, ktorú držia prikované žrďky, predný je vyrezávaný. Dom naľavo má štít vypletaný z prútia. Nákres, čelný pohľad.
  Obytné domy v Imeli 001-02
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Borskom Petri 002-01

  murovaná konštrukcia, strecha, sochová konštrukcia krovu, štít, krytina, výpustok
  Obytný dom č. 1206 hlinený, postavený z nepálenej tehly, omazaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínmi, sochová konštrukcia krovu, štít tehlový, omietnutý hlinou, krytina škridlová (bobrovka). Krov je podopretý prístennými stĺpmi. Vstupy do domu sú zosilnené výpustkami. V zadnej časti domu je pravdepodobne umiestnený výmenok. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Borskom Petri 002-01
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Martovciach 002-01

  obydlie, murovaná konštrukcia, vykladaná stena, strecha, sochová konštrukcia krovu, krytina, štít, komín
  Obytný dom č. 101 trojpriestorový, hlinený, postavený technikou vykladania, kamenná podmurovka, sochová konštrukcia krovu, strecha sedlová s komínom, vypletaný štít s výzorníkmi v drevenom kryte, krytina trstinová. V zadnej časti domu sú umiestnené hospodárske objekty. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Martovciach 002-01
 5. Pridať záložky   Obytný dom v Strekove 001-01

  obydlie, murovaná konštrukcia, nabíjaná stena, strecha, sochová konštrukcia krovu, krytina, štít
  Obydlie, ktoré pozostáva z obytného domu č. 155 a hospodárskych objektov umiestnených v zadnej časti dvora. Dom je trojpriestorový, murovaný, postavený kombináciou nepálených tehál a techniky nabíjania, omazaný, kamenná podmurovka, vpredu sochová, vzadu nožnicová konštrukcia krovu, strecha sedlová, vpredu doskový štít s výzorníkmi a podlomenicou, vzadu vypletaný štít, krytina trstinová. Štít v priečelí je umiestnený v kryte zdobenom zuborezom a slniečkovým motívom. Presah strechy vytvára krytý podstienok. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Strekove 001-01
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Borskom Mikuláši

  obydlie, murovaná konštrukcia, strecha, sochová konštrukcia krovu, krytina, štít, výpustok, plot
  Obytný dom trojpriestorový, hlinený, postavený z nepálenej tehly, podopretý drevenou konštrukciou, ktorá nesie konštrukciu strechy a krovu, kamenná podmurovka, strecha sedlová, sochová konštrukcia krovu (socha je skrytá v murive), drevený štít, krytina škridlová (bobrovka). Vstup je zosilnený výpustkom. Dvor je od ulice oddelený doskovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Borskom Mikuláši
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Martovciach 001-01

  murovaná konštrukcia, strecha, krytina, brána, plot, nabíjaná stena, sochová konštrukcia krovu, nožnicová konštrukcia krovu
  Gazdovský obytný dom hlinený, postavený technikou nabíjania, sochový, pravdepodobne omazaný a obielený, nožnicová konštrukcia krovu, strecha sedlová s podlomenicou, krytina trstinová. Štít strechy sa rozkladá v dvoch pásmach - zadný štít je doskový a jeho súčasťou je okno a ozdobne vyrezávaný vetrací otvor, predný štít je vyrezávaný. Dvor je od uličnej časti oddelený dreveným plotom s bránou a bráničkou. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Martovciach 001-01
 8. Pridať záložky   Obytné domy v Imeli 001-01

  murovaná konštrukcia, strecha, krytina, nabíjaná stena, sochová konštrukcia krovu, nožnicová konštrukcia krovu
  Zástavba obytných domov. Domy hlinené, postavené technikou nabíjania, sochové, nožnicová konštrukcia krovu, pravdepodobne omazané a obielené, strecha sedlová, krytina trstinová. Strecha domu napravo má štít, ktorý sa rozkladá v dvoch pásmach - zadný štít je z omazanej trstiny, ktorú držia prikované žrďky, predný je vyrezávaný. Dom naľavo má štít vypletaný z prútia. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Imeli 001-01
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Búči 001-01

  murovaná konštrukcia, sochová konštrukcia krovu, strecha, krytina, nabíjaná stena, nožnicová konštrukcia krovu
  Obytný dom č. 331. Dom hlinený, postavený technikou nabíjania, pravdepodobne omazaný a obielený, nožnicová konštrukcia krovu, strecha sedlová, doskový štít s vetracím okienkom, krytina trstinová. Pred priečelím domu stojí socha, ktorá nesie váhu strechy. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Búči 001-01
 10. Pridať záložky   Obytný dom v Čiernom Brode 001-01

  murovaná konštrukcia, nabíjaná stena, strecha, krytina, predzáhradka, plot, brána, sochová konštrukcia krovu, nožnicová konštrukcia krovu
  Gazdovský obytný dom hlinený, postavený technikou nabíjania, omazaný, sochový, nožnicová konštrukcia krovu , strecha sedlová, doskový štít s ozdobnými výrezmi a s podlomenicou, krytina trstinová. Pred domom sa nachádza oplotená predzáhradka. Na územie dvora sa z uličnej strany vchádza cez bránu dostatočne širokú aj pre povozy. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Čiernom Brode 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.