Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 8  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^stĺpiková konštrukcia^"
 1. Pridať záložky   Mlyn v Tomášikove 001-01

  mlyn, stĺpiková konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ
  Kolový mlyn na Malom Dunaji postavil okolo roku 1900 Ján Matica na mieste bývalého mlyna. Postavený je na ostrohu medzi dvoma ramenami Malého Dunaja. S brehom, na ktorom stojí obytný dom a hospodársky dvor mlynára, je spojený drevenou lavicou uloženou na kolovej konštrukcii. Mlyn má jednoduchú obdĺžnikovú dispozíciu o reozmeroch 4 x 8 m. Budova stĺpkovej konštrukcie obitá doskami je zastrešená sedlovou strechou, ktorá bola pôvodne krytá šindľom. Vnútorný priestor obsahuje najjednoduchšiu mlynársku technológiu s mlynským zložením, kvôli ktorému bolo treba vytvoriť v interiéri zvýšenie podlahy. Vodné spodkové koleso o priemere 5,5 m, so šírkou cca 2 m, má hriadeľ uložený na masívnej kolovej konštrukcii osadenej vo vodnom prúde Malého Dunaja. Mlyn Jána Maticu dokonale harmonizuje s prírodou dunajských lužných lesov. Pohľad na mlyn s vodným kolesom.
  Mlyn v Tomášikove 001-01
 2. Pridať záložky   Mlyn v Tomášikove 001-02

  mlyn, stĺpiková konštrukcia
  Kolový mlyn na Malom Dunaji postavil okolo roku 1900 Ján Matica na mieste bývalého mlyna. Postavený je na ostrohu medzi dvoma ramenami Malého Dunaja. S brehom, na ktorom stojí obytný dom a hospodársky dvor mlynára, je spojený drevenou lavicou uloženou na kolovej konštrukcii. Mlyn má jednoduchú obdĺžnikovú dispozíciu o reozmeroch 4 x 8 m. Budova stĺpkovej konštrukcie obitá doskami je zastrešená sedlovou strechou, ktorá bola pôvodne krytá šindľom. Vnútorný priestor obsahuje najjednoduchšiu mlynársku technológiu s mlynským zložením, kvôli ktorému bolo treba vytvoriť v interiéri zvýšenie podlahy. Vodné spodkové koleso o priemere 5,5 m, so šírkou cca 2 m, má hriadeľ uložený na masívnej kolovej konštrukcii osadenej vo vodnom prúde Malého Dunaja. Mlyn Jána Maticu dokonale harmonizuje s prírodou dunajských lužných lesov. Vodné koleso a jeho uloženie.
  Mlyn v Tomášikove 001-02
 3. Pridať záložky   Mlyn v Tomášikove 001-03

  mlyn, stĺpiková konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ
  Kolový mlyn na Malom Dunaji postavil okolo roku 1900 Ján Matica na mieste bývalého mlyna. Postavený je na ostrohu medzi dvoma ramenami Malého Dunaja. S brehom, na ktorom stojí obytný dom a hospodársky dvor mlynára, je spojený drevenou lavicou uloženou na kolovej konštrukcii. Mlyn má jednoduchú obdĺžnikovú dispozíciu o reozmeroch 4 x 8 m. Budova stĺpkovej konštrukcie obitá doskami je zastrešená sedlovou strechou, ktorá bola pôvodne krytá šindľom. Vnútorný priestor obsahuje najjednoduchšiu mlynársku technológiu s mlynským zložením, kvôli ktorému bolo treba vytvoriť v interiéri zvýšenie podlahy. Vodné spodkové koleso o priemere 5,5 m, so šírkou cca 2 m, má hriadeľ uložený na masívnej kolovej konštrukcii osadenej vo vodnom prúde Malého Dunaja. Mlyn Jána Maticu dokonale harmonizuje s prírodou dunajských lužných lesov. Objekt mlyna s prístupovou lavicou.
  Mlyn v Tomášikove 001-03
 4. Pridať záložky   Mlyn v Tomášikove 001-04

  mlyn, stĺpiková konštrukcia
  Kolový mlyn na Malom Dunaji postavil okolo roku 1900 Ján Matica na mieste bývalého mlyna. Postavený je na ostrohu medzi dvoma ramenami Malého Dunaja. S brehom, na ktorom stojí obytný dom a hospodársky dvor mlynára, je spojený drevenou lavicou uloženou na kolovej konštrukcii. Mlyn má jednoduchú obdĺžnikovú dispozíciu o reozmeroch 4 x 8 m. Budova stĺpkovej konštrukcie obitá doskami je zastrešená sedlovou strechou, ktorá bola pôvodne krytá šindľom. Vnútorný priestor obsahuje najjednoduchšiu mlynársku technológiu s mlynským zložením, kvôli ktorému bolo treba vytvoriť v interiéri zvýšenie podlahy. Vodné spodkové koleso o priemere 5,5 m, so šírkou cca 2 m, má hriadeľ uložený na masívnej kolovej konštrukcii osadenej vo vodnom prúde Malého Dunaja. Mlyn Jána Maticu dokonale harmonizuje s prírodou dunajských lužných lesov. Pôdorys objektu.
  Mlyn v Tomášikove 001-04
 5. Pridať záložky   Vyhňa v Pohorelej 001-01

  vyhňa, stĺpiková konštrukcia, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, štít
  Horehronská vyhňa č. 320 Štefana Matúša (-1975) o rozmeroch 5 x 10 m má výraznú polohu v ohybe cesty. Zrubová konštrukcia na kamennej podmurovke je kombinovaná so stĺpikovou konštrukciou v podkúvačskej časti vyhne. Sedlová strecha s doskovým štítom je krytá šindľom. Obecná vyhňa osadená pri hradskej ceste.
  Vyhňa v Pohorelej 001-01
 6. Pridať záložky   Vyhňa v Pohorelej 001-02

  vyhňa, stĺpiková konštrukcia
  Horehronská vyhňa č. 320 Štefana Matúša (-1975) o rozmeroch 5 x 10 m má výraznú polohu v ohybe cesty. Zrubová konštrukcia na kamennej podmurovke je kombinovaná so stĺpikovou konštrukciou v podkúvačskej časti vyhne. Sedlová strecha s doskovým štítom je krytá šindľom. Takzvaná "škola volov" rámovej konštrukcie - malá ohrada pre vola pri podkúvaní, ktorá je súčasťou vyhne.
  Vyhňa v Pohorelej 001-02
 7. Pridať záložky   Zvonica a obytný dom v osade Môce

  stĺpiková konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina
  Zvonica s jednoduchou drevenou stĺpikovou konštrukciou, štvorcový pôdorys, stanová strecha, šindľová krytina. Dom prízemný murovaný, pozdĺžna orientácia, drevená veranda, šindľová krytina.
  Zvonica a obytný dom v osade Môce
 8. Pridať záložky   Obytný dom a stodola v Nálepkove

  strecha, štít, krytina, šindeľ, stodola, stĺpiková konštrukcia, prejazd
  Prízemný objekt, dominantná drevená stodola so stĺpikovou konštrukciou, z nej vystupuje obytný dom dvojosový s otvoreným prejazdom takzvaným "dufartom", strechy sedlové, štíty doskové, krytina šindľová.
  Obytný dom a stodola v Nálepkove

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.