Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 47  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^viacrodinný dom^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 003-01

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, štít, krytina, komín, pec
  Obytný dvojdom č. 439-440 so samostatnými vstupmi a oddelenými pitvormi, dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínom, doskový štít s podlomenicou zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. V interiéri dominuje vykurovacie teleso s plynulým napojením na komín. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Novej Bystrici 003-01
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 003-04

  viacrodinný dom, pôdorys domu, zrubová konštrukcia
  Obytný dvojdom č. 439-440 so samostatnými vstupmi a oddelenými pitvormi, dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínom, doskový štít s podlomenicou zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. Pôdorys.
  Obytný dom v Novej Bystrici 003-04
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Teplej 001-01

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Obytný dvojdom č. 104 dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová, stužená latami. Okná sú olemované šambránami. Na priečelí medzi oknami je vyobrazený ornament - na tomto mieste sa obyčajne nachádza vročenie. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Liptovskej Teplej 001-01
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Teplej 001-02

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Obytný dvojdom č. 104 dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová, stužená latami. Okná sú olemované šambránami. Na priečelí medzi oknami je vyobrazený ornament - na tomto mieste sa obyčajne nachádza vročenie. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Liptovskej Teplej 001-02
 5. Pridať záložky   Obytný dom v Liptovskej Teplej 001-03

  pôdorys domu, viacrodinný dom, zrubová konštrukcia
  Obytný dvojdom č. 104 dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová, stužená latami. Okná sú olemované šambránami. Na priečelí medzi oknami je vyobrazený ornament - na tomto mieste sa obyčajne nachádza vročenie. Pôdorys.
  Obytný dom v Liptovskej Teplej 001-03
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Záhorskej Bystrici 003-01

  viacrodinný dom, murovaná konštrukcia, kuchyňa, strecha, komín
  Obytný dom č. 2 trojpriestorový, murovaný, strecha sedlová, murovaný štít. Do domu sa vstupuje z bočnej strany cez gánok. Vstup je zosilnený výpustkom. Konštrukcia domu je posilnená podopierajúcim pilierom. Interiér je klenutý viacerými tehlovými klenbami. K zadnej časti domu je pristavaný ďalší obytný dom. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Záhorskej Bystrici 003-01
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Záhorskej Bystrici 003-02

  viacrodinný dom, pôdorys domu, murovaná konštrukcia, výpustok, gánok
  Obytný dom č. 2 trojpriestorový, murovaný, strecha sedlová, murovaný štít. Do domu sa vstupuje z bočnej strany cez gánok. Vstup je zosilnený výpustkom. Konštrukcia domu je posilnená podopierajúcim pilierom. Interiér je klenutý viacerými tehlovými klenbami. K zadnej časti domu je pristavaný ďalší obytný dom. Nákres, pôdorys.
  Obytný dom v Záhorskej Bystrici 003-02
 8. Pridať záložky   Obytný dom v Nižnej Revúcej 001-01

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot
  Obytný dvojdom č. 9-10 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkom, štít z dosiek ozdobne vykladanými do tvaru obráteného písmena V, s výzorníkmi, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Konštrukcia strechy je posadená na zhlaviach trámov a je predĺžená, čím vytvára podstienok. V zadnej časti pokračujú hospodárske objekty. Dvor je od ulice oddelený vypletaným plotom, ktorý zabraňuje úteku zvierat. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Nižnej Revúcej 001-01
 9. Pridať záložky   Usadlosť v Nedelišti

  viacrodinný dom, murovaná konštrukcia, strecha, krytina, slama, stodola, maštaľ, ovčinec
  Obytný dvojdom dvojpriestorový, murovaný z kameňa (spájaný hlinenou maltou), strecha valbová s vikierom na ukladanie sena a krmiva, krytina slamená ukončená vrkočovou väzbou. Vpravo sa nachádza murovaná stodola s maštaľou a ovčincom. Pohľad z ulice.
  Usadlosť v Nedelišti
 10. Pridať záložky   Obytné domy v Obručnom

  obydlie, viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, strecha, štít, krytina, maľba stien domu, humno
  Obytné domy pre veľkorodiny, viacpriestorové, zrubové, kamenná podmurovka omazaná, pri dome vpredu aj obielená, strechy sedlové, doskové štíty s výzorníkmi a podlomenicou, krytina plechová, pôvodne šindľová alebo slamená. Okná sú lemované šambránami. Maľovanie vápenným bodkovaním má ochranný charakter. Domy sú spojené hospodárskym objektom, pravdepodobne kôlňou, ktorá slúžila obom rodinám. V zadnej časti dvoru sa nachádzajú hospodárske objekty, viditeľné je humno.
  Obytné domy v Obručnom

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.