Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 4  
Vaša požiadavka: Kľúčové slová = "^závoj^"
 1. Pridať záložky   Odev mladuchy z Prenčova 003-02

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, sukňa, veniec mladuchy, závoj, vreckovka, topánky
  Ženský obradový odev, takzvaná "povojnová prenčovská ňevesta". Celkový pohľad spredu. Žena má oblečenú brokátovú bledomodro-bielu "kamizoľu" (kabátik) zdobenú čipkou. Na krku cez "kamizoľu" visia dlhé "garaľe" (korálky). Na jemnej saténovej spodničke je biela brokátová, na drobno skladaná sukňa. Na hlave má veniec zdobený bledomodro-bielymi ružičkami a striebornými korálkami s krátkym "šľajerom" (závojom). Za pásom má jemne vyšívaný "ručňíčok", obuté má biele poltopánky.
  Odev mladuchy z Prenčova 003-02
 2. Pridať záložky   Odev mladuchy z Prenčova 003-03

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, sukňa, veniec mladuchy, závoj, topánky
  Ženský obradový odev, takzvaná "povojnová prenčovská ňevesta". Celkový pohľad zozadu. Žena má oblečenú brokátovú bledomodro-bielu "kamizoľu" (kabátik) zdobenú čipkou. Na jemnej saténovej spodničke je biela brokátová, na drobno skladaná sukňa. Na hlave má veniec zdobený bledomodro-bielymi ružičkami a striebornými korálkami s krátkym "šľajerom" (závojom). Obuté má biele poltopánky.
  Odev mladuchy z Prenčova 003-03
 3. Pridať záložky   Odev mladuchy z Prenčova 003-04

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, veniec mladuchy, závoj
  Ženský obradový odev, takzvaná "povojnová prenčovská ňevesta". Bližší pohľad spredu. Žena má oblečenú brokátovú bledomodro-bielu "kamizoľu" (kabátik) zdobenú čipkou, na krku cez "kamizoľu" visia dlhé sklenené korálky "garaľe". Na hlave má veniec zdobený bledomodro-bielymi ružičkami a striebornými korálkami s krátkym "šľajerom" (závojom).
  Odev mladuchy z Prenčova 003-04
 4. Pridať záložky   Odev mladuchy z Prenčova 003-01

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, sukňa, veniec mladuchy, závoj, vreckovka, topánky
  Ženský obradový odev, takzvaná "povojnová prenčovská ňevesta". Žena má oblečenú brokátovú bledomodro-bielu "kamizoľu" (kabátik) zdobenú čipkou, na krku cez "kamizoľu" visia dlhé drobné sklenené korálky "garaľe". Na jemnej saténovej spodničke je biela brokátová, na drobno skladaná sukňa. Na hlave má veniec zdobený bledomodro-bielymi ružičkami a striebornými korálkami s krátkym "šľajerom" (závojom). Za pásom má jemne vyšívaný "ručňíčok", obuté má biele poltopánky.

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.