Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 34  
Vaša požiadavka: Obec = "^Likavka^"
 1. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 003-02

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, brána, plot, hospodárske stavby
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Nákres, čelný pohľad.
  Obytné domy v Likavke 003-02
 2. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 003-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, predzáhradka
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Nákres, bočný pohľad.
  Obytné domy v Likavke 003-03
 3. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 003-04

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, pec, komín
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Nákres, priečny rez.
  Obytné domy v Likavke 003-04
 4. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 003-05

  pôdorys domu, zrubová konštrukcia, humno, maštaľ, chliev, hnojisko
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Pôdorys hospodárskych dvorov.
  Obytné domy v Likavke 003-05
 5. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Uličná zástavba domov. Obytné domy č. 274, 273 a 267 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenné podmurovky, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. V priečelí sú umiestnené združené okná. Konštrukciu strechy nesú predĺžené záhlavia trámov. Parcelácia pokračuje do chotára, čo rodine umožňovalo postaviť si v zadnej časti ďalší trojpriestorový dom. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Likavke 001-01
 6. Pridať záložky   Obytné domy v Likavke 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, predzáhradka
  Uličná zástavba domov. Obytné domy č. 230 a 237 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenné podmurovky, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. Konštrukciu strechy nesú predĺžené záhlavia trámov. V priečelí sú umiestnené združené okná. Parcelácia pokračovala do chotára, čo rodine umožňovalo postaviť si v zadnej časti ďalší trojpriestorový dom. Predzáhradky sú ohraničené žŕdkovým, čiastočne latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Likavke 002-01
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Likavke 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, predzáhradka, plot, humno
  Obytný štvordom č. 238-239 rozdelený na štyri dvojpriestorové domy. Dom je zrubový, omazaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina šindľová. Konštrukciu strechy nesú predĺžené záhlavia trámov. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty, pričom humno prevyšuje dom. Predzáhradka je ohraničená žŕdkovým a latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Likavke 001-01
 8. Pridať záložky   Lavica z Likavky 001-01

  lavica, sedací nábytok, rezbárstvo, profilovanie
  Lavica na sedenie s profilovanými doskovými nohami vsadenými pomocou dvoch výrezov v sedacej časti na každej strane. Doskové nohy majú v spodnej hrane výrez v tvare písmena V. Vo vrchnej zadnej časti je pomocou nosných stĺpikov upevnené doskové chrbtové operadlo. Nákres.
  Lavica z Likavky 001-01
 9. Pridať záložky   Lavica z Likavky 002-01

  lavica, sedací nábytok, rezbárstvo, profilovanie
  Lavica s operadlom "kanapa" s hranolovitými nohami. Lavica má chrbtové a bočné operadlá, ktorých výplň tvorí rad paličiek a stredová dosková plocha. Vrchná hrana chrbtového operadla je profilovaná. Nákres.
  Lavica z Likavky 002-01
 10. Pridať záložky   Truhlica z Likavky 001-01

  truhla na šaty, odkladací nábytok, rezbárstvo, profilovanie
  Drevená truhlica určená na ukladanie odevu a textilu. Hladké nezdobené telo truhlice je na spodnom okraji ohraničené lištou. Doskové nohy sú jemne profilované. Truhlica je natretá tmavohnedou farbou. Nákres.
  Truhlica z Likavky 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.