Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 20  
Vaša požiadavka: Obec = "^Nová Bystrica^"
 1. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 003-01

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, štít, krytina, komín, pec
  Obytný dvojdom č. 439-440 so samostatnými vstupmi a oddelenými pitvormi, dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínom, doskový štít s podlomenicou zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. V interiéri dominuje vykurovacie teleso s plynulým napojením na komín. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Novej Bystrici 003-01
 2. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, štít, gánok, komín
  Jančulov dvor, obytný dom č. 134. Dom zrubový, strecha sedlová, šindľová krytina, doskový štít s podlomenicou a bubníkom. Podstrešie z chrbtovej strany domu obité doskami, na štíte typický latkový motív slovenskej architektúry - slniečko. Vstup tvorí malý gánok, vyložený kameňmi a podopretý stĺpikmi, ktorý rámuje priečelie. Technický nákres.
  Obytný dom v Novej Bystrici 002-01
 3. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 002-02

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, komín, pec, gánok
  Jančulov dvor, obytný dom č. 134. Dom zrubový, strecha sedlová, šindľová krytina, doskový štít s podlomenicou a bubníkom. Podstrešie z chrbtovej strany domu obité doskami, na štíte typický latkový motív slovenskej architektúry - slniečko. Vstup tvorí malý gánok, vyložený kameňmi a podopretý stĺpikmi, ktorý rámuje priečelie. Technický nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Novej Bystrici 002-02
 4. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 003-04

  viacrodinný dom, pôdorys domu, zrubová konštrukcia
  Obytný dvojdom č. 439-440 so samostatnými vstupmi a oddelenými pitvormi, dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínom, doskový štít s podlomenicou zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. Pôdorys.
  Obytný dom v Novej Bystrici 003-04
 5. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, štít, dvor
  Bizakov dvor, obytný dom a dvor s hospodárskymi budovami. Dom zrubový, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, pozdĺž domu gánok s podstreším. Nápis na nadpraží "17. Junij 1818". Vedľa domu stojí maštaľ. Dvor je voľný, bez oplotenia.
  Obytný dom v Novej Bystrici 001-01
 6. Pridať záložky   Obytný dom v Novej Bystrici 002-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, gánok, plot
  Jančulov dvor, obytný dom č. 134. Dom zrubový, strecha sedlová, šindľová krytina, doskový štít s podlomenicou a bubníkom. Podstrešie z chrbtovej strany domu obité doskami, na štíte typický latkový motív slovenskej architektúry - slniečko. Vstup tvorí malý gánok, vyložený kameňmi a podopretý stĺpikmi, ktorý rámuje priečelie. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Novej Bystrici 002-03
 7. Pridať záložky   Obytný dom v Riečnici 002-01

  zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, krytina, šindeľ, štít
  Obytný dom č. 87. Zrubová konštrukcia, strecha sedlová, štít doskový s dvojitou podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová. Nákres, vľavo pohľad zadný, vpravo rez priečelím.
  Obytný dom v Riečnici 002-01
 8. Pridať záložky   Obytný dom v Riečnici 003-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, štít
  Obytný dvojdom č. 95 dvojpriestorový so spoločným pitvorom, zrubový, strecha sedlová, štít s podlomenicou a bubníkom (kužeľovitá strieška) na oboch stranách, krytina šindľová. Najspodnejšie zruby domu sú podložené kameňmi, čím sa vyrovnáva terén. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Riečnici 003-01
 9. Pridať záložky   Obytný dom v Riečnici 003-02

  pôdorys domu, zrubová konštrukcia
  Obytný dvojdom č. 95 dvojpriestorový so spoločným pitvorom, zrubový, strecha sedlová, štít s podlomenicou a bubníkom (kužeľovitá strieška) na oboch stranách, krytina šindľová. Najspodnejšie zruby domu sú podložené kameňmi, čím sa vyrovnáva terén. Pôdorys.
  Obytný dom v Riečnici 003-02
 10. Pridať záložky   Obytný dom v Riečnici 001-01

  zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, šindeľ, krytina, štít, maľba stien domu
  Dom zrubový, spodné trámy podložené kamením, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová. Okolo okien a dverí sú okrasné vzory maľované vápnom.
  Obytný dom v Riečnici 001-01

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.