Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 13  
Vaša požiadavka: Obec = "^Torysky^"
 1. Pridať záložky   V murovanej pivnici, tam bubnujú zbojníci

  ľudová pieseň, hudobný folklór, muzika, husle
  Melódia k ľudovej piesni. Na husliach hrá Michal Bagar a kontru hrá Ján Bagar.
 2. Pridať záložky   Melódia z Torysiek 003-01

  hudobný folklór, muzika, husle, ľudový tanec
  Melódia k tancu "hajduk". Na husliach hrá Michal Bagar a kontru hrá Ján Bagar.
 3. Pridať záložky   Medveďku, daj labku

  medvedí tanec, hudobný folklór, muzika, husle
  Melódia k tancu ""medveďí" taňec". Na husliach hrá Michal Bagar a kontru hrá Ján Bagar.
 4. Pridať záložky   Melódia z Torysiek 004-01

  ľudová pieseň, pastierske piesne, hudobný folklór, hudobné nástroje, muzika, husle
  Pastierska melódia. Melódia k tancu "ovčí zdich". Na husliach hrá a o melódii rozpráva Michal Bagar.
 5. Pridať záložky   Melódia z Torysiek 001-01

  hudobný folklór, muzika, sláčikové hudby, ľudový tanec, krucena
  Melódia k ľudovej piesni. Na husliach hrá Michal Bagar a kontru hrá Ján Bagar.
 6. Pridať záložky   Melódia z Torysiek 002-01

  hudobný folklór, muzika, sláčikové hudby, ľudový tanec, verbunk
  Melódia k ľudovej piesni. Na husliach hrá Michal Bagar a kontru hrá Ján Bagar.
 7. Pridať záložky   Truhlica z Torysiek 001-01

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú drevené doskové, ozdobne profilované nohy. Truhlica je zdobená maľbou s rastlinným motívom. Základný náter truhlice je tmavozelený. Na čelnej strane tvoria výzdobu dve žlté srdcia. V každom srdci sú tri červené ruže so zelenými stonkami a lístkami. Srdcia sú olemované hustými červeno-bielymi bodkami a kvietkami. Medzi strdciami je bielou farbou datovanie "1930". Pod datovaním kvet tulipánu, z ktorého vyrastá ružový ker smerom hore k dátumu a vinúci sa popod srdcia až na okraje truhlice. Motív ruže na stonke sa objavuje aj na doskových nohách. Vrchnák truhlice zdobí rovnaká kompozícia ako čelnú stranu. Maľba je značne zošúchaná čo naznačuje, že sa truhlica používala aj na sedenie. Boky truhlice zdobí jedno žlté srdce s ružami uprostred, olemované červeno-bielymi škvrnami. Na bokoch je pripevnené kovové držadlo na prenášanie. Rozmery: šírka 138 cm, hĺbka 60 cm, výška 74 cm, vnútorná výška 50 cm. Celkový pohľad spredu.
  Truhlica z Torysiek 001-01
 8. Pridať záložky   Truhlica z Torysiek 001-02

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú drevené doskové, ozdobne profilované nohy. Truhlica je zdobená maľbou s rastlinným motívom. Základný náter truhlice je tmavozelený. Na čelnej strane tvoria výzdobu dve žlté srdcia. V každom srdci sú tri červené ruže so zelenými stonkami a lístkami. Srdcia sú olemované hustými červeno-bielymi bodkami a kvietkami. Medzi strdciami je bielou farbou datovanie "1930". Pod datovaním kvet tulipánu, z ktorého vyrastá ružový ker smerom hore k dátumu a vinúci sa popod srdcia až na okraje truhlice. Motív ruže na stonke sa objavuje aj na doskových nohách. Vrchnák truhlice zdobí rovnaká kompozícia ako čelnú stranu. Maľba je značne zošúchaná čo naznačuje, že sa truhlica používala aj na sedenie. Boky truhlice zdobí jedno žlté srdce s ružami uprostred, olemované červeno-bielymi škvrnami. Na bokoch je pripevnené kovové držadlo na prenášanie. Rozmery: šírka 138 cm, hĺbka 60 cm, výška 74 cm, vnútorná výška 50 cm. Pohľad na datovanie na čelnej strane.
  Truhlica z Torysiek 001-02
 9. Pridať záložky   Truhlica z Torysiek 001-03

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú drevené doskové, ozdobne profilované nohy. Truhlica je zdobená maľbou s rastlinným motívom. Základný náter truhlice je tmavozelený. Na čelnej strane tvoria výzdobu dve žlté srdcia. V každom srdci sú tri červené ruže so zelenými stonkami a lístkami. Srdcia sú olemované hustými červeno-bielymi bodkami a kvietkami. Medzi strdciami je bielou farbou datovanie "1930". Pod datovaním kvet tulipánu, z ktorého vyrastá ružový ker smerom hore k dátumu a vinúci sa popod srdcia až na okraje truhlice. Motív ruže na stonke sa objavuje aj na doskových nohách. Vrchnák truhlice zdobí rovnaká kompozícia ako čelnú stranu. Maľba je značne zošúchaná čo naznačuje, že sa truhlica používala aj na sedenie. Boky truhlice zdobí jedno žlté srdce s ružami uprostred, olemované červeno-bielymi škvrnami. Na bokoch je pripevnené kovové držadlo na prenášanie. Rozmery: šírka 138 cm, hĺbka 60 cm, výška 74 cm, vnútorná výška 50 cm. Pohľad na výzdobu na čelnej strane.
  Truhlica z Torysiek 001-03
 10. Pridať záložky   Truhlica z Torysiek 001-04

  stolárstvo, truhla na šaty, maľba na nábytku, rastlinná ornamentika
  Drevená uzamykateľná svadobná truhlica vyrobená z mäkkého dreva, z navzájom čapovaných dosiek, s plochým vrchnákom. Telo truhlice nesú drevené doskové, ozdobne profilované nohy. Truhlica je zdobená maľbou s rastlinným motívom. Základný náter truhlice je tmavozelený. Na čelnej strane tvoria výzdobu dve žlté srdcia. V každom srdci sú tri červené ruže so zelenými stonkami a lístkami. Srdcia sú olemované hustými červeno-bielymi bodkami a kvietkami. Medzi strdciami je bielou farbou datovanie "1930". Pod datovaním kvet tulipánu, z ktorého vyrastá ružový ker smerom hore k dátumu a vinúci sa popod srdcia až na okraje truhlice. Motív ruže na stonke sa objavuje aj na doskových nohách. Vrchnák truhlice zdobí rovnaká kompozícia ako čelnú stranu. Maľba je značne zošúchaná čo naznačuje, že sa truhlica používala aj na sedenie. Boky truhlice zdobí jedno žlté srdce s ružami uprostred, olemované červeno-bielymi škvrnami. Na bokoch je pripevnené kovové držadlo na prenášanie. Rozmery: šírka 138 cm, hĺbka 60 cm, výška 74 cm, vnútorná výška 50 cm. Pohľad na doskovú nohu s výzdobou.
  Truhlica z Torysiek 001-04

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.