[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Hámor v Medzeve 001-01

  murovaná konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, komín, hámor
  Tischlerov hámor. Hámor je sčasti murovaný (priestor s ohniskom, mechom a skladom materiálu), sčasti drevený (priestor s kolesom, hriadeľom a kladivom s nákovou), kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít, krytina šindľová. Pôdorys je na jednej strane rozšírený kvôli umiestneniu ohnísk.
  Hámor v Medzeve 001-01
 2. Pridať záložky  Obytné domy v Ludrovej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, brána
  Uličná zástavba obytných domov. Obytné domy zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové, doskové štíty s výzorníkom a podlomenicou, niekedy aj s kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Do prvého dvora sa vchádza dvojkrídlovou bránou a bráničkou, ktoré sú kryté sedlovou strieškou so šindľovou krytinou. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Ludrovej 001-01
 3. Pridať záložky  Štít v Novej Bystrici 001-01

  strecha, štít, šindeľ
  Štít domu č. 49 zdobený vertikálnym latkovaním. Priečna doska latkovanie stužuje. Štít je po stranách lemovaný lištami zdobenými zúbkovým vyrezávaním, ktoré bránia prefukovaniu do podkrovia. V hornej časti sa nachádza ornament v tvare kolieska.
  Štít v Novej Bystrici 001-01
 4. Pridať záložky  Štít v Jasenovej 001-01

  strecha, štít, šindeľ
  Štít so slniečkovým motívom zakončený kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), zo spodnej strany podlomenicou.
  Štít v Jasenovej 001-01
 5. Pridať záložky  Chliev v Šuli 001-05

  chliev, zrubová konštrukcia, strecha, štít, slama
  Chliev zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová, vypletaný prútený štít, krytina slamená. Pohľad na štít.
  Chliev v Šuli 001-05
 6. Pridať záložky  Obytné domy v Štrbe 002-01

  remeselnícky dom, zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, prejazd
  Obytné domy č. 26 a 25 zrubové, naľavo omazaný, napravo odoskovaný, kamenná podmurovka, strechy sedlové, doskové štíty s podlomenicou, krytina šindľová. Do domov sa vchádza cez krytý prejazd dufart, ktorý slúži na pracovné a obchodné účely. Pravdepodobne ide o domy garbiarov. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Štrbe 002-01
 7. Pridať záložky  Obytné domy v Jasenovej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, brána, predzáhradka
  Obytné domy zrubové, okožované a obielené, strechy sedlové, doskové štíty s výzorníkom, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom), niekedy aj so stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Do dvora sa vstupuje cez bránu s bráničkou. Predzáhradky sú ohraničené plotmi. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Jasenovej 001-01
 8. Pridať záložky  Obytný dom v Liptovskej Osade 003-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, brána, predzáhradka
  Obytný dom č. 44 zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s presahom, štít s ozdobne vykladanými doskami do tvaru opačného písmena V s výzorníkmi, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Do priečelia je umiestnená komora so štrbinovým okienkom. Dvor je od ulice oddelený žŕdkovým plotom a latkovou bránou. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Liptovskej Osade 003-01
 9. Pridať záložky  Obytné domy v Liptovskej Osade 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, predzáhradka
  Obytné domy č. 40 a 41, vpravo trojpriestorový, vľavo pravdepodobne dvojpriestorový, oba zrubové, kamenná podmurovka, strechy sedlové, štíty s ozdobne ukladanými doskami do tvaru opačného písmena V, s výzorníkmi, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom), dom naľavo aj so stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Dom napravo má podlomenicu a bubník ozdobené šindľovým zuborezom. Dvory sú od ulice oddelené žŕdkovým a latkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Liptovskej Osade 002-01
 10. Pridať záložky  Usadlosť v Liptovskej Osade 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, predzáhradka, hospodárske stavby
  Obytný dom č. 82 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkmi, štít so slniečkovým motívom s podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Celá bočná časť domu je vyložená drevom pod strechou, čo ho chráni pred nepriaznivými vplyvmi počasia. Za domom sú naprieč postavané hospodárske objekty. Predzáhradka je ohradená žŕdkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Usadlosť v Liptovskej Osade 002-01