[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Obytný dom v Lome nad Rimavicou 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Obytný dom dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, podpivničený, strecha sedlová s dymníkom na odvádzanie dymu, miniatúrny štít, krytina šindľová. Všetky okná boli pôvodne šesťtabuľkové. V zadnej časti domu sa pravdepodobne nachádza výmenok. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Lome nad Rimavicou 001-02
 2. Pridať záložky  Obytný dom v Lome nad Rimavicou 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Obytný dom dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, podpivničený, strecha sedlová s dymníkom na odvádzanie dymu, miniatúrny štít, krytina šindľová. Všetky okná boli pôvodne šesťtabuľkové. V zadnej časti domu sa pravdepodobne nachádza výmenok. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Lome nad Rimavicou 001-01
 3. Pridať záložky  Obytný dom v Španej Doline 001-02

  poschodový dom, murovaná konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, komín
  Obytný poschodový banícky dom č. 76, viacpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, podpivničený. Strecha je z jednej strany ukončená valbou, z druhej doskovým štítom s podlomenicou, krytina šindľová. Na poschodí je umiestnená drevená úžitková ochodza. Na prízemí sa nachádza obytná kuchyňa, na poschodí izby určené predovšetkým na spánok, podkrovie sa využíva ako úložný priestor. Konštrukciu domu spevňuje oporný múr na nároží. Do dvora sa vchádza murovanou bránou so sakrálnymi soškami. Vzadu sa nachádza ďalší obytný dom. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Španej Doline 001-02
 4. Pridať záložky  Obytný dom v Španej Doline 001-01

  poschodový dom, murovaná konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, komín, brána
  Obytný poschodový banícky dom č. 76, viacpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, podpivničený. Strecha je z jednej strany ukončená valbou, z druhej doskovým štítom s podlomenicou, krytina šindľová. Na poschodí je umiestnená drevená úžitková ochodza. Na prízemí sa nachádza obytná kuchyňa, na poschodí izby určené predovšetkým na spánok, podkrovie sa využíva ako úložný priestor. Konštrukciu domu spevňuje oporný múr na nároží. Do dvora sa vchádza murovanou bránou so sakrálnymi soškami. Vzadu sa nachádza ďalší obytný dom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Španej Doline 001-01
 5. Pridať záložky  Obytný dom v Nižnej Jablonke 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, slama, predzáhradka, plot, holubník
  Obytný dom trojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha polvalbová, doskový štít s podlomenicou, krytina slamená, na hrebeni strechy ukončená vrkočovým vlysom. V štíte je umiestnený holubník. Okná sú spevnené latkovými maľovanými šambránami. Pred domom je umiestnená predzáhradka ohraničená vypletaným plotom z ohybného štiepaného dreva na horizontálnych žŕdkach "ringele". Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Nižnej Jablonke 001-01
 6. Pridať záložky  Obytný dom v obci Čierny Balog-Pustô 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, predzáhradka, plot
  Obytný dom č. 393, trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít ozdobne vykladaný doskami do tvaru obráteného písmena V, s vetracími okienkami, podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálka), krytina šindľová. Bielenie vápnom na nárožiach a v oblasti okolo okien má ochrannú funkciu. V zadnej časti domu sa nachádzajú hospodárske objekty. Okno na bočnej strane je vyložené drevom na kúrenie. Pred domom sa nachádza predzáhradka ohraničená doskovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v obci Čierny Balog-Pustô 001-01
 7. Pridať záložky  Obytné domy v Kráme 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Uličná zástavba obytných domov zrubových, podpivničených, kamenná podmurovka, strechy sedlové, doskové štíty s podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Medzibrvnové priestory sú vyplnené machom a obielené. Obielená je aj vysoká kamenná podmurovka. Vzadu novší murovaný dom. Pohľad z ulice.
  Obytné domy v Kráme 001-01
 8. Pridať záložky  Obytný dom v Šumiaci 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ
  Obytný dom trojpriestorový, zrubový, obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Vstupuje sa do pitvora s čiernou kuchyňou z bočnej strany domu - táto časť nie je obielená. Ženy na ulici perú bielizeň. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Šumiaci 002-01
 9. Pridať záložky  Obytný dom v Dolnej Mičinej 001-05

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot
  Obytný dom č. 28, zrubový, okožovaný, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s ozdobne vyrezanou doskou uloženou horizontálne a po bokoch štíta, s výzorníkom v tvare štvorlístka, s podlomenicou, bubníkom a hálkou, krytina šindľová. Dvor je od ulice oddelený doskovým a žrdkovým plotom. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Dolnej Mičinej 001-05
 10. Pridať záložky  Obytný dom v Hrochoti 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot
  Obytný dom zrubový, okožovaný, vysoká kamenná podmurovka, podpivničený, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkom v tvare srdca, s podlomenicou, kužeľovitou strieškou (bubníkom) a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Na priečelí úžitková ochodza. Dvor je od uličnej časti oddelený žŕdkovým plotom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Hrochoti 001-02