Výsledky vyhľadávania

 1. Odev mladuchy z Prenčova 004-04

   Pridať záložky  Odev mladuchy z Prenčova 004-04

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, šatka na hlavu
  Ženský sviatočný odev, tzv. "povojnová prenčovská ňevesta", zavinutá do čepca. Pohľad šikmo zozadu na hlavu a ramená. Žena má oblečenú brokátovú bledomodrobielu "kamizoľu" zdobenú čipkou, na krku cez "kamizoľu" visia dlhé "garaľe". Hlava je zavitá do bieleho saténového, farebne vyšívaného "ručňíčka", uviazaného na spôsob "čepčeka", ozdobeného drobnými "letačkami" a sklenenými drobnými gorálkami.

 2. Odev mladuchy z Prenčova 004-03

   Pridať záložky  Odev mladuchy z Prenčova 004-03

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, šatka na hlavu
  Ženský sviatočný odev, tzv. "povojnová prenčovská ňevesta", zavinutá do čepca. Pohľad šikmo spredu na hlavu a ramená. Žena má oblečenú brokátovú bledomodrobielu "kamizoľu" zdobenú čipkou, na krku cez "kamizoľu" visia dlhé korále. Hlava je zavitá do bieleho saténového, farebne vyšívaného "ručňíčka", uviazaného na spôsob "čepčeka", ozdobeného drobnými "letačkami" a sklenenými drobnými gorálkami.

 3. Odev mladuchy z Prenčova 004-02

   Pridať záložky  Odev mladuchy z Prenčova 004-02

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, sukňa, topánky, šatka na hlavu
  Ženský sviatočný odev, tzv. "povojnová prenčovská ňevesta", zavinutá do čepca. Celkový pohľad zozadu. Žena má oblečenú brokátovú bledomodrobielu "kamizoľu" zdobenú čipkou. Na jemnej saténovej spodničke je biela brokátová, na drobno skladaná sukňa. Hlava je zavitá do bieleho saténového, farebne vyšívaného "ručňíčka", uviazaného na spôsob "čepčeka", ozdobeného drobnými "letačkami" a sklenenými drobnými gorálkami. Obuté má biele poltopánky.

 4. Odev mladuchy z Prenčova 004-01

   Pridať záložky  Odev mladuchy z Prenčova 004-01

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, sukňa, vreckovka, topánky, šatka na hlavu
  Ženský sviatočný odev, tzv. "povojnová prenčovská ňevesta", zavinutá do čepca. Celkový pohľad spredu. Žena má oblečenú brokátovú bledomodrobielu "kamizoľu" zdobenú čipkou, na krku cez "kamizoľu" visia dlhé "garaľe". Na jemnej saténovej spodničke je biela brokátová, na drobno skladaná sukňa. Hlava je zavitá do bieleho saténového, farebne vyšívaného "ručňíčka", uviazaného na spôsob "čepčeka", ozdobeného drobnými "letačkami" a dlhými sklenenými drobnými korálkami. Za pásom má jemne vyšívaný "ručňíčok", obuté má biele poltopánky.

 5.  Pridať záložky  Odev mladuchy z Prenčova 003-01

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, sukňa, veniec mladuchy, závoj, vreckovka, topánky
  Ženský sviatočný odev, tzv. "povojnová prenčovská ňevesta". Žena má oblečenú brokátovú bledomodrobielu "kamizoľu" zdobenú čipkou, na krku cez "kamizoľu" visia dlhé drobné sklenené korálky. Na jemnej saténovej spodničke je biela brokátová, na drobno skladaná sukňa. Na hlave má veniec zdobený bledomodrobielymi ružičkami a striebornými korálkami s krátkym "šľajerom" (závojom). Za pásom má jemne vyšívaný "ručňíčok", obuté má biele poltopánky.

 6. Odev mladuchy z Prenčova 003-04

   Pridať záložky  Odev mladuchy z Prenčova 003-04

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, veniec mladuchy
  Ženský sviatočný odev, tzv. "povojnová prenčovská ňevesta". Pohľad šikmo zboku na vrchnú časť postavy mladej ženy v svadobnom odeve. Žena má oblečenú brokátovú bledomodrobielu "kamizoľu" zdobenú čipkou, na krku cez "kamizoľu" visia dlhé sklenené korálky. Na hlave má veniec zdobený bledomodrobielymi ružičkami a striebornými gorálkami s krátkym "šľajerom" (závojom).

 7. Odev mladuchy z Prenčova 003-03

   Pridať záložky  Odev mladuchy z Prenčova 003-03

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, sukňa, veniec mladuchy, závoj, topánky
  Ženský sviatočný odev, tzv. "povojnová prenčovská ňevesta". Celkový pohľad zozadu na mladú ženu v svadobnom odeve. Žena má oblečenú brokátovú bledomodrobielu "kamizoľu" zdobenú čipkou. Na jemnej saténovej spodničke je biela brokátová, na drobno skladaná sukňa. Na hlave má veniec zdobený bledomodrobielymi ružičkami a striebornými gorálkami s krátkym "šľajerom" (závojom). Obuté má biele poltopánky.

 8. Odev mladuchy z Prenčova 003-02

   Pridať záložky  Odev mladuchy z Prenčova 003-02

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, sukňa, veniec mladuchy, vreckovka, topánky
  Ženský sviatočný odev, tzv. "povojnová prenčovská ňevesta". Celkový pohľad spredu na mladú ženu v svadobnom odeve. Žena má oblečenú brokátovú bledomodrobielu "kamizoľu" zdobenú čipkou, na krku cez "kamizoľu" visia dlhé "garaľe". Na jemnej saténovej spodničke je biela brokátová, na drobno skladaná sukňa. Na hlave má veniec zdobený bledomodrobielymi ružičkami a striebornými korálkami s krátkym "šľajerom" (závojom). Za pásom má jemne vyšívaný "ručňíčok", obuté má biele poltopánky.

 9. Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 002-06

   Pridať záložky  Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 002-06

  ženský odev, ženský kabátik, paličkovaná čipka
  Detailný pohľad na paličkovanú čipku, ktorou je ukončený rukáva na bordovej brokátovej "kamizoľi".

 10. Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 002-05

   Pridať záložky  Odev mladej vydatej ženy z Prenčova 002-05

  ženský odev, ženský kabátik, paličkovaná čipka, šatka na hlavu
  Detailný pohľad šikmo zozadu na hlavu a ramená mladej ženy. Na hlave má vyšívaný ručník uviazaný na spôsob čepčeka, na krku biely golier lemuje bordovú brokátovú "kamizoľu".