Výsledky vyhľadávania

 1. Odev staršej vydatej ženy z Prenčova 001-04

   Pridať záložky  Odev staršej vydatej ženy z Prenčova 001-04

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik
  Modrofialový brokátový komplet. Detailný pohľad spredu na biely golier na brokátovej "kamizoli" s kvetinovým vzorom.

 2. Odev staršej vydatej ženy z Prenčova 001-03

   Pridať záložky  Odev staršej vydatej ženy z Prenčova 001-03

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik
  Modrofialový brokátový komplet. Pohľad šikmo zozadu na ramená a hlavu postavy. Žena má oblečenú "kamizoľu" s bielym golierom s kvetinovým vzorom. Na hlave má uviazaný vyšívaný "ručňíčok" na spôsob čepčeka.

 3. Odev staršej vydatej ženy z Prenčova 001-02

   Pridať záložky  Odev staršej vydatej ženy z Prenčova 001-02

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik, sukňa, topánky
  Modrofialový brokátový komplet. Celkový pohľad zozadu. Žena má oblečenú skladanú brokátovú sukňú a "kamizoľu" s bielym golierom s kvetinovým vzorom. Na hlave má uviazaný vyšívaný "ručňíčok" na spôsob čepčeka. Obuté má čierne poltopánky na remienok s prackou.

 4. Odev staršej vydatej ženy z Prenčova 001-01

   Pridať záložky  Odev staršej vydatej ženy z Prenčova 001-01

  ženský odev, sviatočný odev, ženský kabátik, sukňa, topánky
  Modrofialový brokátový komplet. Celkový pohľad spredu. Žena má oblečenú skladanú brokátovú sukňú a "kamizoľu" s bielym golierom s kvetinovým vzorom. Na hlave má uviazaný vyšívaný "ručňíčok" na spôsob čepčeka. Obuté má čierne poltopánky na remienok s prackou.

 5. Ženský kabátik zo Žibritova 002-02

   Pridať záložky  Ženský kabátik zo Žibritova 002-02

  ženský odev, ženský kabátik
  Novší typ ženského kabátika nazývaného „vizitka“. Celkový pohľad zozadu na jednoduchý krátky čierny zamatový kabátik. Na chrbte je funkčne aj ozdobne stiahnutý v kolmých pozdĺžných líniách.

 6. Ženský kabátik zo Žibritova 002-01

   Pridať záložky  Ženský kabátik zo Žibritova 002-01

  ženský odev, ženský kabátik
  Novší typ ženského kabátika nazývaného „vizitka“. Celkový pohľad spredu na jednoduchý krátky čierny zamatový kabátik. Na hrudi je zdobený väčšími čiernymi "falošnými" gombíkmi, ktoré slúžia len na ozdobu, nie zapínanie. Predné diely sa na hrudi cez seba preložia, vzájomne prekryjú a vrchný sa na pleci a po dĺžke až ku s podnému okraju zapne na skryté háčiky alebo kovové patentky. Kabátik je podšitý jemným bielym súknom.

 7. Ženský kabátik zo Žibritova 001-03

   Pridať záložky  Ženský kabátik zo Žibritova 001-03

  ženský odev, ženský kabátik
  Novší typ ženského kabátika nazývaného „vizitka“. Detail zdobenia kabátika husto našitými čiernymi korálikmi doplnenými čiernou korálikovou a zelenou úzkou stužkou.

 8. Ženský kabátik zo Žibritova 001-02

   Pridať záložky  Ženský kabátik zo Žibritova 001-02

  ženský odev, ženský kabátik
  Novší typ ženského kabátika nazývaného „vizitka“. Celkový pohľad zozadu na čierny zamatový krátky kabátik. Spodný okraj kabátika tvoria pravidelné malé záhyby z látky. Celý je zdobený husto našitými čiernymi korálikmi v líniách vpredu popri zapínaní, okolo spodného okraja a na koncoch rukávov. Koráliky sú doplnené čiernou korálikovou a zelenou úzkou stužkou. Kabátik je podšitý jemným bielym súknom.

 9. Ženský kabátik zo Žibritova 001-01

   Pridať záložky  Ženský kabátik zo Žibritova 001-01

  ženský odev, ženský kabátik
  Novší typ ženského kabátika nazývaného „vizitka“. Celkový pohľad spredu na čierny zamatový krátky kabátik. Spodný okraj kabátika tvoria pravidelné malé záhyby z látky. Celý je zdobený husto našitými čiernymi korálikmi v líniách vpredu popri zapínaní, okolo spodného okraja a na koncoch rukávov. Koráliky sú doplnené čiernou korálikovou a zelenou úzkou stužkou. Kabátik je podšitý jemným bielym súknom.

 10. Odev mladuchy z Prenčova 004-04

   Pridať záložky  Odev mladuchy z Prenčova 004-04

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, ženský kabátik, šatka na hlavu
  Ženský sviatočný odev, tzv. "povojnová prenčovská ňevesta", zavinutá do čepca. Pohľad šikmo zozadu na hlavu a ramená. Žena má oblečenú brokátovú bledomodrobielu "kamizoľu" zdobenú čipkou, na krku cez "kamizoľu" visia dlhé "garaľe". Hlava je zavitá do bieleho saténového, farebne vyšívaného "ručňíčka", uviazaného na spôsob "čepčeka", ozdobeného drobnými "letačkami" a sklenenými drobnými gorálkami.