[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Obytný dom vo Veličnej 001-05

  pôdorys domu, zrubová konštrukcia, povala
  Obytný dom č. 123 zrubový, obytná časť okožovaná, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje z bočnej strany, a to do pitvora s čiernou kuchyňou. Obytný priestor je rozšírený o manzardu na povale, z ktorej je možné vyjsť na ochodzu. Zvyšok povaly slúži ako úložný priestor. K zadnej časti domu je pristavaný chliev. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Nápis na tráme a pôdorys manzardy.
  Obytný dom vo Veličnej 001-05
 2. Pridať záložky  Obytný dom vo Veličnej 001-04

  pôdorys domu, zrubová konštrukcia
  Obytný dom č. 123 zrubový, obytná časť okožovaná, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje z bočnej strany, a to do pitvora s čiernou kuchyňou. Obytný priestor je rozšírený o manzardu na povale, z ktorej je možné vyjsť na ochodzu. Zvyšok povaly slúži ako úložný priestor. K zadnej časti domu je pristavaný chliev. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Pôdorys prízemia.
  Obytný dom vo Veličnej 001-04
 3. Pridať záložky  Obytný dom vo Veličnej 001-03

  zrubová konštrukcia, strecha, povala, plot
  Obytný dom č. 123 zrubový, obytná časť okožovaná, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje z bočnej strany, a to do pitvora s čiernou kuchyňou. Obytný priestor je rozšírený o manzardu na povale, z ktorej je možné vyjsť na ochodzu. Zvyšok povaly slúži ako úložný priestor. K zadnej časti domu je pristavaný chliev. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom vo Veličnej 001-03
 4. Pridať záložky  Obytný dom vo Veličnej 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, brána, chliev
  Obytný dom č. 123 zrubový, obytná časť okožovaná, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje z bočnej strany, a to do pitvora s čiernou kuchyňou. Obytný priestor je rozšírený o manzardu na povale, z ktorej je možné vyjsť na ochodzu. Zvyšok povaly slúži ako úložný priestor. K zadnej časti domu je pristavaný chliev. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom vo Veličnej 001-02
 5. Pridať záložky  Obytný dom vo Veličnej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, brána
  Obytný dom č. 123 zrubový, obytná časť okožovaná, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje z bočnej strany, a to do pitvora s čiernou kuchyňou. Obytný priestor je rozšírený o manzardu na povale, z ktorej je možné vyjsť na ochodzu. Zvyšok povaly slúži ako úložný priestor. K zadnej časti domu je pristavaný chliev. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom vo Veličnej 001-01
 6. Pridať záložky  Pec v Hruštíne 001-01

  pec
  Pec s otvoreným ohniskom slúžiaca na varenie aj vyhrievanie priestoru. Variť sa môže dvomi spôsobmi - na otvorenom ohni na trojnožke "trnáci" alebo na "šparhete", pričom drevo potrebné na varenie sa prikladá do priestoru za dvierkami pod "šparhetom". Súčasťou pece je aj pekárna pec. Voľné plochy pece slúžia na sušenie vecí a na spanie.
  Pec v Hruštíne 001-01
 7. Pridať záložky  Obytný dvojdom v Riečnici 001-02

  pôdorys domu, zrubová konštrukcia
  Obytný dvojdom č. 95 dvojpriestorový so spoločným pitvorom, zrubový, strecha sedlová, štít s podlomenicou a bubníkom (kužeľovitá strieška) na oboch stranách, krytina šindľová. Najspodnejšie zruby domu sú podložené kameňmi, čím sa vyrovnáva terén. Pôdorys.
  Obytný dvojdom v Riečnici 001-02
 8. Pridať záložky  Obytný dvojdom v Riečnici 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, štít
  Obytný dvojdom č. 95 dvojpriestorový so spoločným pitvorom, zrubový, strecha sedlová, štít s podlomenicou a bubníkom (kužeľovitá strieška) na oboch stranách, krytina šindľová. Najspodnejšie zruby domu sú podložené kameňmi, čím sa vyrovnáva terén. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dvojdom v Riečnici 001-01
 9. Pridať záložky  Obytný dom v Rakovej 001-01

  plazová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, holubník, gánok
  Obytný dom č. 131 trojpriestorový, plazová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová, predĺžená na obe strany, doskový štít s podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik) zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. V štíte je umiestnený holubník. Podstrešie kryje malý gánok. Okná sú zasadené do plazov. Izba má na priečelí netradične len jedno okno. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Rakovej 001-01
 10. Pridať záložky  Obytný dvojdom v Novej Bystrici 001-04

  viacrodinný dom, pôdorys domu, zrubová konštrukcia
  Obytný dvojdom č. 439-440 so samostatnými vstupmi a oddelenými pitvormi, dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínom, doskový štít s podlomenicou zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. Pôdorys.
  Obytný dvojdom v Novej Bystrici 001-04