[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 1560  
Vaša požiadavka: Predmet (kľúč.slová) = "4 4 1 1 Historické podoby tradičného ženského odevu"
 1. Pridať záložky  Živôtik z Dolných Rykynčíc 003-03

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik
  Ženský živôtik "ľajbrík" z modrého brokátu vytkávaného metalickými niťami, lemovaný červenými stuhami, ktoré sú na chrbte ozdobne skladané, na hrudi zdobené prišitou flitrovou striebornou šnúrou, sklenenými korálikmi a fúkanými perličkami zo skla. Celkový pohľad zozadu.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 003-03
 2. Pridať záložky  Živôtik z Dolných Rykynčíc 003-02

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik, filigrán
  Ženský živôtik "ľajbrík" z modrého brokátu vytkávaného metalickými niťami, lemovaný červenými stuhami, ktoré sú na chrbte ozdobne skladané, na hrudi zdobené prišitou flitrovou striebornou šnúrou, sklenenými korálikmi a fúkanými perličkami zo skla. Detailný pohľad na zdobenie na hrudi a zapínanie jedným filigránovým gombíkom.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 003-02
 3. Pridať záložky  Živôtik z Dolných Rykynčíc 003-01

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik
  Ženský živôtik "ľajbrík" z modrého brokátu vytkávaného metalickými niťami, lemovaný červenými stuhami, ktoré sú na chrbte ozdobne skladané, na hrudi zdobené prišitou flitrovou striebornou šnúrou, sklenenými korálikmi a fúkanými perličkami zo skla. Celkový pohľad spredu.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 003-01
 4. Pridať záložky  Živôtik z Dolných Rykynčíc 002-02

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik
  Ženský živôtik "ľajbrík", tzv. "zlatohlav". Z bieleho brokátu vytkávaného metalickými niťami, lemovaný červenými stuhami, ktoré sú na chrbte ozdobne skladané, na hrudi zdobené prišitou kupovanou striebornou čipkovanou stuhou, flitrami a sklenenými fúkanými korálikmi. Celkový pohľad zozadu.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 002-02
 5. Pridať záložky  Živôtik z Dolných Rykynčíc 002-01

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik
  Ženský živôtik "ľajbrík", tzv. "zlatohlav". Z bieleho brokátu vytkávaného metalickými niťami, lemovaný červenými stuhami, ktoré sú na chrbte ozdobne skladané, na hrudi zdobené prišitou kupovanou striebornou čipkovanou stuhou, flitrami a sklenenými fúkanými korálikmi. Celkový pohľad spredu.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 002-01
 6. Pridať záložky  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-03

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik
  Ženský živôtik "ľajbrík" z brokátu, podšitý, lemovaný modrými stuhami, so zapínaním na dva filigránové gombíky, ostatné dierky už len ozdobne naznačené. Celkový pohľad zozadu.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-03
 7. Pridať záložky  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-02

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik, filigrán
  Ženský živôtik "ľajbrík" z brokátu, podšitý, lemovaný modrými stuhami, so zapínaním na dva filigránové gombíky, ostatné dierky už len ozdobne naznačené. Detailný pohľad na zapínanie.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-02
 8. Pridať záložky  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-01

  sviatočný odev, ženský odev, živôtik, filigrán
  Ženský živôtik "ľajbrík" z brokátu, podšitý, lemovaný modrými stuhami, so zapínaním na dva filigránové gombíky, ostatné dierky už len ozdobne naznačené. Celkový pohľad spredu.
  Živôtik z Dolných Rykynčíc 001-01
 9. Pridať záložky  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 004-04

  sviatočný odev, ženský odev, ženský kabátik
  Krátky tenký čierny zamatový kabátik strihaný v páse so šósmi okolo drieku nazývaný "lipiťinka". Na manžetách, prednom zapínaní a okolo pása aplikácie a riasenie z hnedého brokátu. Detailný pohľad na zdobenie na drieku.
  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 004-04
 10. Pridať záložky  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 004-03

  sviatočný odev, ženský odev, ženský kabátik
  Krátky tenký čierny zamatový kabátik strihaný v páse so šósmi okolo drieku nazývaný "lipiťinka". Na manžetách, prednom zapínaní a okolo pása aplikácie a riasenie z hnedého brokátu. Celkový pohľad zozadu.
  Ženský kabátik z Dolných Rykynčíc 004-03