Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 386  
Vaša požiadavka: Predmet (kľúč.slová) = "6 6 3 Bábkové divadlo"
 1. Pridať záložky   Šopka z Topoľovky 001-01

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari, koledovanie, koleda, obchôdzky, hra o Herodesovi
  Drevená scéna, ktorá slúži na predvádzanie vianočnej betlehemskej bábkohry s lokálnym pomenovaním "šopka". Scénu predstavuje betlehemská maštaľ, ktorá má dve veže a jednotlivé bábky sa v nej pohybujú v drážke podlahy. Maštaľ je upevnená na štyroch kovových nohách, vo vnútri sa nachádza lampa, ktorá zabezpečuje osvetlenie scény. Celková šírka scény je 105,5 cm, výška je 50 cm (s nohami 90 cm) a hĺbka 31 cm. Šírka samotných postranných veží je 23 cm. Celkový pohľad na scénu spredu, okolo ktorej sa nachádzajú koledníci. Na fotografii sú zľava: Peter Meričko (prvý maršál), Jakub Ginda (kráľ Herodes), Pavol Hivko (pomocník bábkara) a Branislav Kušnír (druhý maršál).
  Šopka z Topoľovky 001-01
 2. Pridať záložky   Šopka z Topoľovky 001-03

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari, koledovanie, koleda, obchôdzky, hra o Herodesovi
  Drevená scéna, ktorá slúži na predvádzanie vianočnej betlehemskej bábkohry s lokálnym pomenovaním "šopka". Scénu predstavuje betlehemská maštaľ, ktorá má dve veže a jednotlivé bábky sa v nej pohybujú v drážke podlahy. Maštaľ je upevnená na štyroch kovových nohách, vo vnútri sa nachádza lampa, ktorá zabezpečuje osvetlenie scény. Celková šírka scény je 105,5 cm, výška je 50 cm (s nohami 90 cm) a hĺbka 31 cm. Šírka samotných postranných veží je 23 cm. Pohľad na zadnú stranu scény a prácu bábkara s jeho pomocníkom. Pomocník podáva bábkarovi nasledujúcu dvojicu bábok, ktoré pôjdu na scénu. Na fotografii sú zľava: Gabriel Hivko (bábkar) a Pavol Hivko (pomocník bábkara).
  Šopka z Topoľovky 001-03
 3. Pridať záložky   Šopka z Topoľovky 001-04

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari, koledovanie, koleda, obchôdzky, hra o Herodesovi
  Drevená scéna, ktorá slúži na predvádzanie vianočnej betlehemskej bábkohry s lokálnym pomenovaním "šopka". Scénu predstavuje betlehemská maštaľ, ktorá má dve veže a jednotlivé bábky sa v nej pohybujú v drážke podlahy. Maštaľ je upevnená na štyroch kovových nohách, vo vnútri sa nachádza lampa, ktorá zabezpečuje osvetlenie scény. Celková šírka scény je 105,5 cm, výška je 50 cm (s nohami 90 cm) a hĺbka 31 cm. Šírka samotných postranných veží je 23 cm. Pohľad na zadnú stranu scény a prácu bábkara s jeho pomocníkom. Bábkar vedie dvojicu bábok drážkou v podlahe a dianie na scéne kontroluje cez úzky priezor na zadnej stene. Pomocník má pripravenú nasledujúcu dvojicu bábok, ktoré pôjdu na scénu. Na fotografii sú zľava: Gabriel Hivko (bábkar) a Pavol Hivko (pomocník bábkara).
  Šopka z Topoľovky 001-04
 4. Pridať záložky   Don Šajn alebo Nezdarný syn

  bábkové divadlo, ľudoví bábkari, bábka
  Bábkové divadlo, hra Don Šajn alebo Nezdarný syn, v podaní Tradičného bábkového divadla Antona Anderleho. Bábky vedie a oživuje Anton Anderle, na heligónke a gajdách sprevádza Ján Palovič. Záznam z predstavenia, s úvodným slovom, v závere ukážka niekoľkých čísel z predstavenia Najmenší cirkus sveta a dohra nazývaná aj "Šlusnumer".
 5. Pridať záložky   Bábka od Františka Ilčíka 006-02

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Vrchná časť odevu (halena a plášť) je zhotovená zo zamatu a ozdobená továrensky vyrábanými stuhami a bižutériou (brošňa, reťaz okolo krku). Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 63,5 cm. Tento typ postavy účinkoval v hrách v úlohách šľachtica, zemana, resp. "vicišpána". Celkový pohľad na bábku s vodiacim drôtom, niťami a vahadlom.
  Bábka od Františka Ilčíka 006-02
 6. Pridať záložky   Bábka od Františka Ilčíka 006-03

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Vrchná časť odevu (halena a plášť) je zhotovená zo zamatu a ozdobená továrensky vyrábanými stuhami a bižutériou (brošňa, reťaz okolo krku). Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 63,5 cm. Tento typ postavy účinkoval v hrách v úlohách šľachtica, zemana, resp. "vicišpána". Celkový pohľad na bábku bez vodiacieho drôtu a vahadla.
  Bábka od Františka Ilčíka 006-03
 7. Pridať záložky   Bábka od Františka Ilčíka 006-04

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Vrchná časť odevu (halena a plášť) je zhotovená zo zamatu a ozdobená továrensky vyrábanými stuhami a bižutériou (brošňa, reťaz okolo krku). Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 63,5 cm. Tento typ postavy účinkoval v hrách v úlohách šľachtica, zemana, resp. "vicišpána". Pohľad zozadu zboku.
  Bábka od Františka Ilčíka 006-04
 8. Pridať záložky   Bábka od Františka Ilčíka 006-05

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Vrchná časť odevu (halena a plášť) je zhotovená zo zamatu a ozdobená továrensky vyrábanými stuhami a bižutériou (brošňa, reťaz okolo krku). Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 63,5 cm. Tento typ postavy účinkoval v hrách v úlohách šľachtica, zemana, resp. "vicišpána". Pohľad na vrchnú časť bábky.
  Bábka od Františka Ilčíka 006-05
 9. Pridať záložky   Bábka od Františka Ilčíka 006-06

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Vrchná časť odevu (halena a plášť) je zhotovená zo zamatu a ozdobená továrensky vyrábanými stuhami a bižutériou (brošňa, reťaz okolo krku). Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 63,5 cm. Tento typ postavy účinkoval v hrách v úlohách šľachtica, zemana, resp. "vicišpána". Detail ruky.
  Bábka od Františka Ilčíka 006-06
 10. Pridať záložky   Bábka od Františka Ilčíka 006-07

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Vrchná časť odevu (halena a plášť) je zhotovená zo zamatu a ozdobená továrensky vyrábanými stuhami a bižutériou (brošňa, reťaz okolo krku). Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 63,5 cm. Tento typ postavy účinkoval v hrách v úlohách šľachtica, zemana, resp. "vicišpána". Pohľad na prasklinu na zadnej časti hlavy bábky.
  Bábka od Františka Ilčíka 006-07

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.