Výsledky vyhľadávania

 1. Bábka od Františka Ilčíka 010-06

   Pridať záložky  Bábka od Františka Ilčíka 010-06

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Vrchná časť odevu (plášť) je zhotovená zo zamatu ozdobená továrensky vyrábanými strapcami. Spodná časť odevu (kabátik a nohavice) je z menčestru, ozdobená továrensky vyrábanými stuhami. Cez kožený opasok je prehodený pás z filcu do ktorého je vložená pošva s mečom z mosadzného a hliníkového plechu. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 64,5 cm. Tento typ postavy účinkoval v hrách v role drába, šľachtica alebo rytiera. Detail vahadla.

 2. Bábka od Františka Ilčíka 010-05

   Pridať záložky  Bábka od Františka Ilčíka 010-05

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Vrchná časť odevu (plášť) je zhotovená zo zamatu ozdobená továrensky vyrábanými strapcami. Spodná časť odevu (kabátik a nohavice) je z menčestru, ozdobená továrensky vyrábanými stuhami. Cez kožený opasok je prehodený pás z filcu do ktorého je vložená pošva s mečom z mosadzného a hliníkového plechu. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 64,5 cm. Tento typ postavy účinkoval v hrách v role drába, šľachtica alebo rytiera. Pohľad šikmo spredu na vrchnú časť a hlavu bábky.

 3. Bábka od Františka Ilčíka 010-04

   Pridať záložky  Bábka od Františka Ilčíka 010-04

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Vrchná časť odevu (plášť) je zhotovená zo zamatu ozdobená továrensky vyrábanými strapcami. Spodná časť odevu (kabátik a nohavice) je z menčestru, ozdobená továrensky vyrábanými stuhami. Cez kožený opasok je prehodený pás z filcu do ktorého je vložená pošva s mečom z mosadzného a hliníkového plechu. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 64,5 cm. Tento typ postavy účinkoval v hrách v role drába, šľachtica alebo rytiera. Pohľad zozadu na bábku bez vodiacieho drôtu a vahadla.

 4. Bábka od Františka Ilčíka 010-03

   Pridať záložky  Bábka od Františka Ilčíka 010-03

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Vrchná časť odevu (plášť) je zhotovená zo zamatu ozdobená továrensky vyrábanými strapcami. Spodná časť odevu (kabátik a nohavice) je z menčestru, ozdobená továrensky vyrábanými stuhami. Cez kožený opasok je prehodený pás z filcu do ktorého je vložená pošva s mečom z mosadzného a hliníkového plechu. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 64,5 cm. Tento typ postavy účinkoval v hrách v role drába, šľachtica alebo rytiera. Celkový pohľad na bábku bez vodiacieho drôtu a vahadla.

 5. Bábka od Františka Ilčíka 010-02

   Pridať záložky  Bábka od Františka Ilčíka 010-02

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Vrchná časť odevu (plášť) je zhotovená zo zamatu ozdobená továrensky vyrábanými strapcami. Spodná časť odevu (kabátik a nohavice) je z menčestru, ozdobená továrensky vyrábanými stuhami. Cez kožený opasok je prehodený pás z filcu do ktorého je vložená pošva s mečom z mosadzného a hliníkového plechu. Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 64,5 cm. Tento typ postavy účinkoval v hrách v role drába, šľachtica alebo rytiera. Celkový pohľad na bábku s vodiacim drôtom, niťami a vahadlom.

 6. Bábka od Františka Ilčíka 009-09

   Pridať záložky  Bábka od Františka Ilčíka 009-09

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Odev bábky je zhotovený z ľanového plátna, ozdobený továrensky vyšívanou stuhou. Okolo pása má štylizovaný opasok z kože ozdobený mosadznými plieškami. Na hlave má plstený klobúk so širokou strieškou a na nohách imitáciu kožených krpcov (ručne šitých, zhotovených z tenkej hnedej kože, ktorá je stiahnutá a fixovaná tmavými textilnými šnúrkami od topánok). Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 59,5 cm. Ide o typ postavy z ľudového prostredia (zbojník), ktorá účinkovala v repertoári tradičných kočovných bábkarov najmä v hre Jánošík. Detail poškodenia ľavej ruky.

 7. Bábka od Františka Ilčíka 009-08

   Pridať záložky  Bábka od Františka Ilčíka 009-08

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Odev bábky je zhotovený z ľanového plátna, ozdobený továrensky vyšívanou stuhou. Okolo pása má štylizovaný opasok z kože ozdobený mosadznými plieškami. Na hlave má plstený klobúk so širokou strieškou a na nohách imitáciu kožených krpcov (ručne šitých, zhotovených z tenkej hnedej kože, ktorá je stiahnutá a fixovaná tmavými textilnými šnúrkami od topánok). Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 59,5 cm. Ide o typ postavy z ľudového prostredia (zbojník), ktorá účinkovala v repertoári tradičných kočovných bábkarov najmä v hre Jánošík. Detail poškodenia pravej ruky.

 8. Bábka od Františka Ilčíka 009-07

   Pridať záložky  Bábka od Františka Ilčíka 009-07

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Odev bábky je zhotovený z ľanového plátna, ozdobený továrensky vyšívanou stuhou. Okolo pása má štylizovaný opasok z kože ozdobený mosadznými plieškami. Na hlave má plstený klobúk so širokou strieškou a na nohách imitáciu kožených krpcov (ručne šitých, zhotovených z tenkej hnedej kože, ktorá je stiahnutá a fixovaná tmavými textilnými šnúrkami od topánok). Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 59,5 cm. Ide o typ postavy z ľudového prostredia (zbojník), ktorá účinkovala v repertoári tradičných kočovných bábkarov najmä v hre Jánošík. Pohľad zhora.

 9. Bábka od Františka Ilčíka 009-06

   Pridať záložky  Bábka od Františka Ilčíka 009-06

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Odev bábky je zhotovený z ľanového plátna, ozdobený továrensky vyšívanou stuhou. Okolo pása má štylizovaný opasok z kože ozdobený mosadznými plieškami. Na hlave má plstený klobúk so širokou strieškou a na nohách imitáciu kožených krpcov (ručne šitých, zhotovených z tenkej hnedej kože, ktorá je stiahnutá a fixovaná tmavými textilnými šnúrkami od topánok). Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 59,5 cm. Ide o typ postavy z ľudového prostredia (zbojník), ktorá účinkovala v repertoári tradičných kočovných bábkarov najmä v hre Jánošík. Detail nôh - krpcov.

 10. Bábka od Františka Ilčíka 009-05

   Pridať záložky  Bábka od Františka Ilčíka 009-05

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari
  Tradičná bábka (marioneta) zavesená na oceľovom drôte, ovládateľná pomocou nití. Odev bábky je zhotovený z ľanového plátna, ozdobený továrensky vyšívanou stuhou. Okolo pása má štylizovaný opasok z kože ozdobený mosadznými plieškami. Na hlave má plstený klobúk so širokou strieškou a na nohách imitáciu kožených krpcov (ručne šitých, zhotovených z tenkej hnedej kože, ktorá je stiahnutá a fixovaná tmavými textilnými šnúrkami od topánok). Výška bábky bez vodiaceho drôtu je 59,5 cm. Ide o typ postavy z ľudového prostredia (zbojník), ktorá účinkovala v repertoári tradičných kočovných bábkarov najmä v hre Jánošík. Pohľad na vrchnú časť postavy a hlavu bábky bez pokrývky hlavy.