Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Detská zástera z Krakovian 001-05

  sviatočný odev, detský odev, dievocký odev, zástera
  Detská čierna zástera z "glótu" (hustá hladká tkanina) zdobená výšivkou zvanou "haluze" (výšivka bielou farbou) a "trokovaním" (kombinácia farieb červenej, žltej a bielej pod "haluzami"). Nosili ju k sukni zvanej "šifónka" dievčatá vo veku od 8-10 rokov. Pohľad na roh zástery a okraj s paličkovanou čipkou zelenej farby, ktorá na niektorých miestach stráca svoju pôvodnú farbu. Čipka je našitá na oranžovej hadovke. V strednej časti je zástera zahnutá a prešitá za účelom skrátenia jej dĺžky.
  Detská zástera z Krakovian 001-05
 2. Pridať záložky  Detská zástera z Krakovian 001-04

  sviatočný odev, detský odev, dievocký odev, zástera
  Detská čierna zástera z "glótu" (hustá hladká tkanina) zdobená výšivkou zvanou "haluze" (výšivka bielou farbou) a "trokovaním" (kombinácia farieb červenej, žltej a bielej pod "haluzami"). Nosili ju k sukni zvanej "šifónka" dievčatá vo veku od 8-10 rokov. Pohľad na "trokovanie" na boku zástery.
  Detská zástera z Krakovian 001-04
 3. Pridať záložky  Detská zástera z Krakovian 001-03

  sviatočný odev, detský odev, dievocký odev, zástera
  Detská čierna zástera z "glótu" (hustá hladká tkanina) zdobená výšivkou zvanou "haluze" (výšivka bielou farbou) a "trokovaním" (kombinácia farieb červenej, žltej a bielej pod "haluzami"). Nosili ju k sukni zvanej "šifónka" dievčatá vo veku od 8-10 rokov. Pohľad na spodný okraj zástery s našitou paličkovanou čipkou pôvodne zelenej farby, ktorá je prišitá na oranžovú hadovku.
  Detská zástera z Krakovian 001-03
 4. Pridať záložky  Detská zástera z Krakovian 001-02

  sviatočný odev, detský odev, dievocký odev, zástera
  Detská čierna zástera z "glótu" (hustá hladká tkanina) zdobená výšivkou zvanou "haluze" (výšivka bielou farbou) a "trokovaním" (kombinácia farieb červenej, žltej a bielej pod "haluzami"). Nosili ju k sukni zvanej "šifónka" dievčatá vo veku od 8-10 rokov. Na spodnom okraji a bokoch zástere je našitá paličkovaná čipka zelenej farby, ktorá v niektorých častiach stráca svoju pôvodnú farbu. Čipka je prišitá na oranžovú hadovku. Celkový pohľad zozadu.
  Detská zástera z Krakovian 001-02
 5. Pridať záložky  Detská zástera z Krakovian 001-01

  sviatočný odev, detský odev, dievocký odev, zástera
  Detská čierna zástera z "glótu" (hustá hladká tkanina) zdobená výšivkou zvanou "haluze" (výšivka bielou farbou) a "trokovaním" (kombinácia farieb červenej, žltej a bielej pod "haluzami"). Nosili ju k sukni zvanej "šifónka" dievčatá vo veku od 8-10 rokov. Na spodnom okraji zástere je našitá paličkovaná čipka zelenej farby, ktorá v prednej časti stráca svoju pôvodnú farbu. Čipka je prišitá na oranžovú hadovku. Jednofarebné "trokovanie" sa vyskytuje aj v oblasti bokov. Celkový pohľad spredu.
  Detská zástera z Krakovian 001-01
 6. Pridať záložky  Detský kabátik z Krakovian 001-06

  sviatočný odev, detský odev, dievocký odev, ženský kabátik
  Čierna "kacabajka" z bavlnenej látky, ktorá sa od pása rozširuje a siaha niže pása. Na zadnom dieli sú v páse tri záhyby ozdobené dvomi gombičkami, ktoré korešpondujú s gombičkami vpredu (gombičky mohli byť rôznej kvality a materiálu). Kabátik je bez límca a fazónky. V predu má dva našívané vačky. Zapínanie na gombíky siaha iba po pás. Kacabajka je zdobená "štikerajmi" (našitou čipkou), ktoré majú základ čiernu farbu a dozdobené sú prevažne žltou a hnedou farbou. "Štikerajom" je zdobená predná časť, spodný okraj, manžety a vačky. Bližší pohľad na manžetu na rukáve.
  Detský kabátik z Krakovian 001-06
 7. Pridať záložky  Detský kabátik z Krakovian 001-05

  sviatočný odev, detský odev, dievocký odev, ženský kabátik
  Čierna "kacabajka" z bavlnenej látky, ktorá sa od pása rozširuje a siaha niže pása. Na zadnom dieli sú v páse tri záhyby ozdobené dvomi gombičkami, ktoré korešpondujú s gombičkami vpredu (gombičky mohli byť rôznej kvality a materiálu). Kabátik je bez límca a fazónky. V predu má dva našívané vačky. Zapínanie na gombíky siaha iba po pás. Kacabajka je zdobená "štikerajmi" (našitou čipkou), ktoré majú základ čiernu farbu a dozdobené sú prevažne žltou a hnedou farbou. "Štikerajom" je zdobená predná časť, spodný okraj, manžety a vačky. Bližší pohľad na "štikerajku" pri dierkach na gombíky.
  Detský kabátik z Krakovian 001-05
 8. Pridať záložky  Detský kabátik z Krakovian 001-04

  sviatočný odev, detský odev, dievocký odev, ženský kabátik
  Čierna "kacabajka" z bavlnenej látky, ktorá sa od pása rozširuje a siaha niže pása. Na zadnom dieli sú v páse tri záhyby ozdobené dvomi gombičkami, ktoré korešpondujú s gombičkami vpredu (gombičky mohli byť rôznej kvality a materiálu). Kabátik je bez límca a fazónky. V predu má dva našívané vačky. Zapínanie na gombíky siaha iba po pás. Kacabajka je zdobená "štikerajmi" (našitou čipkou), ktoré majú základ čiernu farbu a dozdobené sú prevažne žltou a hnedou farbou. "Štikerajom" je zdobená predná časť, spodný okraj, manžety a vačky. Bližší pohľad na vačok a zdobenie.
  Detský kabátik z Krakovian 001-04
 9. Pridať záložky  Detský kabátik z Krakovian 001-03

  sviatočný odev, detský odev, dievocký odev, ženský kabátik
  Čierna "kacabajka" z bavlnenej látky, ktorá sa od pása rozširuje a siaha niže pása. Na zadnom dieli sú v páse tri záhyby ozdobené dvomi gombičkami, ktoré korešpondujú s gombičkami vpredu (gombičky mohli byť rôznej kvality a materiálu). Kabátik je bez límca a fazónky. V predu má dva našívané vačky. Zapínanie na gombíky siaha iba po pás. Kacabajka je zdobená "štikerajmi" (našitou čipkou), ktoré majú základ čiernu farbu a dozdobené sú prevažne žltou a hnedou farbou. "Štikerajom" je zdobená predná časť, spodný okraj, manžety a vačky. Bližší pohľad na spodný okraj v zadnej časti kabátika.
  Detský kabátik z Krakovian 001-03
 10. Pridať záložky  Detský kabátik z Krakovian 001-02

  sviatočný odev, detský odev, dievocký odev, ženský kabátik
  Čierna "kacabajka" z bavlnenej látky, ktorá sa od pása rozširuje a siaha niže pása. Na zadnom dieli sú v páse tri záhyby ozdobené dvomi gombičkami, ktoré korešpondujú s gombičkami vpredu (gombičky mohli byť rôznej kvality a materiálu). Kabátik je bez límca a fazónky. V predu má dva našívané vačky. Zapínanie na gombíky siaha iba po pás. Kacabajka je zdobená "štikerajmi" (našitou čipkou), ktoré majú základ čiernu farbu a dozdobené sú prevažne žltou a hnedou farbou. "Štikerajom" je zdobená predná časť, spodný okraj, manžety a vačky. Celkový pohľad zozadu.
  Detský kabátik z Krakovian 001-02