[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Mužský kožuch z Krakovian 001-08

  sviatočný odev, mužský odev, kožuch, kožušníctvo, irchárstvo
  Zimný kožuch zvaný "belák". Je vyrobený z nefarbenej ovčej kožušiny, vo vnútri s dlhou srsťou. Okraje kožucha, rukávov a límca lemuje široký pás krátkej bielej kožušiny. Kožuch je bohato zdobený červenou irchou a farebnou hodvábnou výšivkou pozdĺž zapínania, na okrajoch rukávov, ale hlavne na chrbte. Vpredu sa zapína na tri gombíky. Mužský kožuch siahal nad kolená.
 2. Pridať záložky  Mužský kožuch z Krakovian 001-07

  sviatočný odev, mužský odev, kožuch, kožušníctvo, irchárstvo
  Zimný kožuch zvaný "belák". Je vyrobený z nefarbenej ovčej kožušiny, vo vnútri s dlhou srsťou. Okraje kožucha, rukávov a límca lemuje široký pás krátkej bielej kožušiny. Kožuch je bohato zdobený červenou irchou a farebnou hodvábnou výšivkou pozdĺž zapínania, na okrajoch rukávov, ale hlavne na chrbte. Vpredu sa zapína na tri gombíky. Mužský kožuch siahal nad kolená. Bližší pohľad na hodvábne vyšívanie a červené aplikácie z irchy na chrbte kožucha.
  Mužský kožuch z Krakovian 001-07
 3. Pridať záložky  Mužský kožuch z Krakovian 001-06

  sviatočný odev, mužský odev, kožuch, kožušníctvo, irchárstvo
  Zimný kožuch zvaný "belák". Je vyrobený z nefarbenej ovčej kožušiny, vo vnútri s dlhou srsťou. Okraje kožucha, rukávov a límca lemuje široký pás krátkej bielej kožušiny. Kožuch je bohato zdobený červenou irchou a farebnou hodvábnou výšivkou pozdĺž zapínania, na okrajoch rukávov, ale hlavne na chrbte. Vpredu sa zapína na tri gombíky. Mužský kožuch siahal nad kolená. Bližší pohľad na zdobenie na chrbte kožucha.
  Mužský kožuch z Krakovian 001-06
 4. Pridať záložky  Mužský kožuch z Krakovian 001-05

  sviatočný odev, mužský odev, kožuch, kožušníctvo, irchárstvo
  Zimný kožuch zvaný "belák". Je vyrobený z nefarbenej ovčej kožušiny, vo vnútri s dlhou srsťou. Okraje kožucha, rukávov a límca lemuje široký pás krátkej bielej kožušiny. Kožuch je bohato zdobený červenou irchou a farebnou hodvábnou výšivkou pozdĺž zapínania, na okrajoch rukávov, ale hlavne na chrbte. Vpredu sa zapína na tri gombíky. Mužský kožuch siahal nad kolená. Bližší pohľad na zdobenie irchou na rukáve.
  Mužský kožuch z Krakovian 001-05
 5. Pridať záložky  Mužský kožuch z Krakovian 001-04

  sviatočný odev, mužský odev, kožuch, kožušníctvo, irchárstvo
  Zimný kožuch zvaný "belák". Je vyrobený z nefarbenej ovčej kožušiny, vo vnútri s dlhou srsťou. Okraje kožucha, rukávov a límca lemuje široký pás krátkej bielej kožušiny. Kožuch je bohato zdobený červenou irchou a farebnou hodvábnou výšivkou pozdĺž zapínania, na okrajoch rukávov, ale hlavne na chrbte. Vpredu sa zapína na tri gombíky. Mužský kožuch siahal nad kolená. Bližší pohľad na tri drevené gombíky vpredu.
  Mužský kožuch z Krakovian 001-04
 6. Pridať záložky  Mužský kožuch z Krakovian 001-03

  sviatočný odev, mužský odev, kožuch, kožušníctvo, irchárstvo
  Zimný kožuch zvaný "belák". Je vyrobený z nefarbenej ovčej kožušiny, vo vnútri s dlhou srsťou. Okraje kožucha, rukávov a límca lemuje široký pás krátkej bielej kožušiny. Kožuch je bohato zdobený červenou irchou a farebnou hodvábnou výšivkou pozdĺž zapínania, na okrajoch rukávov, ale hlavne na chrbte. Vpredu sa zapína na tri gombíky. Mužský kožuch siahal nad kolená. Bližší pohľad na zapínanie vpredu. Slučky na gombíky sú vyrobené z červenej kože.
  Mužský kožuch z Krakovian 001-03
 7. Pridať záložky  Mužský kožuch z Krakovian 001-02

  sviatočný odev, mužský odev, kožuch, kožušníctvo, irchárstvo
  Zimný kožuch zvaný "belák". Je vyrobený z nefarbenej ovčej kožušiny, vo vnútri s dlhou srsťou. Okraje kožucha, rukávov a límca lemuje široký pás krátkej bielej kožušiny. Kožuch je bohato zdobený červenou irchou a farebnou hodvábnou výšivkou pozdĺž zapínania, na okrajoch rukávov, ale hlavne na chrbte. Vpredu sa zapína na tri gombíky. Mužský kožuch siahal nad kolená. Celkový pohľad zozadu.
  Mužský kožuch z Krakovian 001-02
 8. Pridať záložky  Mužský kožuch z Krakovian 001-01

  sviatočný odev, mužský odev, kožuch, kožušníctvo, irchárstvo
  Zimný kožuch zvaný "belák". Je vyrobený z nefarbenej ovčej kožušiny, vo vnútri s dlhou srsťou. Okraje kožucha, rukávov a límca lemuje široký pás krátkej bielej kožušiny. Kožuch je bohato zdobený červenou irchou a farebnou hodvábnou výšivkou pozdĺž zapínania, na okrajoch rukávov, ale hlavne na chrbte. Vpredu sa zapína na tri gombíky. Mužský kožuch siahal nad kolená. Celkový pohľad spredu.
  Mužský kožuch z Krakovian 001-01
 9. Pridať záložky  Ženský kožuch z Krakovian 001-09

  sviatočný odev, ženský odev, kožuch, kožušníctvo, irchárstvo
  Zimný kožuch zvaný "belák". Je vyrobený z nefarbenej ovčej kožušiny, zvnútra s dlhou srsťou. Od pása dolu sa rozširuje do zvona. Okraje rukávov a límec lemuje široký pás bielej kožušiny. Kožuch je bohato zdobený červenou irchou a farebnou hodvábnou výšivkou pozdĺž zapínania a na okrajoch rukávov, ale hlavne na chrbte. Siaha až pod kolená a nosil sa tak, že predné cípy kožucha sa vypínali vzadu na páse a odokrývali prednú zásteru. Vypnuté cípy nazývali krídlami a vzadu na chrbáte boli prišité 2 bombičky, na ktoré sa vypínali. Celý kožuch sa zapínal vpredu na tri gombíky.
 10. Pridať záložky  Ženský kožuch z Krakovian 001-08

  sviatočný odev, ženský odev, kožuch, kožušníctvo, irchárstvo
  Zimný kožuch zvaný "belák". Je vyrobený z nefarbenej ovčej kožušiny, zvnútra s dlhou srsťou. Od pása dolu sa rozširuje do zvona. Okraje rukávov a límec lemuje široký pás bielej kožušiny. Kožuch je bohato zdobený červenou irchou a farebnou hodvábnou výšivkou pozdĺž zapínania a na okrajoch rukávov, ale hlavne na chrbte. Siaha až pod kolená a nosil sa tak, že predné cípy kožucha sa vypínali vzadu na páse a odokrývali prednú zásteru. Vypnuté cípy nazývali krídlami a vzadu na chrbáte boli prišité 2 bombičky, na ktoré sa vypínali. Celý kožuch sa zapínal vpredu na tri gombíky. Bližší pohľad na výzdobu na chrbte - rastlinné ornamenty z aplikácií prevažne červenej irchy doplnené vyšívaním červeným, ružovým, oranžovým a zeleným hodvábom.
  Ženský kožuch z Krakovian 001-08