Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 4  
Vaša požiadavka: Predmet (kľúč.slová) = "kopytcia"
 1. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev zo Slatinských Lazov 003-01

  ženský odev, rubáš, rukávce, živôtik, sukňa, zástera, šatka na hlavu, vreckovka, výšivka krivou ihlou, kopytcia
  Sviatočný odev starších vydatých žien. Obe ženy majú oblečený červený rubáš "stánku" s vytkávaným bielym kvetinovým motívom. Žena vľavo má biele plátenné rukávce "opľecká" zdobené tkaním a brokátový živôtik. Žena napravo má rukávce vyšívané krivou ihlou a na nich oblečený čierny zamatový vyšívaný živôtik. Čierne glotové sukne so široko skladanými zásterami zdobia na spodnom okraji pásy kvetov vyšívané krivou ihlou. Uviazané ich majú okolo pása širokou vyšívanou stuhou, vpredu zaviazanou na mašľu. Na pravom boku za pásom majú prichytenú bielu vyšívanú vreckovku s háčkovaným okrajom. Okolo krku majú uviazané úzke stuhy so strapcami ozdobenými korálikmi. Na hlave majú uviazané čierne šatky s drobnou farebnou výšivkou krivou ihlou, žena naľavo má šatku aj so strapcami. Na nohách majú obe ženy obuté kopytcia pletené na piatich ihlách.
  Ženský sviatočný odev zo Slatinských Lazov 003-01
 2. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev z Čičmian 001-01

  mužský odev, sviatočný odev, nohavice, mužská košeľa, halena, opasok, papuče, kopytcia, valaška
  Muž má oblečenú plátennú košeľu a súkenné nohavice. Okolo pása má zapnutý široký kožený opasok, za ktorým má uloženú pištoľ. Cez plece má prehodenú súkennú halenu zvanú "huňa". Na hlave má klobúk, obuté má kopytcia a papuče. Opiera sa o valašku.
  Mužský sviatočný odev z Čičmian 001-01
 3. Pridať záložky   Mužský sviatočný odev z Čičmian 002-01

  mužský odev, sviatočný odev, nohavice, mužská košeľa, halena, opasok, papuče, kopytcia, valaška
  Muž má oblečenú plátennú košeľu so stojatým golierom a súkenné nohavice. Okolo pása má zapnutý široký kožený opasok. Cez plece má prehodenú súkennú halenu zvanú "huňa". Na hlave má klobúk, obuté má kopytcia a papuče. V ruke drží valašku.
  Mužský sviatočný odev z Čičmian 002-01
 4. Pridať záložky   Ľudová hudba z Marikovej

  muzika, basa, husle, mužský odev, sviatočný odev, nohavice, mužská košeľa, halena, opasok, kopytcia, klobúk
  Skupina muzikantov s hudobnými nástrojmi - basou a huslami. Základ ich odevu tvorí vyšívaná plátenná košeľa a nohavice. Odev niektorých z nich dopĺňa zapnutý kožený opasok okolo pása, kabanica zvaná "huňa", kopytcia na nohách a klobúk na hlave. Druhý muzikant sprava má za opaskom uloženú pištoľ.
  Ľudová hudba z Marikovej

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.