Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-10

  mládenecký odev, sviatočný odev, mužská košeľa, výšivka plochým stehom, tkanie
  Pohľad na prišitú manžetu vyšívanú "na plno" (plochým stehom), ktorá spevňuje rukáv košele. Výšivke dominuje žltooranžová, takzvaná "sirková" farba doplnená červenou a bielou. Manžeta je zakončená tkanicou a previazaná stuhou.
  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-10
 2. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-09

  mládenecký odev, sviatočný odev, mužská košeľa, výšivka plochým stehom, dierková výšivka, mriežka, paličkovaná čipka
  Pohľad na zdobenie rukáva košele výšivkou "na plno" (plochou výšivkou), "na dzierki" (dierkovou výšivkou), mriežkou a paličkovanou čipkou. Výšivke dominuje žltooranžová, takzvaná "sirková" farba doplnená bielou.
  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-09
 3. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-08

  mládenecký odev, sviatočný odev, mužská košeľa, výšivka plochým stehom
  Pohľad na "obojok" (golier košele) zdobený výšivkou "na plno" a "pred ihlu", teda plochým a retiazkovým stehom. Výšivke dominuje žltooranžová, takzvaná "sirková" farba, doplnená červenou a bielou. "Obojok" je spojený štyrmi prišitými stuhami, ktoré sú uviazané do mašieľ.
  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-08
 4. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-07

  mládenecký odev, sviatočný odev, lajblík, mužská košeľa, výšivka
  Pohľad na biele stuhy prišité k "obojku" (golieru košele) uviazané do mašieľ.
  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-07
 5. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-06

  mládenecký odev, sviatočný odev, lajblík, výšivka, gombík
  Pohľad na zdobenie prednej časti modrého hodvábneho lajblíka. Lajblík je zdobený "trokuvaním", teda retiazkovou výšivkou, a farebnými kostenými gombičkami, ktoré však plnia iba estetickú funkciu.
  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-06
 6. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-05

  mládenecký odev, sviatočný odev, lajblík, výšivka, gombík
  Pohľad na zdobenie prednej časti modrého hodvábneho lajblíka. Lajblík je zdobený "trokuvaním", teda retiazkovou výšivkou, a farebnými kostenými gombičkami, ktoré však plnia iba estetickú funkciu.
  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-05
 7. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-04

  mládenecký odev, sviatočný odev, lajblík, výšivka
  Pohľad na "trokuvanie", teda retiazkovú výšivku, ktorou je zdobený lajblík z modrého hodvábneho atlasu.
  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-04
 8. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-03

  mládenecký odev, sviatočný odev, nohavice, lajblík, mužská košeľa, dierková výšivka, mriežka, výšivka plochým stehom, šnurovanie, paličkovaná čipka
  Mládenec má oblečenú košeľu ušitú zo "zarábaného" (domáceho) plátna. "Obojok" (golier košele) je zdobený výšivkou "na plno" a "pred ihlu", teda plochým a retiazkovým stehom. Rukávy košele sú zdobené výšivkou "na plno", "na dzierki" (dierkovou výšivkou), mriežkou a paličkovanou čipkou. Rukávy sú v dolnej časti spevnené prišitou manžetou vyšívanou "na plno". Manžety sú zakončené tkanicou a previazané stuhou. Výšivke na košeli dominuje žltooranžová, takzvaná "sirková" farba. Lajblík z modrého hodvábneho atlasu je zdobený "trokuvaním", teda retiazkovou výšivkou. Nohavice sú ušité zo sivomodrého súkna, podšité sú plátnom. V spodnej časti sú nohavice zúžené. Zadná aj bočná časť nohavíc je zdobená "šujtáškou" (šnurovaním) v modrej farbe. Bližší pohľad na chrbát lajblíka.
  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-03
 9. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-02

  mládenecký odev, sviatočný odev, nohavice, lajblík, mužská košeľa, čižmy, výšivka, šnurovanie, paličkovaná čipka, tkanie
  Mládenec má oblečenú košeľu ušitú zo "zarábaného" (domáceho) plátna. "Obojok" (golier košele) je zdobený výšivkou "na plno" a "pred ihlu", teda plochým a retiazkovým stehom. Rukávy košele sú zdobené výšivkou "na plno", "na dzierki" (dierkovou výšivkou), mriežkou a paličkovanou čipkou. Rukávy sú v dolnej časti spevnené prišitou manžetou vyšívanou "na plno". Manžety sú zakončené tkanicou a previazané stuhou. Výšivke na košeli dominuje žltooranžová, takzvaná "sirková" farba. Lajblík z modrého hodvábneho atlasu je zdobený "trokuvaním", teda retiazkovou výšivkou. Nohavice sú ušité zo sivomodrého súkna, podšité sú plátnom. V spodnej časti sú nohavice zúžené. Zadná aj bočná časť nohavíc je zdobená "šujtáškou" (šnurovaním) v modrej farbe. Mládenec má nohavice v páse upevnené tenkým remeňom. Na nohách má obuté čižmy. Celkový pohľad zozadu.
  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-02
 10. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-01

  mládenecký odev, sviatočný odev, nohavice, lajblík, mužská košeľa, čižmy, vreckovka, výšivka, šnurovanie, paličkovaná čipka, tkanie
  Mládenec má oblečenú košeľu ušitú zo "zarábaného" (domáceho) plátna. "Obojok" (golier košele) je zdobený výšivkou "na plno" a "pred ihlu", teda plochým a retiazkovým stehom. Je spojený štyrmi prišitými stuhami, ktoré sú uviazané do mašieľ. Rukávy košele sú zdobené výšivkou "na plno", "na dzierki" (dierkovou výšivkou), mriežkou a paličkovanou čipkou. Rukávy sú v dolnej časti spevnené prišitou manžetou vyšívanou "na plno". Manžety sú zakončené tkanicou a previazané stuhou. Výšivke na košeli dominuje žltooranžová, takzvaná "sirková" farba. Lajblík z modrého hodvábneho atlasu je zdobený "trokuvaním", teda retiazkovou výšivkou. Farebné kostené gombičky plnia iba estetickú funkciu. Nohavice sú ušité zo sivomodrého súkna, podšité sú plátnom. V spodnej časti sú nohavice zúžené. Okolie dvoch rázporkov je zdobené "šujtáškou" (šnurovaním) v modrej farbe. Rovnakou technikou je zdobená bočná aj zadná časť nohavíc. Do rázporkov je zasunutý "tureckí ručník". Mládenec má nohavice v páse upevnené tenkým remeňom. Na nohách má obuté čižmy. Celkový pohľad spredu.
  Mládenecký sviatočný odev z Krakovian 001-01