[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Ženský sviatočný odev zo Slatinských Lazov 002-01

  rubáš, rukávce, živôtik, zástera, šatka na hlavu, obrus, paličkovaná čipka, výšivka krivou ihlou
  Sviatočný odev najstarších žien. Žena vľavo má oblečený biely rubáš "stánku" s vytkávanými čiernymi a bielymi kvetinovými motívmi, jednoduchšie biele rukávce "opľecká" s vodorovne vloženým pásom bielej paličkovanej čipky, na nich čierny zamatový živôtik. Čierna glotová sukňa so zásterou sú bez zdobenia. Na hlave má uviazanú čiernu šatku s drobnou farebnou výšivkou krivou ihlou. V každej ruke drží tkaný plátenný obrus. Žena vpravo má oblečenú bielu plátennú blúzku s rukávmi po lakte, hladkú čiernu sukňu s čiernou pracovnou zásterou. Na hlave má jednoduchú čiernu šatku, v ruke drží drevenú palicu na podopieranie.
  Ženský sviatočný odev zo Slatinských Lazov 002-01
 2. Pridať záložky  Ženský sviatočný odev zo Slatinských Lazov 001-01

  rubáš, rukávce, živôtik, zástera, čepiec, šatka na hlavu, obrus
  Mária Šoucová oblečená v tradičnom ženskom sviatočnom odeve zo Slatinských Lazov. V ruke drží košík s koláčmi uloženými na tkanom obruse.
  Ženský sviatočný odev zo Slatinských Lazov 001-01
 3. Pridať záložky  Výšivka na obruse z Cífera

  výšivka, krížiková výšivka, mriežka, obrus
  Výšivka na konopnom obruse vyšívaná hrubou červenou a bielou bavlnenou niťou. Použitá je technika krížik, vrkôčik a mriežka, takzvaná hrachovinka.
  Výšivka na obruse z Cífera
 4. Pridať záložky  Vyšívaný obrus z Liptovskej Lúžnej 001-02

  obrus, bytový textil, výšivka
  Vzor obrusu čerpaný z tradičnej ľudovej výšivky liptovského ľudového odevu a textilu. Použité techniky: hladkovanie a výrez. Tkanina s pravidelnou štruktúrou - panama z dovozu. Materiál na vyšívanie: umelý hodváb, perlová priadza. Všetko bielej farby. Pohľad na roh obrusu.
  Vyšívaný obrus z Liptovskej Lúžnej 001-02
 5. Pridať záložky  Vyšívaný obrus z Liptovskej Lúžnej 001-01

  obrus, bytový textil, výšivka
  Vzor obrusu čerpaný z tradičnej ľudovej výšivky liptovského ľudového odevu a textilu. Použité techniky: hladkovanie a výrez. Tkanina s pravidelnou štruktúrou - panama z dovozu. Materiál na vyšívanie: umelý hodváb, perlová priadza. Všetko bielej farby. Pohľad na okraj obrusu.
  Vyšívaný obrus z Liptovskej Lúžnej 001-01
 6. Pridať záložky  Vyšívaný obrus Františky Križovskej 002-01

  obrus, bytový textil, výšivka
  Vzor obrusu čerpaný z tradičnej ľudovej výšivky liptovského tradičného odevu a textilu. Použité techniky: výrez a hladkovanie. Použitý materiál: domácky zhotovené tenké ľanové plátno. Obrus zošitý spojovacím stehom z dvoch šírok plátna. Materiál na vyšívanie: hodvábna niť, perlová priadza. Pohľad na výšivku na okraji obrusa.
  Vyšívaný obrus Františky Križovskej 002-01
 7. Pridať záložky  Vyšívaný obrus Františky Križovskej 001-02

  obrus, bytový textil, výšivka
  Vzor obrusu čerpaný z tradičnej ľudovej výšivky liptovského tradičného odevu a textilu. Použité techniky: výrez a hladkovanie. Použitý materiál: domácky zhotovené tenké ľanové plátno. Obrus zošitý spojovacím stehom z dvoch šírok plátna. Materiál na vyšívanie: hodvábna niť, perlová priadza. Pohľad na výšivku.
  Vyšívaný obrus Františky Križovskej 001-02
 8. Pridať záložky  Vyšívaný obrus Františky Križovskej 001-01

  obrus, bytový textil, výšivka
  Vzor obrusu čerpaný z tradičnej ľudovej výšivky liptovského tradičného odevu a textilu. Použité techniky: výrez a hladkovanie. Použitý materiál: domácky zhotovené tenké ľanové plátno. Obrus zošitý spojovacím stehom z dvoch šírok plátna. Materiál na vyšívanie: hodvábna niť, perlová priadza. Pohľad na výšivku v rohovej časti obrusu.
  Vyšívaný obrus Františky Križovskej 001-01
 9. Pridať záložky  Tkaný obrus z Príbeliec 002-01

  tkanina, obrus, háčkovanie
  Celkový pohľad na tkaný obrus. Pás červeného tkaného vzoru je pri kratších stranách obrusu. Stredom po dĺžke obrusu je všitý pás háčkovanej čipky. Kratšie okraje sú ukončené strapcami.
  Tkaný obrus z Príbeliec 002-01
 10. Pridať záložky  Tkaný obrus z Príbeliec 002-02

  tkanina, obrus
  Detail tkaného vzoru na obruse. Červeno tkaný pás.
  Tkaný obrus z Príbeliec 002-02