Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

Nájdených záznamov: 333  
Vaša požiadavka: Predmet (kľúč.slová) = "okružie"
 1. Pridať záložky   Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-14

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, odev mladuchy, mladucha, rukávce, živôtik, zástera, zadná zástera, okružie, čižmy
  Postup obliekania mladuchy. Celá postava mladuchy pred úpravou hlavy. Oblečené má rukávce so zelenými stužkami na rukávoch, "pruclek" (živôtik) s "krézlom" (okružie) z paličkovanej čipky zopnutý brošňou, okolo pása zelenú stužku, dve "fertuchi", spodná "škrobka" je z mliečnej bavlny a vrchná z bavlneného tylu. Obuté má čižmy.
  Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-14
 2. Pridať záložky   Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-22

  ženský odev, obradový odev, sviatočný odev, odev mladuchy, mladucha, svadba, veniec mladuchy, rukávce, živôtik, zástera, zadná zástera, okružie, pôlka, čižmy
  Postup obliekania mladuchy. Celkový pohľad spredu na zakladanie svadobnej "póli", ktorá sa nosila prehodená cez ruky a poza chrbát. "Póla" je na okrajoch lemovaná čipkou.
  Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-22
 3. Pridať záložky   Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-23

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, odev mladuchy, mladucha, svadba, veniec mladuchy, rukávce, brošňa, spona, živôtik, okružie
  Postup obliekania mladuchy. Pohľad na vrchnú časť odevu. Na hlave má "venec" zložený z prednej a zadnej čelenky, pásu rozmarínových vetvičiek a základného venca. Oblečené má rukávce, na ktorých je navrchu prišitý "krézel s obojkom" (okružie) spojený brošňou a zelený "prucel" (živôtik).
  Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-23
 4. Pridať záložky   Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-26

  ženský odev, sviatočný odev, obradový odev, odev mladuchy, mladucha, svadba, veniec mladuchy, rozmarín, rukávce, brošňa, živôtik, okružie, pôlka, zástera, čižmy
  Postup obliekania mladuchy. Celkový pohľad spredu na postavu mladuchy v tradičnom svadobnom odeve. Na hlave má "venec", oblečené má rukávce na ktorých je pri krku "krézel s obojkom" (okružie) zopnutý brošňou, rukávy sú stiahnuté zelenými stuhami. Ďalej má oblečený zelený "pruclek" (živôtik), v páse je zelená stuha uviazaná do mašle, cez ruky je prehodená svadobná "póla", ktorá vzadu prechádza cez chrbát. V spodnej časti je spodná zástera "fertocha", takzvaná "škrobka" z mliečnej bavlny a vrchná "fertocha" z bavlneného tylu. Obuté má čižmy.
  Obliekanie mladuchy z Myjavy 001-26
 5. Pridať záložky   Ženský odev z Myjavy 001-01

  ženský odev, čepiec, paličkovaná čipka, rukávce, okružie, brošňa, živôtik, zadná zástera, zástera, čižmy
  Tradičný odev starších vydatých žien. Celkový pohľad spredu. Na hlave má "čapec" zošitý z troch častí: predný "čapec" z paličkovanej čipky, "prednička" a "dienka". Oblečené má rukávce "batistové" (môžu byť "molové"), príp. bavlnené. Rukávy sú zakončené paličkovanou čipkou. Na vrchnú časť rukávcov je prišitý "galier" alebo "krézel" (okružie) z paličkovanej čipky, na ňom našitý vyšívaný "obojok". Okraje "krézla" spája brošňa. Na rukávcoch má oblečený čierny zamatový živôtik "prucel" (môže byť saténový alebo brokátový). Vzadu je zadná zástera - konopná "kasanica", vpredu zástera - saténová "fertucha", ktorá je o 2-3 cm dlhšia ako "kasanica". Obuté má "štíble" (čižmy s tvrdou sárou).
  Ženský odev z Myjavy 001-01
 6. Pridať záložky   Ženský odev z Myjavy 001-02

  ženský odev, čepiec, paličkovaná čipka, rukávce, okružie, brošňa, živôtik
  Tradičný odev starších vydatých žien. Bližší pohľad spredu. Na hlave má "čapec" zošitý z troch častí: predný "čapec" z paličkovanej čipky, "prednička" a "dienka". Oblečené má rukávce "batistové" (môžu byť "molové"), príp. bavlnené. Rukávy sú zakončené paličkovanou čipkou. Na vrchnú časť rukávcov je prišitý "galier" alebo "krézel" (okužie) z paličkovanej čipky, na ňom našitý vyšívaný "obojok". Okraje "krézla" spája brošňa. Na rukávcoch má oblečený čierny zamatový živôtik "prucel" (môže byť saténový alebo brokátový).
  Ženský odev z Myjavy 001-02
 7. Pridať záložky   Ženský odev z Myjavy 001-03

  ženský odev, čepiec, paličkovaná čipka, rukávce, okružie, živôtik, zadná zástera
  Tradičný odev starších vydatých žien. Bližší pohľad zozadu. Na hlave má "čapec" zošitý z troch častí: predný "čapec" z paličkovanej čipky, "prednička" a "dienka". Oblečené má rukávce "batistové" (môžu byť "molové"), príp. bavlnené. Rukávy sú zakončené paličkovanou čipkou. Na vrchnú časť rukávcov je prišitý "galier" alebo "krézel" (okružie) z paličkovanej čipky, na ňom našitý vyšívaný "obojok". Na rukávcoch má oblečený čierny zamatový živôtik "prucel" (môže byť saténový alebo brokátový). Okolo pása je previazaná čierna stuha, vzadu má oblečenú zadnú zásteru - konopnú "kasanicu".
  Ženský odev z Myjavy 001-03
 8. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Brezovej pod Bradlom 001-01

  ženský odev, sviatočný odev, čepiec, paličkovaná čipka, rukávce, brošňa, okružie, živôtik, zadná zástera, zástera, čižmy
  Odev žien stredného veku. Celkový pohľad spredu. Na hlave má "čapec" z paličkovanej čipky. Oblečené má rukávce na rukávoch zakončené paličkovanou čipkou. Na vrchnú časť rukávcov je prišitý "krézel" z paličkovanej čipky, na ňom našitý "obojok". Okraje "krézla" spája brošňa. Na rukávcoch má oblečený modrý "prucel" (živôtik). Vzadu je zadná zástera - "kasanica", vpredu "fertucha", ktorá je o 2-3 cm dlhšia ako "kasanica". Obuté má "štíble" (čižmy s tvrdou sárou).
  Ženský sviatočný odev z Brezovej pod Bradlom 001-01
 9. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Brezovej pod Bradlom 001-02

  ženský odev, sviatočný odev, čepiec, paličkovaná čipka, rukávce, okružie, živôtik, zadná zástera, čižmy
  Odev žien stredného veku. Celkový pohľad zozadu. Na hlave má "čapec" z paličkovanej čipky. Oblečené má rukávce na rukávoch zakončené stužkami a paličkovanou čipkou. Na vrchnú časť rukávcov je prišitý "krézel" z paličkovanej čipky, na ňom našitý "obojok". Na rukávcoch má oblečený modrý "prucel" (živôtik). Vzadu je zadná zástera - "kasanica", obuté má "štíble" (čižmy s tvrdou sárou).
  Ženský sviatočný odev z Brezovej pod Bradlom 001-02
 10. Pridať záložky   Ženský sviatočný odev z Brezovej pod Bradlom 001-03

  ženský odev, okružie, sviatočný odev, čepiec, paličkovaná čipka, rukávce, živôtik
  Odev žien stredného veku. Bližší pohľad spredu. Na hlave má "čapec" zošitý z troch častí: predný "čapec" z paličkovanej čipky, "prednička" a "dienka". Oblečené má rukávce. Na ich vrchnú časť je prišitý "krézel" z paličkovanej čipky a na ňom našitý "obojok". Okraje "krézla" sú spojené brošňou. Na rukávcoch má oblečený modrý "prucel" (živôtik).
  Ženský sviatočný odev z Brezovej pod Bradlom 001-03

  Tieto stránky využívajú súbory cookies, ktoré uľahčujú ich prezeranie. Ďalšie informácie o tom ako používame cookies.