[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Rukávce z Dolných Rykynčíc 005-02

  sviatočný odev, ženský odev, rukávce, riasenie, mriežka
  Pamokové "opľecko" zdobené na rukávoch úzkou modrou krížikovou výšivkou. Na manžete je spevnené a ozdobené výšivkou cez riasy, okraj tkaniny je ozdobený prišitým lemom dierkovej výšivky. Detailný pohľad na riasenie a zdobenie látky na manžete rukáva.
  Rukávce z Dolných Rykynčíc 005-02
 2. Pridať záložky  Rukávce z Dolných Rykynčíc 005-01

  sviatočný odev, ženský odev, rukávce, riasenie, mriežka, paličkovaná čipka
  Pamokové "opľecko" zdobené na rukávoch úzkou modrou krížikovou výšivkou. Na manžete je spevnené a ozdobené výšivkou cez riasy, okraj tkaniny je ozdobený prišitým lemom dierkovej výšivky. Celkový pohľad spredu.
  Rukávce z Dolných Rykynčíc 005-01
 3. Pridať záložky  Rukávce z Dolných Rykynčíc 004-02

  sviatočný odev, ženský odev, rukávce, riasenie, mriežka, paličkovaná čipka
  Pamokové "opľecko" vytkávané červenou prietkou, s polovičným rázporkom s uväzovaním pod krkom, manžeta spevnená a ozdobená výšivkou cez riasy. Okraj tkaniny rukávov je zdobený mriežkou a prišitou paličkovanou čipkou. Detailný pohľad na riasenie a zdobenie látky na manžete rukáva.
  Rukávce z Dolných Rykynčíc 004-02
 4. Pridať záložky  Rukávce z Dolných Rykynčíc 004-01

  sviatočný odev, ženský odev, rukávce, riasenie, mriežka, paličkovaná čipka
  Pamokové "opľecko" vytkávané červenou prietkou, s polovičným rázporkom s uväzovaním pod krkom, manžeta spevnená a ozdobená výšivkou cez riasy. Okraj tkaniny rukávov je zdobený mriežkou a prišitou paličkovanou čipkou. Celkový pohľad spredu.
  Rukávce z Dolných Rykynčíc 004-01
 5. Pridať záložky  Mužská sviatočná košeľa z Dolných Rykynčíc 001-04

  sviatočný odev, mužská košeľa, plátno, riasenie
  Košeľa ušitá z domáceho konopného plátna, na pleciach a nad manžetami silno nariasená - "virámcovaná". Bližší pohľad na riaseni na pleciach a chrbte pod golierom košele.
  Mužská sviatočná košeľa z Dolných Rykynčíc 001-04
 6. Pridať záložky  Mužská sviatočná košeľa z Dolných Rykynčíc 001-03

  sviatočný odev, mužská košeľa, plátno, riasenie
  Košeľa ušitá z domáceho konopného plátna, na pleciach a nad manžetami silno nariasená - "virámcovaná". Detailný pohľad na riasenie na rukáve košele.
  Mužská sviatočná košeľa z Dolných Rykynčíc 001-03
 7. Pridať záložky  Mužská sviatočná košeľa z Dolných Rykynčíc 001-02

  sviatočný odev, mužská košeľa, plátno, riasenie
  Košeľa ušitá z domáceho konopného plátna, na pleciach a nad manžetami silno nariasená - "virámcovaná". Výšivka cez riasy viditeľná aj pod golierom. Celkový pohľad zozadu.
  Mužská sviatočná košeľa z Dolných Rykynčíc 001-02
 8. Pridať záložky  Mužská sviatočná košeľa z Dolných Rykynčíc 001-01

  sviatočný odev, mužská košeľa, plátno, riasenie
  Košeľa ušitá z domáceho konopného plátna, na pleciach a nad manžetami silno nariasená - "virámcovaná". S rázporkom na gombíky. Celkový pohľad spredu.
  Mužská sviatočná košeľa z Dolných Rykynčíc 001-01
 9. Pridať záložky  Ženská zástera z Hrušova 005-01

  zástera, riasenie, ženský odev
  Tmavá "srsťená šata" (kašmírová zástera). "Šata" je v hornej časti nariasená do "hadzoki" (rovný pás plátna, do ktorého je všitá nariasená látka a ktorý vytvára pás zástery). "Hadzoka" je vyzdobená fialovou "prietkou" zvanou "rozmarínčok". Pod ňou je cez riasenie širšia "prietka" v zelenej farbe. Na páse je z bokov prišitá "haraska" na opásanie. Na spodnom okraji je čierna paličkovaná "cipka".
  Ženská zástera z Hrušova 005-01
 10. Pridať záložky  Dievčenská sukňa z Hrušova 001-02

  sukňa, riasenie, dievocký odev
  Sukňa určená pre dievča školského veku z kvetovaného kašmíru. Sukňa je ušitá z piatich pôl látky, v hornom okraji je "porancuvaná" (nariasená) do "hadzoki" (rovný 6cm široký pás plátna, do ktorého sa naberá látka a ktorý tvorí pás sukne). Na spodnom okraji sukne je z vnútornej strany prišitý červený "pľech" (približne 6-8cm široký pás látky), ktorý spevňuje okraj. Medzi "pľech" a plátno je "zaškepení srsťení grajzľík" (vložená vlnená červená krepinka), ktorý lemuje spodný okraj sukne. Na spodnom okraji sukne je tenký pás výšivky zvanej "haďia chôdza s kľučkami" a nad ňou farebné kvietky. Na vrchnom okraji "pľechu" je z lícnej strany vyšívaná 2 cm "prietka" (pás farebnej kvetovej výšivky). Pohľad zozadu.
  Dievčenská sukňa z Hrušova 001-02