[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-03

  sviatočný odev, mužský odev, lajblík, súkno, filigrán
  Mužský lajblík nazývaný "prusľak" je ušitý z čierneho súkna podšitý kúpenským vzorovaným bavlneným plátnom. Okraj súkna okolo goliera, zapínania a dvoch predných vreciek zdobia malé zúbky vystrihnuté z rovnakého materiálu. Po celej dĺžke zapínania sú nahusto prišité filigránové gombíky. Detailný pohľad na okraj a spodný roh lajblíka s filigránovými gombíkmi.
  Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-03
 2. Pridať záložky  Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-02

  sviatočný odev, mužský odev, lajblík, súkno, filigrán
  Mužský lajblík nazývaný "prusľak" je ušitý z čierneho súkna podšitý kúpenským vzorovaným bavlneným plátnom. Okraj súkna okolo goliera, zapínania a dvoch predných vreciek zdobia malé zúbky vystrihnuté z rovnakého materiálu. Po celej dĺžke zapínania sú nahusto prišité filigránové gombíky. Celkový pohľad zozadu.
  Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-02
 3. Pridať záložky  Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-01

  sviatočný odev, mužský odev, lajblík, súkno, filigrán
  Mužský lajblík nazývaný "prusľak" je ušitý z čierneho súkna podšitý kúpenským vzorovaným bavlneným plátnom. Okraj súkna okolo goliera, zapínania a dvoch predných vreciek zdobia malé zúbky vystrihnuté z rovnakého materiálu. Po celej dĺžke zapínania sú nahusto prišité filigránové gombíky. Celkový pohľad spredu.
  Mužský sviatočný lajblík z Dolných Rykynčíc 001-01
 4. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev zo Bzovíka 001-03

  mužský odev, sviatočný odev, mužská košeľa, klobúk, súkno, krížiková výšivka
  Bližší pohľad spredu na výzdobu bielej plátennej košele. Zdobia ju našité zvislé pásy panamy s vyšitými rastlinnými vzormi v typických bzovíckych farbách - modrej, fialovej, ružovej, zelenej, bordovej. Rovnaké vyšívané pásy sú našité aj na manžetách rukávov a golieri. Na hlave má mládenec čierny plstený klobúk s úzkou rovnou strieškou a farebnou vyšívanou stuhou okolo dienka, za ktorou je pripevnená rozmarínová vetvička.
  Mládenecký sviatočný odev zo Bzovíka 001-03
 5. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev zo Bzovíka 001-02

  mužský odev, sviatočný odev, čižmy, nohavice, mužská košeľa, klobúk, súkno, krížiková výšivka
  Celkový pohľad zozadu. Mládenec má oblečenú bielu plátennú košeľu zdobenú našitými zvislými pásmi panamy s vyšitými rastlinnými vzormi v typických bzovíckych farbách - modrej, fialovej, ružovej, zelenej, bordovej. Rovnaké vyšívané pásy sú našité aj na manžetách rukávov a golieri. Dole má oblečené čierne rajtky v páse stiahnuté čiernym koženým opaskom. Na nohách má obuté čierne kožené čižmy s tvrdou sárou. Na hlave má čierny plstený klobúk s úzkou rovnou strieškou a farebnou vyšívanou stuhou okolo dienka, za ktorou je pripevnená rozmarínová vetvička.
  Mládenecký sviatočný odev zo Bzovíka 001-02
 6. Pridať záložky  Mládenecký sviatočný odev zo Bzovíka 001-01

  mužský odev, sviatočný odev, čižmy, nohavice, mužská košeľa, klobúk, súkno, krížiková výšivka
  Celkový pohľad spredu. Mládenec má oblečenú bielu plátennú košeľu zdobenú našitými zvislými pásmi panamy s vyšitými rastlinnými vzormi v typických bzovíckych farbách - modrej, fialovej, ružovej, zelenej, bordovej. Rovnaké vyšívané pásy sú našité aj na manžetách rukávov a golieri. Dole má oblečené čierne rajtky v páse stiahnuté čiernym koženým opaskom. Na nohách má obuté čierne kožené čižmy s tvrdou sárou. Na hlave má čierny plstený klobúk s úzkou rovnou strieškou a farebnou vyšívanou stuhou okolo dienka, za ktorou je pripevnená rozmarínová vetvička.
  Mládenecký sviatočný odev zo Bzovíka 001-01