Výsledky vyhľadávania

 1. Obytný dom v Sihelnom 005-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Sihelnom 005-01

  strecha, šindeľ, zrubová konštrukcia
  Obytný dom č. 70, jednoosový, zrubová konštrukcia, strecha sedlová, krytina šindľová. Pohľad na exteriér domu z ulice. Sokle zabielené vápnom, okolo vchodových dverí ornamenty v tvare elíps. Predná časť domu bola obytná, zadná slúžila na hospodárske účely - na ustajnenie zvierat a ako humno.

 2. Obytný dom v Sihelnom 004-02

   Pridať záložky  Obytný dom v Sihelnom 004-02

  strecha, šindeľ, zrubová konštrukcia
  Obytný dom č. 205, jednoosový, zrubová konštrukcia, strecha sedlová s podlomenicou, krytina šindľová, štít s výrezom v tvare kosoštvorca, bez komína. Pohľad na exteriér domu zo zadnej strany. Sokle zabielené vápnom, pri dverách až do konštrukčnej výšky podlažia. Predná časť domu bola obytná, zadná slúžila na hospodárske účely - na ustajnenie zvierat a ako humno. Pri dome je uskladnené drevo slúžiace ako palivo.

 3. Obytný dom v Sihelnom 004-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Sihelnom 004-01

  strecha, šindeľ, zrubová konštrukcia
  Obytný dom č. 205, jednoosový, zrubová konštrukcia, strecha sedlová s podlomenicou, krytina šindľová, štít s výrezom v tvare kosoštvorca, bez komína. Pohľad na exteriér domu z ulice. Sokle zabielené vápnom. Predná časť domu bola obytná, zadná slúžila na hospodárske účely - na ustajnenie zvierat a ako humno.

 4. Obytný dom v Sihelnom 003-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Sihelnom 003-01

  strecha, šindeľ, humno, zrubová konštrukcia
  Obytný dom č. 78, jednoosový, zrubová konštrukcia, strecha polvalbová, krytina šindľová, štít s dvoma výrezmi v tvare kosoštvorcov, bez komína. Pohľad na exteriér domu z ulice. Sokle zabielené vápnom. Vpredu krytý drevený vstup do klenbovej pivnice. Predná časť domu bola obytná, zadná slúžila na hospodárske účely - na ustajnenie zvierat a ako humno.

 5. Obytný dom v Sihelnom 002-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Sihelnom 002-01

  strecha, šindeľ, humno, dvor
  Obytný dom č. 157, dvojosový, ovakovaný a natretý na bielo, drevená konštrukcia, strecha sedlová, krytina šindľová, vyústenie dymovodu do pôjdovej časti (bez komína). Pohľad na exteriér domu. V popredí samostatne stojaca hospodárska časť - humno a poľnohospodárske nástroje, vpredu dva sušiaky na seno.

 6. Obytný dom v Sihelnom 001-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Sihelnom 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Obytný dom č. 50, jednoosový, zrubová konštrukcia, strecha sedlová, krytina šindľová. Pohľad na časť exteriéru domu, trámy pravidelne ručne hobľované, vyústenie komínov do podkrovia, nad vchodom časť odkvapu z vydlabanej drevenej polguľatiny.

 7. Obytný dom v Pohronskej Polhore

   Pridať záložky  Obytný dom v Pohronskej Polhore

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, brána
  Roľnícky dom č. 166, v strednej časti rozdelený veľkou drevenou bránou. Zrubový, na jednej strane okožovaný a namaľovaný vápnom na bielo, mohutná valbová strecha, krytina šindľová. Obe časti majú po dve okná, vpredu latkový plot s predzáhradkou. Pohľad z ulice.

 8. Obytný dom v Polomke

   Pridať záložky  Obytný dom v Polomke

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Obytný dom č. 73 postavený v miernom svahu. Zrubový, okožovaný, kamenná podmurovka, sedlová strecha, doskový štít s vysokou podlomenicou, bubníkom a hálkou, krytina šindľová. Na čelnej strane dve samostatné menšie okná s drevenými rámami. Vstup z bočnej strany domu. Za domom hospodársky objekt. Pohľad spredu na dom a dvor.

 9. Obytný dom v Šumiaci

   Pridať záložky  Obytný dom v Šumiaci

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Roľnícky dom č. 251. Dom zrubový, okožovaný, vysoká kamenná podstienka, sedlová strecha, doskový štít s vysokou podlomenicou, bubníkom a hálkou, krytina šindľová. Na čelnej strane dve samostatné menšie okná a vchod do pivnice. Vstup z bočnej strany domu. Za domom sú hospodárske objekty. Pohľad z ulice na dom a dvor.

 10. Obytný dom v Oščadnici 002-01

   Pridať záložky  Obytný dom v Oščadnici 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, komín, pec
  Obytný dom č. 265. Zrubová konštrukcia, strecha sedlová, šindľová krytina, bočná prístavba. Predĺžená strecha nad vstupom, podstrešie obité doskami. Pod domom pivnica. Nákres, priečny rez.