Vyhľadávacie pole

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Ženské rukávce z Krakovian 006-04

  ženský odev, sviatočný odev, rukávce, biela výšivka, dierková výšivka, gatry, výšivka plochým stehom, paličkovaná čipka
  Ženské rukávce nazývané "formi" sú ušité z jemnejšieho továrenského plátna. Prieramky "taclovích" rukávov (odvodené od typu ich ukončenia) sú zdobené bielou výšivkou "na dzierki" (dierkovou výšivkou) gatrami a plochým stehom. V strede výšivky je priestor, do ktorého sa umiestňovala paličkovaná čipka. Bližší pohľad zboku.
  Ženské rukávce z Krakovian 006-04
 2. Pridať záložky  Ženské rukávce z Krakovian 006-03

  ženský odev, sviatočný odev, rukávce, okružie, biela výšivka, dierková výšivka, gatry, výšivka plochým stehom, paličkovaná čipka
  Ženské rukávce nazývané "formi" sú ušité z jemnejšieho továrenského plátna. "Taclové" rukávy (odvodené od typu ich ukončenia) sú zdobené bielou výšivkou "na dzierki" (dierkovou výšivkou) gatrami a plochým stehom. V strede výšivky je priestor, do ktorého sa umiestňovala paličkovaná čipka. Predný aj zadný diel siaha pod prsia, medzi ne sú pod pazuchami všité cípy látky siahajúce pod spodnú sukňu, ktoré slúžia na lepšiu úpravu rukávcov. K nízkemu "obojku" (stojačiku) okolo krku je prišitý bohato nariasený plátenný "kriezel" (okružie) na okraji zdobený priemyselnou čipkou. Celkový pohľad zboku.
  Ženské rukávce z Krakovian 006-03
 3. Pridať záložky  Ženské rukávce z Krakovian 006-02

  ženský odev, sviatočný odev, rukávce, okružie, biela výšivka, dierková výšivka, gatry, výšivka plochým stehom, paličkovaná čipka
  Ženské rukávce nazývané "formi" sú ušité z jemnejšieho továrenského plátna. "Taclové" rukávy (odvodené od typu ich ukončenia) sú zdobené bielou výšivkou "na dzierki" (dierkovou výšivkou) gatrami a plochým stehom. Predný aj zadný diel siaha pod prsia, medzi ne sú pod pazuchami všité cípy látky siahajúce pod spodnú sukňu, ktoré slúžia na lepšiu úpravu rukávcov. K nízkemu "obojku" (stojačiku) okolo krku je prišitý bohato nariasený plátenný "kriezel" (okružie) na okraji zdobený priemyselnou čipkou. Celkový pohľad zozadu.
  Ženské rukávce z Krakovian 006-02
 4. Pridať záložky  Ženské rukávce z Krakovian 006-01

  ženský odev, sviatočný odev, rukávce, okružie, biela výšivka, dierková výšivka, gatry, výšivka plochým stehom, paličkovaná čipka
  Ženské rukávce nazývané "formi" sú ušité z jemnejšieho továrenského plátna. "Taclové" rukávy (odvodené od typu ich ukončenia) sú zdobené bielou výšivkou "na dzierki" (dierkovou výšivkou) gatrami a plochým stehom. Predný aj zadný diel siaha pod prsia, medzi ne sú pod pazuchami všité cípy látky siahajúce pod spodnú sukňu, ktoré slúžia na lepšiu úpravu rukávcov. K nízkemu "obojku" (stojačiku) okolo krku je prišitý bohato nariasený plátenný "kriezel" (okružie) na okraji zdobený priemyselnou čipkou. Celkový pohľad spredu.
  Ženské rukávce z Krakovian 006-01
 5. Pridať záložky  Ženské rukávce z Krakovian 005-08

  ženský odev, sviatočný odev, rukávce, dierková výšivka, výšivka plochým stehom
  Ženské rukávce nazývané "formi" sú ušité z ľanového plátna. Rukávy strihané "na skos" (od ramena k zápästiu sa šikmo zužujú) sú ukončené do tvaru zubov. Zdobené sú "sirkovou" (žltou-oranžovou) a bielou výšivkou plochým stehom a "na dzierki" (dierkovou výšivkou). Detail.
  Ženské rukávce z Krakovian 005-08
 6. Pridať záložky  Ženské rukávce z Krakovian 005-07

  ženský odev, sviatočný odev, rukávce, dierková výšivka, výšivka plochým stehom
  Ženské rukávce nazývané "formi" sú ušité z ľanového plátna a zdobené hustou "sirkovou" (žltou-oranžovou) a bielou výšivkou plochým stehom a "na dzierki" (dierkovou výšivkou). Bližší pohľad na výzdobu prieramku.
  Ženské rukávce z Krakovian 005-07
 7. Pridať záložky  Ženské rukávce z Krakovian 005-06

  ženský odev, sviatočný odev, rukávce, výšivka plochým stehom, dierková výšivka
  Ženské rukávce nazývané "formi" sú ušité z ľanového plátna a zdobené hustou "sirkovou" (žltou-oranžovou) a bielou výšivkou plochým stehom a "na dzierki" (dierkovou výšivkou). Bližší pohľad zboku na výzdobu prieramku.
  Ženské rukávce z Krakovian 005-06
 8. Pridať záložky  Ženské rukávce z Krakovian 005-05

  ženský odev, sviatočný odev, rukávce, okružie, výšivka plochým stehom, dierková výšivka, háčkovanie
  Ženské rukávce nazývané "formi" sú ušité z ľanového plátna a sú zdobené bohatou "sirkovou" (žltou-oranžovou) a bielou výšivkou "na dzierki" (dierkovou výšivkou) a plochým stehom. Rukávy sú strihané "na skos" (od ramena k zápästiu sa šikmo zužujú) a ukončené do tvaru zubov s použitím rovnakej výšivkárskej techniky. Predný aj zadný diel siaha pod prsia, medzi ne sú pod pazuchami všité cípy látky siahajúce pod spodnú sukňu, ktoré slúžia na lepšiu úpravu rukávcov. Pravý predný diel po dĺžke lemuje opäť plná a dierková výšivka v rovnakých farbách ako na rikávoch. Pod nízkym, jednoduchými výšivkami spevneným golierom je prišitý háčkovaný volánový "kriezel" (okružie). Celkový pohľad zboku.
  Ženské rukávce z Krakovian 005-05
 9. Pridať záložky  Ženské rukávce z Krakovian 005-04

  ženský odev, sviatočný odev, rukávce, výšivka plochým stehom
  Ženské rukávce nazývané "formi" sú ušité z ľanového plátna. Okraj rukáva je zakončený plnou výšivkou "sirkovej" (žlto-oranžovej) farby. Detail.
  Ženské rukávce z Krakovian 005-04
 10. Pridať záložky  Ženské rukávce z Krakovian 005-03

  ženský odev, sviatočný odev, rukávce, dierková výšivka, výšivka plochým stehom
  Ženské rukávce nazývané "formi" sú ušité z ľanového plátna. Pravý predný diel po dĺžke lemuje biela a "sirková" (žlto-oranžová) výšivka plochým stehom a "na dzierki" (dierková výšivka). Detail.
  Ženské rukávce z Krakovian 005-03