[?TX_RESULT_SEARCHBOX]

Výsledky vyhľadávania

 1. Pridať záložky  Obytný dom vo Veličnej 001-05

  pôdorys domu, zrubová konštrukcia, povala
  Obytný dom č. 123 zrubový, obytná časť okožovaná, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje z bočnej strany, a to do pitvora s čiernou kuchyňou. Obytný priestor je rozšírený o manzardu na povale, z ktorej je možné vyjsť na ochodzu. Zvyšok povaly slúži ako úložný priestor. K zadnej časti domu je pristavaný chliev. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Nápis na tráme a pôdorys manzardy.
  Obytný dom vo Veličnej 001-05
 2. Pridať záložky  Obytný dom vo Veličnej 001-04

  pôdorys domu, zrubová konštrukcia
  Obytný dom č. 123 zrubový, obytná časť okožovaná, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje z bočnej strany, a to do pitvora s čiernou kuchyňou. Obytný priestor je rozšírený o manzardu na povale, z ktorej je možné vyjsť na ochodzu. Zvyšok povaly slúži ako úložný priestor. K zadnej časti domu je pristavaný chliev. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Pôdorys prízemia.
  Obytný dom vo Veličnej 001-04
 3. Pridať záložky  Obytný dom vo Veličnej 001-03

  zrubová konštrukcia, strecha, povala, plot
  Obytný dom č. 123 zrubový, obytná časť okožovaná, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje z bočnej strany, a to do pitvora s čiernou kuchyňou. Obytný priestor je rozšírený o manzardu na povale, z ktorej je možné vyjsť na ochodzu. Zvyšok povaly slúži ako úložný priestor. K zadnej časti domu je pristavaný chliev. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom vo Veličnej 001-03
 4. Pridať záložky  Obytný dom vo Veličnej 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, brána, chliev
  Obytný dom č. 123 zrubový, obytná časť okožovaná, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje z bočnej strany, a to do pitvora s čiernou kuchyňou. Obytný priestor je rozšírený o manzardu na povale, z ktorej je možné vyjsť na ochodzu. Zvyšok povaly slúži ako úložný priestor. K zadnej časti domu je pristavaný chliev. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom vo Veličnej 001-02
 5. Pridať záložky  Obytný dom vo Veličnej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, plot, brána
  Obytný dom č. 123 zrubový, obytná časť okožovaná, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Do domu sa vstupuje z bočnej strany, a to do pitvora s čiernou kuchyňou. Obytný priestor je rozšírený o manzardu na povale, z ktorej je možné vyjsť na ochodzu. Zvyšok povaly slúži ako úložný priestor. K zadnej časti domu je pristavaný chliev. Dvor je od ulice oddelený latkovým plotom, bránou a bráničkou. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom vo Veličnej 001-01
 6. Pridať záložky  Sýpka v Žaškove 001-01

  sýpka, zrubová konštrukcia, strecha, slama
  Sýpka zrubová, pôvodne omazaná, kamenná podmurovka, strecha sedlová, krytina slamená. Strecha je na zrubovú nepravú klenbu položená len ľahko, aby sa v prípade požiaru dala ľahko zhodiť. Do sýpky sa vstupuje cez dvere zasadené do pevného rámu. Pohľad spredu.
  Sýpka v Žaškove 001-01
 7. Pridať záložky  Obytný dvojdom v Riečnici 001-02

  pôdorys domu, zrubová konštrukcia
  Obytný dvojdom č. 95 dvojpriestorový so spoločným pitvorom, zrubový, strecha sedlová, štít s podlomenicou a bubníkom (kužeľovitá strieška) na oboch stranách, krytina šindľová. Najspodnejšie zruby domu sú podložené kameňmi, čím sa vyrovnáva terén. Pôdorys.
  Obytný dvojdom v Riečnici 001-02
 8. Pridať záložky  Obytný dvojdom v Riečnici 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, štít
  Obytný dvojdom č. 95 dvojpriestorový so spoločným pitvorom, zrubový, strecha sedlová, štít s podlomenicou a bubníkom (kužeľovitá strieška) na oboch stranách, krytina šindľová. Najspodnejšie zruby domu sú podložené kameňmi, čím sa vyrovnáva terén. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dvojdom v Riečnici 001-01
 9. Pridať záložky  Obytný dvojdom v Novej Bystrici 001-04

  viacrodinný dom, pôdorys domu, zrubová konštrukcia
  Obytný dvojdom č. 439-440 so samostatnými vstupmi a oddelenými pitvormi, dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínom, doskový štít s podlomenicou zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. Pôdorys.
  Obytný dvojdom v Novej Bystrici 001-04
 10. Pridať záložky  Obytný dvojdom v Novej Bystrici 001-03

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Obytný dvojdom č. 439-440 so samostatnými vstupmi a oddelenými pitvormi, dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínom, doskový štít s podlomenicou zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dvojdom v Novej Bystrici 001-03