Search results

 1. Obytné domy v Šuňave 002-01

   To the basket  Obytné domy v Šuňave 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, prejazd, brána
  Zástavba obytných domov v Šuňave. Domy zrubové, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom, krytina šindľová. Krajné domy omazané hlinou a obielené vápnom. Pohľad z ulice. Dva domy majú z čelnej strany vstup do pivníc. Vstup do domov z bočnej strany. Strecha domu uprostred je predĺžená tak, aby prekrývala aj dvor. Takto vytvorený priestor sa nazýva dufart. K domu patria aj dve brány, menšia pre človeka, väčšia pre povozy.

 2. Obytné domy v Šuňave 001-01

   To the basket  Obytné domy v Šuňave 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Zástavba obytných domov v Šuňave. Domy trojpriestorové, zrubové, omazané hlinou a obielené vápnom, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, hálkou a bubníkom, krytina šindľová. Pohľad z ulice. Štíty sú po okrajoch zdobené zúbkovaným vzorom. Domy sú postavené vo svahu, ktorý sa využil na vyhĺbenie pivníc. Vstup do pivníc je z čelnej strany domu, vstup do domu z bočnej strany.

 3. Obytný dom v Demjate 002-01

   To the basket  Obytný dom v Demjate 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, slama, komín, maštaľ, predzáhradka, plot
  Obytný dom zrubový, okožovaný, strecha valbová, krytina slamená, zrubový komín končiaci na hrebeni strechy. Pohľad z ulice. V streche je priestor na uskladnenie sena, pod strechou dva koly držiace malý prístrešok na sušenie kukurice. Za obytnou časťou maštaľ so samostatným vchodom. Pred domom predzáhradka ohraničená latkovým plotom.

 4. Obytný dom v Demjate 001-03

   To the basket  Obytný dom v Demjate 001-03

  zrubová konštrukcia, strecha, slama, komín
  Obytný dom č. 54, dvojpriestorový, zrubový, okožovaný, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina slamená, na hrebeni viazaná "na vrkoč", zrubový komín končiaci na hrebeni strechy. Priečny rez. Pohľad na spôsob stavby domu. V streche je priestor na uskladnenie sena.

 5. Obytný dom v Demjate 001-02

   To the basket  Obytný dom v Demjate 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, slama, komín, maštaľ
  Obytný dom č. 54, dvojpriestorový, zrubový, okožovaný, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina slamená, na hrebeni viazaná "na vrkoč", zrubový komín končiaci na hrebeni strechy. Bočný pohľad. Vstup do domu z boku. V streche je priestor na uskladnenie sena. Súčasťou domu je aj maštaľ so samostatným vstupom.

 6. Obytný dom v Demjate 001-01

   To the basket  Obytný dom v Demjate 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, slama, komín
  Obytný dom č. 54, dvojpriestorový, zrubový, okožovaný, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina slamená, na hrebeni viazaná "na vrkoč", zrubový komín končiaci na hrebeni strechy. Pohľad spredu. V streche je priestor na uskladnenie sena.

 7. Obytný dom v Jasenovej 003-01

   To the basket  Obytný dom v Jasenovej 003-01

  zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, brána, predzáhradka, plot
  Obytný dom zrubový, okožovaný, strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, bubníkom a hálkou, krytina šindľová. Pohľad z ulice. Pri dome brána so sedlovou strieškou pre povozy aj pre človeka. Pred domom predzáhradka ohraničená latkovým plotom.

 8. Obytný dom v Jasenovej 002-01

   To the basket  Obytný dom v Jasenovej 002-01

  zrubová konštrukcia, murovaná konštrukcia, strecha, šindeľ, brána
  Obytný dom č. 55, prízemie murované, poschodie zrubové, okožované, strecha sedlová, štít so slniečkovým motívom, s podlomenicou, bubníkom a hálkou, krytina šindľová. Pohľad z ulice. Vpredu vchod do pivnice. Pri dome brána pre povozy aj pre človeka.

 9. Obytný dom v Jasenovej 001-01

   To the basket  Obytný dom v Jasenovej 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot
  Obytný dom č. 7, zrubový, okožovaný a obielený vápnom, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina šindľová. Pohľad z ulice. Vstup do domu je z bočnej strany. Pozemok je od ulici oddelený latkovým plotom.

 10. Obytný dom v Dolnej Lehote 002-01

   To the basket  Obytný dom v Dolnej Lehote 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, plot, predzáhradka
  Obytný dom č. 28. Zrubová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová s doskovým štítom, podlomenicou, hálkou a bubníkom, krytina šindľová. Pohľad z ulice. Na čelnej strane dvojokno a samostatné okno s ozdobne vyrezávaným rámom a vstup do pivnice. Vstup do domu z bočnej strany. Pred domom sa nachádza predzáhradka ohraničená latkovým plotom. Dom patril rodine majetnejšieho roľníka.