Search box

Search results

Records found: 11  
Your query: Author Sysno/Doc.kind = "^sluk_us_auth h7812 do^"
 1. To the basket   Obytné domy v Likavke 003-05

  pôdorys domu, zrubová konštrukcia, humno, maštaľ, chliev, hnojisko
  Obytné domy č. 507 a 508 trojpriestorové, zrubové, omazané a obielené, kamenná podmurovka, strechy sedlové s presahom, doskové štíty s ozdobným latkovaním, vetracími otvormi a podlomenicou, krytina šindľová. Okná sú lemované šambránami, ktoré sú na priečelí domu naľavo ozdobne vyrezávané. V zadnej časti dvora sú umiestnené hospodárske objekty (humno s maštaľou, chliev, hnojisko, letná kuchyňa). Dvory sú od ulice oddelené doskovou bránou a bráničkou. Pred domami sa nachádzajú oplotené predzáhradky. Základ plotu naľavo tvoria "ringele" vyplnené pletivom, plot na pravej strane je latkový. Pôdorys hospodárskych dvorov.
  Obytné domy v Likavke 003-05
 2. To the basket   Obytný dom vo Vyšnej Revúcej 001-03

  pôdorys domu, murovaná konštrukcia, zrubová konštrukcia, božie muky, maštaľ, chliev
  Obytný dom č. 472 trojpriestorový, murovaný, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s výzorníkmi, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Podkrovie slúži ako úložný priestor. Presah strechy vytvára krytý podstienok využívaný na odkladanie dreva. Pred domom sú postavené božie muky s nikou, ktoré majú ochrannú funkciu. Na obytný dom priamo nadväzujú hospodárske objekty - maštaľ a chliev. Pôdorys.
  Obytný dom vo Vyšnej Revúcej 001-03
 3. To the basket   Usadlosť v Nedelišti

  viacrodinný dom, murovaná konštrukcia, strecha, krytina, slama, stodola, maštaľ, ovčinec
  Obytný dvojdom dvojpriestorový, murovaný z kameňa (spájaný hlinenou maltou), strecha valbová s vikierom na ukladanie sena a krmiva, krytina slamená ukončená vrkočovou väzbou. Vpravo sa nachádza murovaná stodola s maštaľou a ovčincom. Pohľad z ulice.
  Usadlosť v Nedelišti
 4. To the basket   Obytný dom v Demjate 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, slama, komín, maštaľ, predzáhradka, plot
  Obytný dom zrubový, okožovaný, strecha valbová, krytina slamená, zrubový komín končiaci na hrebeni strechy. Pohľad z ulice. V streche je priestor na uskladnenie sena, pod strechou dva koly držiace malý prístrešok na sušenie kukurice. Za obytnou časťou maštaľ so samostatným vchodom. Pred domom predzáhradka ohraničená latkovým plotom.
  Obytný dom v Demjate 002-01
 5. To the basket   Hospodárske objekty v Ždiari 001-01

  maštaľ, zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ
  Maštaľ a iné hospodárske objekty tvoriace gazdovstvo. Stavby zrubové, strecha so šindľovou krytinou. Pohľad z dvora.
  Hospodárske objekty v Ždiari 001-01
 6. To the basket   Obytný dom v Demjate 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, slama, komín, maštaľ
  Obytný dom č. 54, dvojpriestorový, zrubový, okožovaný, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina slamená, na hrebeni viazaná "na vrkoč", zrubový komín končiaci na hrebeni strechy. Vstup do domu z boku. V streche je priestor na uskladnenie sena. Súčasťou domu je aj maštaľ so samostatným vstupom. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Demjate 001-02
 7. To the basket   Usadlosti v Ždiari 001-02

  zrubová konštrukcia, pôdorys domu, hospodárske stavby, humno, maštaľ, chliev, ovčinec
  Usadlosti, ktoré tvoria obytné domy č. 169 a 170 a hospodárske objekty. Obytné domy trojpriestorové, zrubové, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít s podlomenicou a stĺpikom (hálkou), krytina šindľová. Priestory medzi trámami sú nafarbené vápnom namodro. Domy sú zdobené maľovanými ornamentmi najmä v oblasti okien. Bielenie na nárožiach trámov ochraňuje trámy pred vlhkosťou. V zadnej časti dvora sa nachádzajú hospodárske objekty - menšie stavby sú ovčince a chlievy, najväčšie humná s maštaľou. Priestory v podstreší humien slúžia na uskladňovanie pracovných nástrojov. Predzáhradky sú ohradené latkovým plotom. Pôdorys.
  Usadlosti v Ždiari 001-02
 8. To the basket   Obytný dom v Ivore 001-04

  zrubová konštrukcia, brána, humno, chliev, maštaľ
  Uzavretá usadlosť, ktorú tvorí obytný dvojdom č. 554 a hospodárske objekty. Obytný dvojdom trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová, doskový štít s ozdobným latovaním, výzorníkmi, podlomenicou a bubníkom (kužeľovitá strieška). Dvor je od ulice oddelený masívnou bránou so zašindľovanou sedlovou strieškou. Oproti domu sú umiestnené humno a príbytky pre zvieratá - maštale a chlievy. Pôdorys.
  Obytný dom v Ivore 001-04
 9. To the basket   Obytný dom v Nižnej Boci 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, maštaľ, chliev
  Obytný dvojdom č. 107 trojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, podpivničený, strecha sedlová, doskový štít zdobený vyrezávanými krycími lištami s výzorníkom, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. Okná sú lemované drevenými šambránami. Vstup do pivnice je zmenšený. Pri dome je postavená zrubová maštaľ s chlievom s valbovou strechou pokrytou šindľom. Pohľad z ulice.
  Obytný dom v Nižnej Boci 001-01
 10. To the basket   Usadlosť v Čičmanoch 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, maľba stien domu, hospodárske stavby, maštaľ, humno
  Usadlosť, ktorú tvorí obytný dom s hospodárskymi objektmi. Obytný dom zrubový, omazaný vápnom, strecha sedlová, štít s podlomenicou, krytina šindľová. Vpravo je umiestnená hospodárska časť usadlosti, ktorá pozostáva z humna a maštale. Konštrukcia stavby je rovnako zrubová, strecha sedlová, krytina šindľová. V streche je otvor, ktorý slúži na uskladnenie sena. Pri dome stojí p. Zaťková, na voze Ondrej Kubinec, v otvore na uskladnenie sena jeho manželka.
  Usadlosť v Čičmanoch 001-01

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.