Search box

Search results

Records found: 274  
Your query: Key Words = "^krytina^"
 1. To the basket   Obytný dom v Novej Bystrici 003-01

  viacrodinný dom, zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, štít, krytina, komín, pec
  Obytný dvojdom č. 439-440 so samostatnými vstupmi a oddelenými pitvormi, dvojpriestorový, zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová s komínom, doskový štít s podlomenicou zdobený zuborezom a latkovaním, krytina šindľová. V interiéri dominuje vykurovacie teleso s plynulým napojením na komín. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Novej Bystrici 003-01
 2. To the basket   Obytný dom v Novej Bystrici 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, štít, gánok, komín
  Jančulov dvor, obytný dom č. 134. Dom zrubový, strecha sedlová, šindľová krytina, doskový štít s podlomenicou a bubníkom. Podstrešie z chrbtovej strany domu obité doskami, na štíte typický latkový motív slovenskej architektúry - slniečko. Vstup tvorí malý gánok, vyložený kameňmi a podopretý stĺpikmi, ktorý rámuje priečelie. Technický nákres.
  Obytný dom v Novej Bystrici 002-01
 3. To the basket   Obytný dom v Novej Bystrici 002-02

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, komín, pec, gánok
  Jančulov dvor, obytný dom č. 134. Dom zrubový, strecha sedlová, šindľová krytina, doskový štít s podlomenicou a bubníkom. Podstrešie z chrbtovej strany domu obité doskami, na štíte typický latkový motív slovenskej architektúry - slniečko. Vstup tvorí malý gánok, vyložený kameňmi a podopretý stĺpikmi, ktorý rámuje priečelie. Technický nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Novej Bystrici 002-02
 4. To the basket   Obytný dom v Oščadnici 002-01

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, krytina, komín, pec, jata, gánok
  Obytný dom č. 265. Zrubová konštrukcia, strecha sedlová, šindľová krytina, bočná prístavba. Predĺžená strecha nad vstupom, podstrešie obité doskami. Pod domom pivnica. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Oščadnici 002-01
 5. To the basket   Obytný dom v Hlaviciach 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, krytina
  Obytný dom č. 1387. Zrubová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová, krytá komora a predĺžená strecha nad vstupom. Nákres, priečny rez.
  Obytný dom v Hlaviciach 001-02
 6. To the basket   Obytný dom v Hlaviciach 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, šindeľ, základy stavby, štít
  Obytný dom č. 1387. Zrubová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová, krytá komora a predĺžená strecha nad vstupom. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Hlaviciach 001-01
 7. To the basket   Obytný dom v Hlaviciach 001-03

  zrubová konštrukcia, základy stavby, strecha, krytina, šindeľ
  Obytný dom č. 1387. Zrubová konštrukcia, kamenná podmurovka, strecha sedlová, štít doskový s podlomenicou a bubníkom, krytina šindľová, krytá komora a predĺžená strecha nad vstupom. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Hlaviciach 001-03
 8. To the basket   Obytný dom v Búči 001-02

  murovaná konštrukcia, sochová konštrukcia krovu, strecha, krytina, nabíjaná stena, nožnicová konštrukcia krovu
  Obytný dom č. 331. Dom hlinený, postavený technikou nabíjania, pravdepodobne omazaný a obielený, nožnicová konštrukcia krovu, strecha sedlová, doskový štít s vetracím okienkom, krytina trstinová. Pred priečelím domu stojí socha, ktorá nesie váhu strechy. Technický nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Búči 001-02
 9. To the basket   Obytné domy v Imeli 001-02

  murovaná konštrukcia, strecha, krytina, nabíjaná stena, sochová konštrukcia krovu, nožnicová konštrukcia krovu
  Zástavba obytných domov. Domy hlinené, postavené technikou nabíjania, sochové, nožnicová konštrukcia krovu, pravdepodobne omazané a obielené, strecha sedlová, krytina trstinová. Strecha domu napravo má štít, ktorý sa rozkladá v dvoch pásmach - zadný štít je z omazanej trstiny, ktorú držia prikované žrďky, predný je vyrezávaný. Dom naľavo má štít vypletaný z prútia. Nákres, čelný pohľad.
  Obytné domy v Imeli 001-02
 10. To the basket   Obytný dom v Párnici

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, krytina, plot
  Trojpriestorový obytný dom s murovanou kamennou podstienkou, bielený vápnom, zateplený machom, čiastočne podpivničený, dlážka z udupanej hliny. Strecha sedlová, doskový štít s podlomenicou, krytina šindľová, na štíte okrasná hálka, v streche vetracie okná. Na priečelí v dolnej časti domu je vstup do malej pivnice. Pred domom plot z drevených latiek. Zaujímavosťou sú tri kusy okien v priečelí. Pohľad spredu.
  Obytný dom v Párnici

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.