Search box

Search results

Records found: 4  
Your query: Key Words = "^oboroh^"
 1. To the basket   Hospodárske objekty v Kalnej Roztoke

  dvor, oboroh, strecha, slama
  Hospodárske objekty, ktoré sú súčasťou hospodárskeho dvora. Vpredu oboroh, ktorý chráni seno pred dažďom. Jeho konštrukcia spočíva v štyroch stĺpoch, na ktorých je zavesená stanová strecha pokrytá slamou. Strecha sa postupne zdvíha podľa množstva uloženého sena. V zadnej časti dvora je pravdepodobne umiestnená odoskovaná stodola.
  Hospodárske objekty v Kalnej Roztoke
 2. To the basket   Hospodárske objekty v Novej Sedlici

  dvor, oboroh, stodola, strecha, krytina, slama
  Hospodárske objekty, ktoré sú súčasťou hospodárskeho dvora. Vľavo oboroh, ktorý chráni seno pred dažďom. Jeho konštrukcia spočíva v štyroch stĺpoch, na ktorých je zavesená stanová strecha pokrytá slamou. Strecha sa postupne zdvíha podľa množstva uloženého sena. Vpravo je umiestnená kopa slamy pokrytá konármi stromov - na rozdiel od sena mohla zmoknúť, používala sa ako podstielka pre hospodárske zvieratá. Za nimi sa nachádza stodola s valbovou strechou s plechovou, pôvodne slamenou krytinou.
  Hospodárske objekty v Novej Sedlici
 3. To the basket   Oboroh v Novej Sedlici

  oboroh, strecha, slama
  Oboroh, ktorý chráni seno pred dažďom. Jeho konštrukcia spočíva v štyroch stĺpoch, na ktorých je zavesená stanová strecha pokrytá slamou. Strecha sa postupne zdvíha podľa množstva uloženého sena.
  Oboroh v Novej Sedlici
 4. To the basket   Oboroh v Ladomirove

  oboroh, slama
  Jednoduchá drevená konštrukcia zo zvislých stĺpikov, po ktorých sa posúva strieška, štvorcový pôdorys, strecha stanová, krytina šindľová.
  Oboroh v Ladomirove

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.