Search box

Search results

Records found: 90  
Your query: Key Words = "^slama^"
 1. To the basket   Obytný dom vo Veľkej Lehote 003-02

  zrubová konštrukcia, strecha, slama
  Obytný dom č. 72, dvojpriestorový, zrubový, omazaný, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina slamená. Nárožia strechy sú zosilnené väčšími strapcami. Pred domom sa nachádza oplotená predzáhradka. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom vo Veľkej Lehote 003-02
 2. To the basket   Obytný dom v Borskom Petri 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, krytina, slama, plot
  Obytný dom č. 136 dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha valbová s komínom, krytina slamená, krov podopretý prístennými stĺpmi. Vstup do domu je zosilnený murovaným výpustkom. Do priestoru povaly "húry" sa dalo dostať po rebríku z čelnej strany domu. Dom je ohradený dreveným kolovým plotom.
  Obytný dom v Borskom Petri 001-02
 3. To the basket   Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, štít, šindeľ, humno, slama, brána
  Obytný dom č. 148, dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkom, položená na obielených zhlaviach trámov, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. V zadnej časti je pristavané humno s masívnou bránou so vzdušným latkovaním slúžiacim na vetranie. Strecha humna je sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina slamená. Podkrovie slúži ako priestor na ukladanie sena a slamy. Na tráme sa zachoval nápis: "Dum tento s pomoci Boží wystawil Matej Klučka a Eva Kuna Roku 1804 Maj Mesysy". Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-02
 4. To the basket   Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-03

  zrubová konštrukcia, strecha, šindeľ, humno, slama
  Obytný dom č. 148, dvojpriestorový, zrubový, okožovaný a obielený, kamenná podmurovka, strecha sedlová s dymníkom, položená na obielených zhlaviach trámov, doskový štít s výzorníkom, podlomenicou, bubníkom (kužeľovitá strieška) a hálkou (stĺpik), krytina šindľová. V zadnej časti je pristavané humno s masívnou bránou so vzdušným latkovaním slúžiacim na vetranie. Strecha humna je sedlová, doskový štít s výzorníkom a podlomenicou, krytina slamená. Podkrovie slúži ako priestor na ukladanie sena a slamy. Na tráme sa zachoval nápis: "Dum tento s pomoci Boží wystawil Matej Klučka a Eva Kuna Roku 1804 Maj Mesysy". Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Liptovskej Sielnici 001-03
 5. To the basket   Obytný dom v Červeňanoch 002-01

  murovaná konštrukcia, strecha, slama
  Obytný dom č. 8 hlinený, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina slamená, tesne pod hrebeňom strechy otvor na únik dymu. Strecha slúži ako úložný priestor pre seno a slamu. V zadnej časti domu je pravdepodobne umiestnená stodola. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Červeňanoch 002-01
 6. To the basket   Obytný dom v Červeňanoch 002-02

  murovaná konštrukcia, strecha, slama, stodola
  Obytný dom č. 8 hlinený, kamenná podmurovka, strecha valbová, krytina slamená, tesne pod hrebeňom strechy otvor na únik dymu. Strecha slúži ako úložný priestor pre seno a slamu. V zadnej časti domu je pravdepodobne umiestnená stodola. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Červeňanoch 002-02
 7. To the basket   Obytný dom v Madačke 001-01

  zrubová konštrukcia, strecha, slama
  Obytný dom č. 105, pôvodne trojpriestorový, zrubový, omazaný, obielený, strecha valbová s dymníkom slúžiacim na odvádzanie dymu, krytina slamená. Súčasťou domu je obytná kuchyňa, pitvor s čiernou kuchyňou, výmenok a pravdepodobne studená komora alebo maštaľ. Nákres, čelný pohľad.
  Obytný dom v Madačke 001-01
 8. To the basket   Obytný dom v Madačke 001-02

  zrubová konštrukcia, strecha, slama
  Obytný dom č. 105, pôvodne trojpriestorový, zrubový, omazaný, obielený, strecha valbová s dymníkom slúžiacim na odvádzanie dymu, krytina slamená. Súčasťou domu je obytná kuchyňa, pitvor s čiernou kuchyňou, výmenok a pravdepodobne studená komora alebo maštaľ. Nákres, bočný pohľad.
  Obytný dom v Madačke 001-02
 9. To the basket   Obytný dom v Madačke 001-03

  zrubová konštrukcia, strecha, slama
  Obytný dom č. 105, pôvodne trojpriestorový, zrubový, omazaný, obielený, strecha valbová s dymníkom slúžiacim na odvádzanie dymu, krytina slamená. Súčasťou domu je obytná kuchyňa, pitvor s čiernou kuchyňou, výmenok a pravdepodobne studená komora alebo maštaľ. Pôdorys.
  Obytný dom v Madačke 001-03
 10. To the basket   Chliev v Šuli 001-01

  chliev, zrubová konštrukcia, strecha, slama
  Chliev zrubový, kamenná podmurovka, strecha sedlová, vypletaný prútený štít, krytina slamená. Nákres, čelný pohľad.
  Chliev v Šuli 001-01

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.