Search box

Search results

Records found: 93  
Your query: Author Sysno = "^sluk_us_auth 0901675^"
 1. To the basket   Šopka z Topoľovky 001-01

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari, koledovanie, koleda, obchôdzky, hra o Herodesovi
  Drevená scéna, ktorá slúži na predvádzanie vianočnej betlehemskej bábkohry s lokálnym pomenovaním "šopka". Scénu predstavuje betlehemská maštaľ, ktorá má dve veže a jednotlivé bábky sa v nej pohybujú v drážke podlahy. Maštaľ je upevnená na štyroch kovových nohách, vo vnútri sa nachádza lampa, ktorá zabezpečuje osvetlenie scény. Celková šírka scény je 105,5 cm, výška je 50 cm (s nohami 90 cm) a hĺbka 31 cm. Šírka samotných postranných veží je 23 cm. Celkový pohľad na scénu spredu, okolo ktorej sa nachádzajú koledníci. Na fotografii sú zľava: Peter Meričko (prvý maršál), Jakub Ginda (kráľ Herodes), Pavol Hivko (pomocník bábkara) a Branislav Kušnír (druhý maršál).
  Šopka z Topoľovky 001-01
 2. To the basket   Šopka z Topoľovky 001-03

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari, koledovanie, koleda, obchôdzky, hra o Herodesovi
  Drevená scéna, ktorá slúži na predvádzanie vianočnej betlehemskej bábkohry s lokálnym pomenovaním "šopka". Scénu predstavuje betlehemská maštaľ, ktorá má dve veže a jednotlivé bábky sa v nej pohybujú v drážke podlahy. Maštaľ je upevnená na štyroch kovových nohách, vo vnútri sa nachádza lampa, ktorá zabezpečuje osvetlenie scény. Celková šírka scény je 105,5 cm, výška je 50 cm (s nohami 90 cm) a hĺbka 31 cm. Šírka samotných postranných veží je 23 cm. Pohľad na zadnú stranu scény a prácu bábkara s jeho pomocníkom. Pomocník podáva bábkarovi nasledujúcu dvojicu bábok, ktoré pôjdu na scénu. Na fotografii sú zľava: Gabriel Hivko (bábkar) a Pavol Hivko (pomocník bábkara).
  Šopka z Topoľovky 001-03
 3. To the basket   Šopka z Topoľovky 001-04

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari, koledovanie, koleda, obchôdzky, hra o Herodesovi
  Drevená scéna, ktorá slúži na predvádzanie vianočnej betlehemskej bábkohry s lokálnym pomenovaním "šopka". Scénu predstavuje betlehemská maštaľ, ktorá má dve veže a jednotlivé bábky sa v nej pohybujú v drážke podlahy. Maštaľ je upevnená na štyroch kovových nohách, vo vnútri sa nachádza lampa, ktorá zabezpečuje osvetlenie scény. Celková šírka scény je 105,5 cm, výška je 50 cm (s nohami 90 cm) a hĺbka 31 cm. Šírka samotných postranných veží je 23 cm. Pohľad na zadnú stranu scény a prácu bábkara s jeho pomocníkom. Bábkar vedie dvojicu bábok drážkou v podlahe a dianie na scéne kontroluje cez úzky priezor na zadnej stene. Pomocník má pripravenú nasledujúcu dvojicu bábok, ktoré pôjdu na scénu. Na fotografii sú zľava: Gabriel Hivko (bábkar) a Pavol Hivko (pomocník bábkara).
  Šopka z Topoľovky 001-04
 4. To the basket   Bábka z Topoľovky 001-01

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari, koledovanie, koleda, obchôdzky, hra o Herodesovi
  Drevená bábka, ovládateľná pomocou drievka, ktorým sa vodí cez drážku v podlahe scény. Odev bábky je zhotovený z tmavej textílie, okolo pása má imitáciu opasku z červenej látky. Pod pazuchou má bábka pripevnenú drevenú húsku. Výška bábky bez spodného vodiaceho drievka je približne 23 cm. Dĺžka vodiaceho drievka je cca 7 cm, jeho priemer 0,8 cm. Táto bábka reprezentuje v betlehemskej bábkohre postavu Barteka. Celkový pohľad na bábku s vodiacim drievkom spredu.
  Bábka z Topoľovky 001-01
 5. To the basket   Šopka z Topoľovky 001-02

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari, koledovanie, koleda, obchôdzky, hra o Herodesovi
  Drevená scéna, ktorá slúži na predvádzanie vianočnej betlehemskej bábkohry s lokálnym pomenovaním "šopka". Scénu predstavuje betlehemská maštaľ, ktorá má dve veže a jednotlivé bábky sa v nej pohybujú v drážke podlahy. Maštaľ je upevnená na štyroch kovových nohách, vo vnútri sa nachádza lampa, ktorá zabezpečuje osvetlenie scény. Celková šírka scény je 105,5 cm, výška je 50 cm (s nohami 90 cm) a hĺbka 31 cm. Šírka samotných postranných veží je 23 cm. Detailný pohľad na scénu - interiér a výzdobu betlehemskej maštale. Nachádzajú sa tu z dreva vyrezávané nepohyblivé bábky reprezentujúce Ježiška v jasliach, jeho rodičov, anjela a zvieratá (oslík a vôl). Interiér maštale je zdobený žltou hviezdou a zlatými girlandami. Pozadie tvorí svetlomodrá stena so zlatými hviezdami, v hornej časti priezor pre bábkara.
  Šopka z Topoľovky 001-02
 6. To the basket   Bábka z Topoľovky 006-01

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari, koledovanie, koleda, obchôdzky, hra o Herodesovi
  Drevená bábka, ovládateľná pomocou drievka, ktorým sa vodí cez drážku v podlahe scény. Bábka je bez kostýmu, drevo je dekorované čierno-bielym náterom. Postava drží v rukách kosu, ktorá je k jej rukám pripevnená pomocou drôtu. Zdvihnutie rúk sa dá nastavovať pomocou kĺbov v ramenách. Celková výška bábky aj so spodnou vodiacou tyčkou je približne 29 cm. Táto bábka reprezentuje v betlehemskej bábkohre infernálnu postavu smrtky (ducha, kostlivca). Účinkuje v krátkom výstupe, počas ktorého odsekne svojou kosou hriešnikovi hlavu. Celkový pohľad na bábku s vodiacim drievkom spredu.
  Bábka z Topoľovky 006-01
 7. To the basket   Bábka z Topoľovky 006-02

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari, koledovanie, koleda, obchôdzky, hra o Herodesovi
  Drevená bábka, ovládateľná pomocou drievka, ktorým sa vodí cez drážku v podlahe scény. Bábka je bez kostýmu, drevo je dekorované čierno-bielym náterom. Postava drží v rukách kosu, ktorá je k jej rukám pripevnená pomocou drôtu. Zdvihnutie rúk sa dá nastavovať pomocou kĺbov v ramenách. Celková výška bábky aj so spodnou vodiacou tyčkou je približne 29 cm. Táto bábka reprezentuje v betlehemskej bábkohre infernálnu postavu smrtky (ducha, kostlivca). Účinkuje v krátkom výstupe, počas ktorého odsekne svojou kosou hriešnikovi hlavu. Bočný pohľad na bábku s vodiacim drievkom zľava.
  Bábka z Topoľovky 006-02
 8. To the basket   Bábka z Topoľovky 006-03

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari, koledovanie, koleda, obchôdzky, hra o Herodesovi
  Drevená bábka, ovládateľná pomocou drievka, ktorým sa vodí cez drážku v podlahe scény. Bábka je bez kostýmu, drevo je dekorované čierno-bielym náterom. Postava drží v rukách kosu, ktorá je k jej rukám pripevnená pomocou drôtu. Zdvihnutie rúk sa dá nastavovať pomocou kĺbov v ramenách. Celková výška bábky aj so spodnou vodiacou tyčkou je približne 29 cm. Táto bábka reprezentuje v betlehemskej bábkohre infernálnu postavu smrtky (ducha, kostlivca). Účinkuje v krátkom výstupe, počas ktorého odsekne svojou kosou hriešnikovi hlavu. Celkový pohľad na bábku s vodiacim drievkom zozadu.
  Bábka z Topoľovky 006-03
 9. To the basket   Bábka z Topoľovky 007-01

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari, koledovanie, koleda, obchôdzky, hra o Herodesovi
  Drevená bábka, ovládateľná pomocou drievka, ktorým sa vodí cez drážku v podlahe scény. Kostým bábky je zhotovený s čiernych textilných zvyškov. Táto bábka je jedinečná odnímateľnou hlavou, ktorá je k telu pripevnená koženým remienkom. Celková výška bábky aj so spodnou vodiacou tyčkou je približne 28 cm. Táto bábka reprezentuje v betlehemskej bábkohre postavu hriešnika (zločinca alebo trestanca). Účinkuje v krátkom výstupe, počas ktorého jej smrtka zotne kosou hlavu. Celkový pohľad na bábku s vodiacim drievkom spredu.
  Bábka z Topoľovky 007-01
 10. To the basket   Bábka z Topoľovky 007-03

  bábka, bábkové divadlo, ľudoví bábkari, koledovanie, koleda, obchôdzky, hra o Herodesovi
  Drevená bábka, ovládateľná pomocou drievka, ktorým sa vodí cez drážku v podlahe scény. Kostým bábky je zhotovený s čiernych textilných zvyškov. Táto bábka je jedinečná odnímateľnou hlavou, ktorá je k telu pripevnená koženým remienkom. Celková výška bábky aj so spodnou vodiacou tyčkou je približne 28 cm. Táto bábka reprezentuje v betlehemskej bábkohre postavu hriešnika (zločinca alebo trestanca). Účinkuje v krátkom výstupe, počas ktorého jej smrtka zotne kosou hlavu. Celkový pohľad na bábku s vodiacim drievkom zozadu. Je viditeľné aj upevnenie odnímateľnej hlavy ku koženému remienku.
  Bábka z Topoľovky 007-03

  This site uses cookies to make them easier to browse. Learn more about how we use cookies.